Skocz do zawartości

Volvo F88


voseba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mała rzecz a cieszy

Trzymam kciuki

Oj cieszy, nawet nie wiesz jak bardzo:) pozostała mi do wygięcia jeszcze jedna….

Tymczasem zabrałem się za wykańczanie mostu. Był już w sumie prawie gotowy, zrobiłem tylko imitację spawów, poziom i spust od oleju. Zrobiłem też taki drobiazg, który jest zamontowany na moście. Dokończyłem też piasty. W sumie dokończyłem to wszystko, co było zaczęte i zbierało kurz pochowane po pudełeczkach. Pare fotek:

DSC01015.jpg

DSC01023.jpg

DSC01027.jpg

DSC01028.jpg

DSC01652.jpg

DSC01654.jpg

DSC01655.jpg

DSC01658.jpg

DSC01661.jpg

Pozdrawiam i do zobaczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne żeberka W ogóle wszystko ładne! Dobrze, że praca idzie dalej. Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam most, jeden głupi most a robi takie wrażenie... Co dopiero jak będzie już w ramie z resztą klamotów... Taki model najlepiej by sie prezentował gdyby był sklecony do kupy juz na dobre a kazda część byłaby pomalowana podkładem i wyszlifowana tak aby było widać gdzie pod resztkami farby jest plastik zestawowy, styren, szpachla lub blaszki.

Kurczę, aż boję sie pomyśleć co to będzie jak voseba przejdzie do etapu budowy silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja. W zasadzie lektura tego warsztatu powinna być obowiązkowa bo przecież masa tych detali zniknie w momencie jak postawisz ciągnik na kołach, w gablotce. Może warto zrobić do tego cuda gablotę z prezentacją multimedialną w tle, ze slajdami z relacji i soundtrackiem z gladiatora:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, aż boję sie pomyśleć co to będzie jak voseba przejdzie do etapu budowy silnika...

 

Ja to co będzie?! Będzie działająca miniatura silnika Cieszę że wróciłeś z projektem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mistrzu

Miło widzieć kolejny proces budowy modelu na forum Każdej aktualizacji oczekuję z niecierpliwością. Co do jakości wykonywanych elementów rzecz jasna nie można się przyczepić, perfekcja w każdym detalu

Co do silnika... spokojnie Panowie. Seba wpakuje tam miniaturowy silnik spalinowy, który później Volvo będzie chciało wykupić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most jest ekstra, co to sie duzo rozpisywac. Fajnie, ze dzialasz dalej z tym modelem, bo juz myslalem w pewnym momencie, ze go odstawiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za miłe komentarze, ale trochę wyolbrzymione:) Co do silnika to będzie to standardowy silnika, już nawet zaczął się budować.

Jeszcze raz dziękuje za komentarze i zapraszam do oglądania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za miłe komentarze, ale trochę wyolbrzymione:) Co do silnika to będzie to standardowy silnika, już nawet zaczął się budować.

Jeszcze raz dziękuje za komentarze i zapraszam do oglądania!

 

No czyli każda śrubeczka i nakręteczka na pewno będzie nie zapominając o podkładkach pod nimi i innymi detalami. Dla voseby to standard dla nas kosmos Oczywiście most najwyższa klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_G dziękuję za komentarz:)

 

Dzisiaj ciąg dalszy zabawy z tylnym zawieszeniem. Zrobiłem odlewy mostu i przekładni:

DSC01664.jpg

 

Następnie zacząłem uzbrajać most:

 

DSC01665.jpg

DSC01666.jpg

 

Musiałem też przygotować jeszcze jedną blaszkę, przy okazji dorobiłem otwory rewizyjne do sprawdzania szczek hamulcowych:

 

DSC01667.jpg

DSC01670.jpg

 

A potem już była czysta przyjemność z samego sklejania:

 

DSC01036.jpg

DSC01033.jpg

DSC01032.jpg

DSC01030.jpg

 

Felgi są z kfs, reszta odlewów to moja produkcja:)

To by było na tyle, zapraszam do komentowania i dyskusji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP - drastyczna fota, ale dobrze tłumaczy co i jak

 

Voseba - śliczne odlewy, ale naszło mnie takie niepokojące uczucie... Słyszałem, że żywica potrafi się brzydko zachować w ciepły dzień i pod obciążeniem odkształcić się. Jedna taka amerykańska firma, A.I.T.M. robi tak, że zalewają w odlewie tylnego mostu (i w podłużnicach ramy też, swoją drogą) stalowe druty, żeby sie przed tym zabezpieczyć. Może jeszcze byś dał rade coś takiego u siebie zrobić? Albo chociaż przewiercić po osi i wcisnąć do środka takie wzmocnienie? Żal by było, gdyby kiedyś upał miał zmarnować tyle ciężkiej pracy. Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmroczko masz rację, ale ten most to jest jeszcze nie jest taki zły, jednak to gruby kawałek żywicy. Mnie natomiast niepokoją resory, są znacznie cieńsze i to one będą przenosić większe ciężary. Rama jest z plastiku i ten problem jej nie dotyczy. Przyszło mi jeszcze tylko na myśl żeby zrobić jakieś elementy, przysłowiowe klocki, na których będzie stać rama a koło będą minimalnie „lewitować”. A most spróbuję przewiercić tak jak mówisz, powinno się udać:) Dziękuję za radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Coz tu moge wiecej napisac, niz to co powyzej juz napisalem.... Czekam na ten moment kiedy postawisz ciagnik na kolach (bez kabiny), interesuja mnie detale - okablowanie ramy, silnik, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Seba!

 

Nie do końca rozumiem - jak to od zera? Czy chodzi Ci o to, że teraz będziesz je składał z odlewów żywicznych? (Wtedy to nie jest od zera) Tak jak już pisałem, boję się, żeby z tego kłopotów nie było jak przyjdzie w końcu lato. Może powinieneś zrobić na ten model podstawkę, jak pod okręt Tak żeby na czas przechowywania zawieszenie było odciążone. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie pierwotnie miało być z żywicy i tak pozostanie. Problem pojawił się z żywicą, okazało się, że żywica był przeterminowana i wszystkie elementy były do wyrzucenia. Kupiłem nową żywicę i zacząłem odlewać wszystko od nowa. Co do Twoich obaw to elementy po odlaniu leżakowały na słońcu ok 2tygodniu i nic im się nie stało. Idąc za Twoją radą wywierciłem dziurę w moście i będę go wzmacniał metalowym prętem:) Dziękuję za rady i zapraszam do komentowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.