Skocz do zawartości

M-51 Super Sherman


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

Postępy dalsze. Dorobiłem takie blaszysko znajdujące się z przodu Shermana i dokleiłem parenaście części. Jedna skrzynka obłożona trawionkami, zrobiona juzjest także taka skrzynka, która była umieszczana z tyłu czołgu.

th_IMAG1883.jpg

th_IMAG1882.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie w temacie ! Ale co to był ten "Super Sherman" ?? Można gdzieś w sieci o nim poczytać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie Ci nieźle,tylko mi się wydaje,że kolor podwozia jest zdecydowanie za jasny,moze przez aparat tak wyglada ,niewiem.Jeśli robisz wczesną wersje,to powinien być bardziej ciemno-piaskowy,jeśli wersje późną,to bardziej szarawy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm czy za jasny... nie wiem. Robie późniejszą wersję, a całość będę chciał pomalować właśnie kolorem "Izraelski piaskowy" z Agamy. Dobierałem na podstawie zdjęć z missing lynx.

 

Baldigozz -> model to Academy.

 

Deco - M-51 Super Sherman to izraelska wersja Shermana z francuską armatą 105mm. Użyte w wojnie 6 dniowej i w wojnie Yom-Kippur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie w temacie ! Ale co to był ten "Super Sherman" ?? Można gdzieś w sieci o nim poczytać???

No i tu jest niestety błąd w nazewnictwie pojazdu,który jest popełniany bardzo często.To jest M-51 nazywany nieoficjalnie Isherman,natomiast Super sherman jest to wersja M-50.Tu mozna sobie o nich poczytać:

http://www.israeli-weapons.com/weapons/vehicles/tanks/sherman/M-50.html

http://www.israeli-weapons.com/weapons/vehicles/tanks/sherman/M-51.html

To jakaś firma wypuściła kolor "Sinai Grey" O kurcze,ja zawsze mieszałem farby zeby otrzymać ten kolor,muszę zobaczyć jak ta farba bedzie wygladać na tym M-51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem czy to jest Sinai Grey... tak jak mówię to się nazywa izraelski piaskowy i kolorek ma coś w deseń jak na podwoziu. Oczywiście dojdą kurzenia i różne inne paści tak że nieco się on zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dioramy takiej jak np. pod Isu toraczej nie. Ale podstaweczka jakaś z małymi el. krajobrazu będzie Może jakaś studnia na pustyni a obok niej wazy albo wiadereczko... zlaeży co wymyśle. A no i będę chciał zrobic parasol przeciwsłoneczny przymocowany do jakiegoś elementu na wieży:) Ale to tylko plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejne postępy. Fotki takie są inne nie będą. Mój aparat podnosi mi ciśnienei ostro więc trza chyba zainwestować w zmianę sprzętu.

 

th_IMAG1964.jpg

th_IMAG1961.jpg

th_IMAG1960.jpg

th_IMAG1959.jpg

Włazy są tak ino ino przyklejone żeby pokazać jak to bedzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem czy mogę powiedzieć... to jest tajne i ....

 

Ale w sumie przez znajomość z forum Kompanii Braci to Ci mogę powiedzieć , ze to jest mąka tortowa wymieszana z lakierem matowym bezbarwnym z pactry i ciapana pędzlem po pancerzu a na koniec szlifnięta papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję systematycznie i teraz to miałbym tylko taką jedną uwagę - nieobowiązkowe zalecenie . Faktura odlewu jest chyba za "grudkowata". Ja bym ją jeszcze przetarł jakimś gładkim papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.