Skocz do zawartości

Fiat 126p Maluch Welly 1:34-czyli tuning po Polsku


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek coś takiego wrzucę. Jest to metalowy model, firma Welly a skala 1:34 i właśnie z tego powodu zainteresowałem się tym modelem- na początku planowałem zrobić małą scenkę z policyjnym Polonezem z tej samej serii, ale okazało się że poldek jest sporo mniejszy chociaż producent deklaruje że są w tej samej skali. Zrobię więc samego maluszka, do tego jakaś dioramka figurki, ale o szczegółach jeszcze pomyślę.

Sam model jest całkiem ładnie wykonany, niewiedzę jakichś szczególnych różnic w odwzorowaniu oryginału, zarówno karoseria jak i wnętrze wyglądają całkiem nieźle Oczywiście jak nazwa tematu mówi będzie dodatkowo stuningowany, robienie zderzaków już rozpocząłem, dojdą jeszcze progi, bad look, spoiler rura typu wiadro no i oczywiście nie zabraknie płyty CD zawieszonej na lusterku Nad malowaniem też się jeszcze zastanowię, ale przyjdzie na to jeszcze czas. Ok teraz zdjęcia:

tak wygląda oryginał

818m331337441470.jpg

a tutaj mały in-box, z karoserii zdarłem już lakier, niedługo dostanie podkład.

p1020023.jpg

p1020024c.jpg

p1020021a.jpg

p1020022ae.jpg

Dokładki do zderzaków, oczywiście wszystko jeszcze do poprawki

p1020025.jpg

p1020026.jpg

p1020027p.jpg

Oczywiście cały projekt będzie miał zabawowy, trochę niepoważny charakter (spokojnie poważny warsztat też będzie )

A i sam model będzie trochę parodią tego co spotykamy na naszych drogach, myślę że całość wam się spodoba

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę... "Wiejski tuning"! To teraz żeś dał czadu Tego to ja się nie spodziewałem. Jeśli myślisz nad kolorem to ja bym proponował jakiś jaskrawy żółty, pomarańczowy lub seledyn z Kawasaki Ninja tym bardziej że jak powiedziałeś nie jest to "na poważnie"

 

PS: Nie zapomnij o ogromnym spoilerze nad tylną szybą

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż producent deklaruje że są w tej samej skali

Producent deklaruje jedynie: "model w skali"

W jakiej to już nie wiadomo. Ale dobrze, że nie zestawiasz go z polonezem. O ile maluch wygląda całkiem dobrze, to polonez i kant są porażkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię więc samego maluszka, do tego jakaś dioramka, figurki

 

Czyżby figurki w strojach sportowych ? Na ten temat popatrzę z przyjemnością bo takich Fiatów to jeszcze sporo po Hucie jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent deklaruje jedynie: "model w skali" Smile

W katalogu piszą że jest w 1:34, no ale na pudełku nic juz o tym nie ma

Porównywałem go z figurkami w 32 i myślę że będzie pasować.

Czyżby figurki w strojach sportowych ?

Sportowa fura, więc załoga też musi być sportowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach tjuningu to ja jeszcze proponuje spinery, siatex i wlot do bagażnika.

Fajnie by było jeszcze dodać alusy ale z tym może być problem techniczny.

A jak byś jeszcze pomalował małysza i płomienie to odjazd byłby całkowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Maluch mieści 2 osoby na szerokość ? Bo jakby mieścił jedną, to by się naklejka Pioneer na tylnej szybie nie zmieściła. Powinna również zagościć w Twoim Kaszlu . Opcjonalnie Alpine lub Blaupunkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jeszcze dodać alusy ale z tym może być problem techniczny.

Alusków raczej nie będzie, felga jest połączona z oponą i ciężko by było przerobić, chyba że koła wziąłbym od jakiegoś innego modeliku.

