Skocz do zawartości

Winter 1944 (Diorama relacja z budowy)


RysiuMajster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początek pragnę powitać wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie i przedstawić relację z budowy dioramy o tematyce zimowej

Będzie ona przedstawiała budynek gdzieś w polskim mieście grupę żołnierzy niemieckich oraz działo Marder .

budynek już prawie skończony tzn. jeszcze wnętrze i ogólne poprawki stylistyczne

c9f418d84af1e400.jpg

41d128921fb03ee0med.jpg

dd1f0d4ab4231235med.jpg

6a80d64258377067.jpg

Tak prezentuje się front budynku a tak tył

726dff02850cb732med.jpg

87e9470510554437med.jpg

63e9c8402ff8feccmed.jpg

dbda824f2118558fmed.jpg

I jeszcze jedna figurka Niemca

b1ba3c29f73f0774med.jpg

afdc0903766b2338med.jpg

ca58fbd618226d31med.jpg

Figurki firmy Dragon budynek Mini Art skala 1:35 bo wcześniej nie napisałem

Mam nadzieję że się podoba proszę o opinię i komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budyneczek bardzo fajny. Dokonałbym jednak parę poprawek. Cegła po odpadnięciu tynku chyba jest zbyt czerwona (za czysta). Wewnątrz budynku chyba trochę za mało gruzu jest, jak na takie zniszczenia - można dołożyć. Myślę, że Polacy w okresie zimowym w czasie wojennym ogołociliby budynek z części drewnianych (drzwi, okna itp.) wykorzystując je na opał - usunąłbym "drewno". Chyba klosz lampy ulicznej jest zamocowany do góry nogami. Co do figurki - nie najgorsza. Trochę bym zmatowił lakierem matowym. No i dałbym mu coś na głowę - w końcu to zima.

 

W ogóle - nieźle się dioramka zapowiada. Będę kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...

 

Dioramka jak najbardziej zapowiada się ciekawie...

 

Z drewnem mój przedmówca jak najbardziej ma rację, nawet drzazga by nie została...A co do figurki to jakby żyrafa...

Jak tak wygląda przedstawiciel rasy panów - wysoki, niebieskooki blondyn to nie dziwne że austriacki pseudo malarz, niski brunet,paralityk nie poprowadził ich do zwyciestwa...hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dioramka nieźle się zapowiada przód budynku rewelacja, z tymi elementami drewnianymi to chyba dobry pomysł żeby je usunąć, znasz nasz naród chyba Z tyłu zdecydowanie za mało gruzu, figurkę daj w mat i postaraj się o lepsze jej zdjęcia, wtedy będzie można zobaczyć czego jeszcze jej brakuje. Dla urozmaicenia na budynku może dodaj parę plakatów propagandowych, albo postaw na oknie jakieś zwierzątko, kotka na przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe powitanie na forum

co do budynku to front na około 70% a tył to dopiero jakieś 30%

Co do drewna to jednak mam zamiar je zostawic a to ze względu na fakt że bez okien i wogóle detali drewnianych było by dość pustawo

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jako, że w dioramach jestem zupełnie zielony chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób wykonuje się taką kostkę brukową, z czego itd dosłownie wszystko, jeśli można o taki mały tutorial , krok po kroku, a ta Twoja jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest gotowy budynek i droga firmy Mini Art samemu kiedyś też robiłem bruk w taki oto sposób brałem ramkę na zdjęcia albo cokolwiek co ma wysokie brzegi wykładałem plasteliną , równą cienką warstwę a potem za pomocą odpowiednio wyżłobionego patyka "wygniatałem" negatyw drogi brukowanej następnie zalewałem gipsem czekałem aż wyschnie wyciągałem z formy i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braków na stropach itp...ja dopiero zacząłem wczoraj wnętrze ;]...trochę jeszcze zostało

Co do cegieł to normalne że jak zmiesza się pył z wodą to powstają "krwawienia" chociaż może wyszły zbyt widoczne postaram się to poprawić

 

Tak wiem Latarnia ;p zrobiłem ją już ładnych kilka miesięcy temu więc już tak zostawię

