Skocz do zawartości

Volvo F88


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

Średnio dwa razy w tygodniu przeglądam Twoją relację, a co najlepsze, wszystkie zdjęcia oglądam jakbym robił to pierwszy raz. Wykonanie... nie ma co tu dużo pisać bo to każdy wie, genialne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Panowie!

 

Dziękuję za komentarze! Budujące jest to, że mam tylu kibiców

 

Dzisiaj kolejna aktualizacja, wyrzeźbiłem kolejną element zawieszenia, nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa, ale przy obciążonym samochodzie opiera się o to resor.

Foty:

 

04112010_1.jpg

DSC01199.jpg

 

Odlałem też poprzednie mocowanie resoru:

 

DSC01198.jpg

 

A tu rodzina, jeszcze nie w komplecie:

DSC01197.jpg

 

To wybyło na tyle, do następnej aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz od pewnego czasu ogladam ten temat i jestem pelen podziwu szczegolnie za robienie tylu czesci praktycznie od podstaw. To bedzie naprawde swietny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne szczególiki - aż mi się zdrobnionka wdały Nawet śliczne! Zwłaszcza ten co leży na monecie - co to będzie za detal? Pozdrawiam i życzę dalszych, równie spektakularnych sukcesów

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzę już do tego tematu, bo coraz bardziej denerwuje mnie to zbieranie szczęki z podłogi...

 

Seba to co robisz w tym temacie przechodzi ludzkie pojęcie

Kawał prze za%#&^%$#j roboty !

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzę już do tego tematu, bo coraz bardziej denerwuje mnie to zbieranie szczęki z podłogi...

Oj Bodzio ja bym ci radził przed wejściem do tego tematu porzuć trochę jakąś mordoklejkę, wtedy nie będziesz miał problemu z szukaniem zębów

 

voseba - tak mi się nasuwa pytanie... dlaczego kupujesz model skoro i tak wszystko robisz od podstaw a model nadal jest w pudełku?

Respekt kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze, mam nadzieję że Was nie rozczarowuje

 

Zwłaszcza ten co leży na monecie - co to będzie za detal?

 

Zgaduj zgadula mi to wygląda na mocowanie koła zapasowego

 

To jest mocowanie amortyzatora do ramy. Reszta to mocowanie stabilizatora tylniej osi.

 

voseba - tak mi się nasuwa pytanie... dlaczego kupujesz model skoro i tak wszystko robisz od podstaw a model nadal jest w pudełku?

 

Bez przesady, coś z tego zestawu wykorzystam, na pewno oznaczenia modelu z blaszki z zestawu mimo że blaszka jest dość gruba, reszty nie jestem pewien…

 

DSC02593_1.jpg

DSC02558_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dość długiej przerwie! Przy modelu nie działo się zbyt wiele, trochę problemów, skomplikowana część do zrobienia też zabierała ochotę do pracy i tak ten czas płynie.

 

Skończyłem robić jedno mocowanie do resoru do przedniego zawieszenia. Niestety nie mogę odlać tego z żywicy, bo element z drugiej strony ramy jest lustrzanym odbiciem a nie chce mi się bawić z mocowaniem z drugiej strony wiec poszedłem na łatwiznę i skleiłem coś na szybko. Tego elementu i tak nie będzie widać.

 

DSC01235.jpg

DSC01240.jpg

DSC01239.jpg

 

PS. Zdrowych i Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu Seba to do Ciebie nie podobne

 

A co tam, ludzie sie zmieniaja Silnika tez nie widac wiec tylko wloze skrzynie biegow i bedzie ok

 

 

Wszystko ładnie,pięknie i cudownie,ale tak się zastanawiam czy Volvo nie podzieli losu Scanii (oczywiście mam nadzieję ,że nie).

 

??? a po czym to wnosisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj tam Seba pewnie wałek robi z tym elementem, że nie będzie go i tak widać bla bla bla

Nie no jeśli taka prawda to i tak szacuneczek za to co robisz i do tej pory zrobiłeś Mi tam się podoba

 

Wesołych Świąt wszystkim życzę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba idź na całość! Walnij szyby czarnym glossem i masz wnętrze z głowy ;].

 

A co do podzielenia losu Scanii. Cóż, czas mija, efektów końcowych ani tu a ni tu nie widać, można się załamać i rzucić modelarstwo w cholerę, co znam z autopsji. Mam jednak nadzieję, że dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba masz przesrane. Cokolwiek byś nie zrobił, to i tak będą Ci wypominać Scanię. Chyba jesteś skazany na jej dokończenie.

A w temacie nie ma co komentować, bo nie robisz baboli

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, ale takie aktualizacje nie zdarzają się codziennie!

 

Tylko pamiętajcie koledzy ile kosztuje praca na takim poziomie i jak łatwo się zniechęcić. A Seba pokazuje nam granice możliwego. Sam jestem ciekaw, czy jest w ludzkiej mocy zbudować jeden albo więcej modeli na takim poziomie od początku do końca... Mam nadzieję że tak. Ale to wymaga czasu.

 

Seba - powodzenia i wytrwałości w pracy, no i wesołych Świąt! pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba zdążył już nas przyzwyczaić do iście szatańskiej precyzji wykanania takich elementów

Jest po prostu

 

PS. Zdrowych i Wesołych Świąt.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam w Nowym Roku!

 

Ojjj tam Seba pewnie wałek robi z tym elementem, że nie będzie go i tak widać bla bla bla

 

A co tam, żartów mi się zachciało

 

seba masz przesrane. Cokolwiek byś nie zrobił, to i tak będą Ci wypominać Scanię. Chyba jesteś skazany na jej dokończenie.

 

Scania po nocach mi się śni, ale nie wrócę do niej przed końcem budowy volvo.

 

Ja tam podziwiam kunszt sebastiana i każdego dnia czekam na kolejne aktualizacje.

 

Seba zdążył już nas przyzwyczaić do iście szatańskiej precyzji wykanania takich elementów

Jest po prostu

 

Tylko pamiętajcie koledzy ile kosztuje praca na takim poziomie i jak łatwo się zniechęcić. A Seba pokazuje nam granice możliwego. Sam jestem ciekaw, czy jest w ludzkiej mocy zbudować jeden albo więcej modeli na takim poziomie od początku do końca... Mam nadzieję że tak. Ale to wymaga czasu.

 

Seba - powodzenia i wytrwałości w pracy, no i wesołych Świąt! pozdrawiam

 

Dziękuję koledzy za miłe komentarze, cieszę się, że się wam podoba moja praca

 

Uporałem się wreszcie z mocowaniem resoru od strony pasażera. Przednie mocowania mam już oba, pomalowane surfecerem czekają na dalszą obróbkę. Szlifowanie, surfecer, szpachlowanie surfecer szlifowanie itd. Potem dorobię śruby i trzpienie a potem zrobię odlewy.

 

DSC08972.jpg

DSC08971.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie moge dojśc do wniosku w jaki sposób ,aż tak dokładnie można odwzorowac dana część z dokładnymi wyżłobieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie moge dojśc do wniosku w jaki sposób ,aż tak dokładnie można odwzorowac dana część z dokładnymi wyżłobieniami?

 

Każde mocowanie to ok. 30-40 osobnych kawałków plastiku odpowiednio ukształtowanych i sklejonych razem w jedną całość.

 

Czapka z głowy. Robota iście perfekcyjna.

 

Dziękować, szcun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.