Skocz do zawartości

2P25 KUB Trumpeter....czyli moja pierwsza 35


matejson

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem

Taa....zdradziłem swoją 72. I to nie dośc że 35 to współczesne. Model klejony relaksacyjnie prosto z pudła. Tak zeby odpocząć od 72 .

 

th_DSCN1268.jpgth_DSCN1269.jpgth_DSCN1270.jpg

th_DSCN1271.jpgth_DSCN1277.jpgth_DSCN1285.jpgth_DSCN1287.jpg

 

Wyrzutnia i rakiety trochę czysto wyszły na zdjęciach. Szczególnie ta nieskazitelna biel na końcach rakiet. A tak w ogóle to w czasie jazdy były przykryte płachtą.

 

Wszelkie, uwagi, sugestie mile widziane. Szczególnie kolegów od 35 bo to mój nieostatni model w tej skali.

 

Jak poczta nie zawiedzie to model będzie można obejżeć na zawodach w Bytomiu. Jutro na warsztat idzie Citroen 11CV z Tamiyi w 1/48.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie swiruj

Nie świruje. Każde modele wysyłam koledze na zawody, który je wystawia i jakoś nie ma problemu. Diorame też wysłałem...

 

A poczta nie ma zawieść, czyli dosłać na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że czyste rakiety to nie błąd. Wyrzutnia ma załadowaną drugą jednostkę ognia, a ta została przeładowana z wozu transportowego i kontenerów i muszą być czyste.

Wprawdzie pancerka to nie moja domena, ale od jakiegoś czasu mam zamiar zbudować ten właśnie zestaw. Po obejrzeniu tego podwyższył się pozom chęci zbudowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że czyste rakiety to nie błąd. Wyrzutnia ma załadowaną drugą jednostkę ognia, a ta została przeładowana z wozu transportowego i kontenerów i muszą być czyste.

 

Wręcz czyściutkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Kubuś i to z szachownicą

 

Co do rakiet, to na pewno nie mogą być brudne. Szkolne mogłyby być troszkę porysowane i to wszystko. Bojowe zaś powinny mieć stan magazynowy

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Przeszukując forum "pancerne" ten temacik mnie zainteresował. Mam tegoż "kub-a" i chętnie go zbuduję. Twój model prezentuje się znakomicie. Czy możesz podać jakich farb (producent, numery) użyłeś? Fabryczna instrukcja jest jakaś myląca a ja nie jestem "rasowym" pancerniakiem coby wiedzieć czym te pojazdy w istocie są malowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukuruźnik, model malowałem farbami Tamiya - są takie trzy kolory dla serii z NATO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Model bardzo ładny ale...

1. Siatka na kolektorze wydechowym powinna być czarna, zwykle jest "zarzygana" olejem.

2. Na podporze dodatkowej rakiet w łożach są czarne wystające elementy - są z gumy - powinny być czarne.

3. Na kołach jezdnych są śruby, dwie przeciwległe maluje się na czerwono, służą do wymiany smaru w łożyskach.

4. Osłona anteny radiolinii - z przodu po prawej stronie na "dachu" - ma zły odcień szarego, powinien być znacznie jaśniejszy.

5. Butle z powietrzem - z tyłu na uchwytach - są malowane na szary lub czarny kolor, w żadnym wypadku w kamo.

6. Obrysówki z przodu - te małe lampki - w tym wydaniu powinny mieć zielony kolor (bywają też białe ale maja mniejsze wypukłe szkiełko).

7. No i gdzie lina holownicza? Fakt w zestawie jedna a powinny być dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie miejsce na to pytanie, ale czy ktoś dysponuje zdjęciami tej maszyny w malowaniu irackim?? Znalazłem kilka w Internecie, ale niewiele z nich da się wyciągnąć. Za ewentualną pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.