Skocz do zawartości

Volvo F88


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

No będziesz Pan zdrowy..?! Awangarda w modelarstwie

Jestem pełen podziwu Sprawne rączki masz hehe

Przez najbliższy rok czasu podejrzę co tam wymyślisz jeszcze przy Volvie i Scani i pewnie będę próbował zastosować podobne rozwiązania u siebie o ile nie będziesz miał nic przeciwko Jeszcze pozostaje kwestia jakości ( ale o to bym się nie martwił, bo do tej którą prezentujesz dużo mi brakuje ).

Także... tylko czekać co przy następnej aktualizacji nam pokażesz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro92 napisał:

Sebastian, wydaje mi się, czy podłużnice i poprzeczka są z jednego kawałka polistyrenu??

Gięcie nad świeczką zapachową??

 

Tak, jeden kawalek plastiku, ani grama kleju i szpachtli Very Happy

 

Że co ? Jesteś hardkorem

Naprawdę wielki respekt za umiejętności

O podłużnicach i poprzece chyba nie trzeba pisać że są znakomite ?

 

Powodzonka, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za miłe komentarze

 

Przez najbliższy rok czasu podejrzę co tam wymyślisz jeszcze przy Volvie i Scani i pewnie będę próbował zastosować podobne rozwiązania u siebie o ile nie będziesz miał nic przeciwko

 

Oczywiście, że będę miał a poważnie to przy Scanii nie planuje nic lepić, skupię się na Volvo. Grzebałem przy Scanii, dlatego że nie mogłem rozwiązać problemu przy ceownikach do ramy Volvo, ale to już mam za sobą, więc skupie się tylko na Volvo.

 

Wczoraj skończyłem produkcje jednego mocowania resoru tylniego do ramy, wydaję mi się, że nawet jest podobny do oryginału, tylko nie potrafię zrobić tego napisu Volvo ;

 

1111128092010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie potrafię zrobić tego napisu Volvo

 

No i teraz to mnie zagiąłeś

 

Nie potrafię doradzić jak wykonać taki napis, prędzej Alvaro mógł by coś więcej rzec na ten temat- ma trochu doświadczenia (wink3), ale co do tego czy mocowanie jest podobne do oryginału, to odpowiem- tak, jest i to bardzo podobne

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro92 napisał:

Przez najbliższy rok czasu podejrzę co tam wymyślisz jeszcze przy Volvie i Scani i pewnie będę próbował zastosować podobne rozwiązania u siebie o ile nie będziesz miał nic przeciwko

 

 

Oczywiście, że będę miał

 

Ehh... nie idzie się z Tobą dogadać

Mocowanie resoru wygląda zaaaacnie Jakby żywcem zdjęte z ciężarówki ( tylko ciut w innym kolorze )

 

prędzej Alvaro mógł by coś więcej rzec na ten temat- ma trochu doświadczenia

Nie przesadzaaajmy

 

Hmm... a napis VOLVO, który jest bodajże na skrzyni biegów nie byłby dobry?? Czy ciut za duży?? Ewentualnie zostaje opcja, żeby delikatnie wyryć w polistyrenie ( np cyrklem albo tam czymkolwiek ostrym ) napis VOLVO i zalać żywicą Wydaje mi się, że to byłoby najlepsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za pomysły i podpowiedzi. Ten napis powinien mieć ok. 2.5mm długości i jakoś nie chce mi się podejmować tego wyzwania, więc sobie daruje. Zabiorę się za odlewanie tego mocowania resoru a potem za poprzeczki, co pozwoli mi zabrać się za budowę kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.