Skocz do zawartości

"Krótki" Kenworth T900 Revell 1:25


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w warsztacie z budowy mojego pierwszego w życiu trucka, będzie to Kenworth W900 Australia Revella, ostatnio najtańszy truck na allegro

Mój będzie wykonany jednak w konfiguracji amerykańskiej, wszystkie potrzebne części są w ramkach, dużo łatwiej jest zrobić amerykańskiego niż australijskiego, nie trzeba nic przekładać na druga stronę. Tutaj widac części do amerykańca; krótkie zbiorniki, inne felgi i zderzak, do tego kilka części na innych ramkach.

dscf3077c.jpg

Wszystko było by proste gdybym nie chciał go przerabiać , a więc model ma być bez sleepera i z jedną osią z tyłu, do tego bardzo zużyty.

W związku z tym mam kilka pytań:

dscf3075f.jpg

1.O ile trzeba skrócić ramę? Może być tak że przetnę ją za pierwszymi poduchami i dokleję tylko tą tylną część?

2.Trzeba obciąć mocowanie sleepera?

?.Co zrobić z tą częścią? Też przeciąć ją na pół?

dscf3076.jpg

3.Czy mogę tylny most przykleić z przodu? Chodzi mi o to żeby nie zaślepiać tylnej części gdybym przykleił je według instrukcji.

?.A co z kolei zrobić z tą częścią?

Bardzo prosił bym o odpowiedzi na moje pytania i ewentualnie jeszcze jakieś wskazówki co do przeróbki, bo niestety moja wiedza o truckach nie jest zbyt duża

 

Ps.Zrobiłem właśnie taką szybka wizualizację żeby pokazać wam jak ma to mniej więcej wyglądać, oczywiście tak przykładowo rama jest chyba za krótka, poza tym jakość taka sobie

mjkenio.jpg

Odkryłem przy okazji że trzeba będzie siodło przestawić, myślę że ktoś mi pomoże jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ochotą będę śledził temat bo i projekt ciekawy

Trudno powiedzieć jak długa powinna być rama i jaki rozstaw osi ma być bo i o dokumentację krótkiego kenia ciężko ale z tego co się oriętuję to:

Tylny most nie tylko możesz ale wręcz musisz zamontować w miejsce pierwszego.

Skoro będzie tylko jeden most to i jeden drążek stabilizatora trzeba odciąć (rys.26). Nie wiem czy mocowanie go do ramy jest takie same jak z dwoma mostami

Rys. nr 3 - jedną dźwignię należy odciąć, nie wiem czy po takim zabiegu poprzeczka ramy nie powinna mieć pojedynczych skrzydełek

Mocowania sleepera odetnij bo już będą niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się na truckach jak wilk na gwiazdach, ale czy w takiej krótkiej wersji siodło nie powinno być dokładnie nad osią?

 

nie żebym znał się na amerykańskich ciężarówkach, ae z doświadczenia wiem że z niedociążoną przednią osią ciężarówkę prowadzi się dosyć niekomfortowo, żadnej kontroli na zjazdach

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było łatwiej ja bym ciął pomiędzy poduszkami, tzn z poduszek 1,2,3,4 pozostawił 1 i 4, chyba wiesz o co chodzi. I drugi raz gdzieś pomiędzy przednią, a tylną osią tak żeby skrócić odpowiednio ramę.

 

edit

 

I jeszcze jedno. Pokusiłbym się o nie robienie go symetrycznie, tzn jeden zbiornik paliwa, ale duży z jednej strony, z drugiej skrzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Pokusiłbym się o nie robienie go symetrycznie, tzn jeden zbiornik paliwa, ale duży z jednej strony, z drugiej skrzynka.

 

Chyba asymetrycznie?

pomysł ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tornado czyli tak jak myślałem, biorę się więc za sklejanie mostów i poduch, gorzej z tą ramą będzie :/ , najwyżej skrócę ją tak jak mówił copycat zobaczę jak wyjdzie, najwyżej utnę jeszcze pomiędzy osiami. Niestety zmartwię was nie będzie asymetryczny tą ciężarówkę wymarzyłem sobie już bardzo dawno i była właśnie z dwoma krótkimi zbiornikami, ale skrzynka narzędziowa też będzie, tak jak na zdjęciu od tornado

Dziękuje wszystkim za wsparcie i kibicowanie projektowi, mam nadzieję że prace będą się dosyć sprawnie posuwały do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzacek1841 nie symetrycznie, wyraźnie napisał. Czyli tak jak napisałem asymetrycznie. .

 

fakt, przeoczyłem kilka literek mój błąd.

 

Naczepa jakaś będzie do tego cuda?;>

 

może zrób wersje na 5 osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe który to taki natchniony był... :P

Powodzenia w projekcie, pomysł bardzo oryginalny, a niestety mało który modelarz w PL realizuje takowe pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł bardzo oryginalny, a niestety mało który modelarz w PL realizuje takowe pomysły.

Że co że niby nie dam rady Ciesz się że mi sleeper zostaje, to będziesz mógł zrealizować te swoje szalone pomysły

Mark666 Może nawet uda Ci się na żywo zobaczyć chciałbym go do Lublina skończyć, albo przynajmniej poskładać jako tako, więc jak się pojawisz będzie można pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł bardzo oryginalny, a niestety mało który modelarz w PL realizuje takowe pomysły.

Że co że niby nie dam rady Ciesz się że mi sleeper zostaje, to będziesz mógł zrealizować te swoje szalone pomysły

Mark666 Może nawet uda Ci się na żywo zobaczyć chciałbym go do Lublina skończyć, albo przynajmniej poskładać jako tako, więc jak się pojawisz będzie można pooglądać.

 

A chętnie popatrzę. Może MAN-a z wanną uda się wystawić , i Harley-a WLA . Kto to wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obawiam się, że Ken serii T900 nie był montowany na jednej osi z tyłu, więc może zrobisz go jednak jako tandem bez slipera?

Twój projekt bardzo mi się podoba, dlatego będę śledził wątek

 

PS

Co do pytania o ile skrócić rame to ja bym zrobił tak jak mają modele T300 - czyli odległość przedniej osi od tylnej 16,2 cm.

 

pozdr.

 

o przepraszam, nie zauważyłem że to skala 1/25. Ta odległośćć wyniesie 15,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Ken serii T900 nie był montowany na jednej osi z tyłu, więc może zrobisz go jednak jako tandem bez slipera?

Opierałem się na zdjęciu od Tornada i na własnym przeczuciu

b427b2e16981956f.jpg

Jeśli jednak nie istniały takie, no to będę bardzo zawiedziony i projekt chyba będzie na trochę zatrzymany, albo pokuszę się o takie małe S-F

Aha wielkie dzięki za te wymiary mistrzu teraz moge się spokojnie zająć cięciem, chociaż może najpierw warto by ustalić jego istnienie w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam z ciekawości szukałem jakiegoś Kenia na 2 osiach i nie znalazłem. Może warto najpierw zaprezentować jakiś realny pojazd i na jego podstawie zrobić model.

 

A tak co do pięciu osi, to jest taki Tim Ahlborn i zrobił takie coś:

burg379dirtleft81310.jpg

Tu nawet 7 osi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.