Co do malowania to będzie chyba dwukolorowe, góra w jednym a dół w innym do tego paseczek pomiędzy nimi, chociaż możliwe że coś się jeszcze zmieni:D

 

Bo jakby mieścił jedną, to by się naklejka Pioneer na tylnej szybie nie zmieściła. Powinna również zagościć w Twoim Kaszlu . Opcjonalnie Alpine lub Blaupunkt Cool

Naklejka musi obowiązkowo być prawie każdy stuningowany Maluszek ją miał, muszę tylko gdzieś jakąś dorwać.

 

Jest git - tylko wyfrezuj tą wewnętrzną - zbedną ramkę szyb w drzwiach, zakłuca proporcje okien...

Pewnie chodzi Ci o pierwsze zdjęcie, po ściągnięciu lakieru wyglada lepiej myślę że jak pomaluje na czarno będzie dobrze wygladać, ale dla pewności lepiej trochę spiłuje.

 

Dzięki wszystkim za pozytywny odbiór, cieszę się że się wam podoba, chociaż muszę nieskromnie przyznać że byłem pewny że Maluch zaciekawi sporą grupę osób, nie tylko budujących cywile mam nadzieje że jakoś uda mi się z waszą pomocą zbudować całkiem fajny modelik

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to będzie chyba dwukolorowe, góra w jednym a dół w innym do tego paseczek pomiędzy nimi, chociaż możliwe że coś się jeszcze zmieni:D

 

Nie no małysz musi być obowiązkowo. Inaczej to się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro kibicuje ,bo takiej swojszczyzny na forum jeszcze chyba nie było

Co do Maluszka,to przydało by się ściągnąć kołpaki i pomalować stalówki na biało- co to za tuning malucha bez białych fel ? Ale z tym jednak może być problem , bo gdzie tu dostać takie fele ...

Dobrym motywem mogła by być tak że wymiana kloszy tylnych lamp i przednich kierunkowskazów na "przydymione". A we wnętrzu proponuje obowiązkowo dodać na tylnej półce półkę z głośnikami. Można by też pokusić się o czerwone chlapacze oraz co oczywiste przyciemnić tylne szyby, a i może dwa pasy biegnące przez środek karoserii ?

 

3463584.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BodzioTakiego malucha jak wstawiłeś, to jeszcze nie widziałem

nawet szyberdach i pojedynczą wycieraczkę ma, myślę że za kasę którą ktoś w niego wsadził można by spokojnie średniej klasy samochód kupić, ale nie był by już taki oryginalny Fajny pomysł z tymi chlapakami na pewno skorzystam, szybki też bym przyciemnił, ale nie za bardzo wiem jak. Czy normalna folia do przyciemniania by się nadała? Tylne lampy są w modelu w ciemno czerwonym kolorze, wyglądają jak tuningowe, więc chyba zostawię, z przednimi trzeba by pomyśleć Głośniki też będą, z czego by się disco-polo puszczało, planuje zrobić je ze słuchawek i wmontować w tylną półkę, jak by się pobawić można by grające zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy normalna folia do przyciemniania by się nadała?

 

Wydaje mi się że tak

Z niecierpliwością czekam na kolejne foty

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz o folii przyciemnianej, Smal Trak już takie coś wykorzystał możesz oglądnąć:

Nawet wydziałem kiedyś taka folie na allegro chyba kupię jak jeszcze jest.

Albo może po prostu zamaluje te szybki na czarno, będzie bardziej realistycznie, i tak zawsze całkowicie czarne są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa za sam pomysł tuningowania rodzimej produkcji

Chyba jeden z orginalniejszych pomysłów w tym dziale

Czekam na kolejne foty z wielką ciekawością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szperając po internecie znalazłem takie coś:

 

http://moto.onet.pl/1611863,1,,artykul.html?node=2

 

Może takie barwy?

 

Pomyślałem od razu o tym projekcie jak to zobaczyłem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny projekcik! Taki sam czerwony kaszel stoi u mnie na telewizorze razem z kantem i polonezem Według mnie najlepszy z tej trójki jest polonez....

Będę częściej zaglądał do tego tematu Uchylone tylne szybki będą?

Pozdrawiam

Miłosnik Kantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.