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci jeszcze zrobić. a może masz to nawet w planie, zrobić rozjechany śnieg na bruku. Takie śnieżne koleiny zabrudzone. Chyba by to pasowało, skoro przed budynkiem tyle śniegu. Zaprusz śniegiem lekko bruk, by było widać kostkę i zrób, kilka śladów, że pojazdy jeździły jakieś

Nadałoby to myślę, prawdziwego Zimowego klimatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja. Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to przetarłbym trochę cegły, by uwidocznić zaprawę pomiędzy nimi. Na przedniej ścianie widać, ładnie wyszło ale tej bocznej nie. No chyba że jest przed Fajna Dioramka, ma klimat. pracuj pracuj. Świetne efekty. Ps. tą swastykę wywal, lub zrób nową, bo jest koślawa trochę psuje ten fajowski klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do swastyki to już w weekend poszła...zastąpiłem ją plakatem i jest lepiej wg. mnie ;)

Co do dalszych prac to jakoś mi to wolno idzie (chyba ta pogoda ;/)....

Z braku pomysłów na wykańczanie wnętrza zająłem się figurantami kilka fotek myślę że do wieczora ich skończę...

 

9e4d9c880427d6f4.jpg

2936932253634b1c.jpg

7aa51b4dbbfc5805.jpg

25a0bcaad6aaac41.jpg

 

i kilka fotek wnętrza

 

095d245b367e0d20.jpg

03f19efafd8a3152.jpg

40572822292d97e8.jpg

 

Wybaczcie jakość zdjęć ale aparat pożyczyłem i robię jakimś rzęchem ;p....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybaczcie za odpowiedź pod odpowiedzią

Już prawie finisz wnętrza zostało tylko dodać obraz na ścianie piętra (w trakcie tworzenia ;-) ) kilka spalonych fragmentów drewna na pięterku i " wyzamiatanie nadmiaru gruzu z niektórych elementów myślę że do piątkowego wieczora zakończę wnętrze na 100% i zajmę się frontem budynku

 

Kilka fotek

3fb1d9a2d5ebb71b.jpg

cf7250a76a543215.jpg

f2096799a418a22d.jpg

6c3f35ac6ec3ffb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować swoich postów dlatego prosze o wybaczenie że ciągle "pod sobą" dodaje

Projekt wnętrza dobiegł końca :-)...wreszcie ;-p

Wczoraj w nocy zrobiłem zamówienie i powinno jutro dojść, więc na razie odpoczywamy ;-)

kilka fotek wraz z dwoma figurantami na swoim miejscu

afaca3d9fa809b16.jpg

95554ecf8936f373.jpg

f075cf37944515e1.jpg

a95e2229beb1d2dd.jpg

76d142f1a764196d.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: jak ten Niemiec wszedł na to pierwsze piętro. Podłoga/strop właściwie w całości zniszczona. Pozostały tylko jakieś jej mizerne resztki a w pobliżu nie widać ani drabiny ani nawet belki, po której mógł się wdrapać na swoje stanowisko strzeleckie. Nie wspomnę nawet o tym, że przy okazji wniósł na górę kilka skrzynek z amunicją i MG-42. Czy będziesz starał się jakoś urealnić tą scenę dodając właśnie coś co pomogłoby wejść na pierwsze piętro? Szkoda byłoby przez właściwie drobiazg zepsuć dobrze zapowiadającą się scenę.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: jak ten Niemiec wszedł na to pierwsze piętro.

Po prostu zna parkour Wbiegł na ta deskę w rogu, odbił się od ściany i złapał się za tą wystająca belkę, później wystarczy się już tylko podciągnąć i wskoczyć na pięterko, a skrzynki mu kolega podrzucił

A tak serio to rzeczywiście przydało by się coś dodać bo świetna scenka traci przez to na realizmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę zwrócić uwagę na ten obrazek na pierwszym piętrze. Nie wiem, czy przy takich zniszczeniach ostałby sie prawie nienaruszony na ścianie. Poza tym skoro jest przekrzywiony, a ściana osmalona, to pod nim powinien być jaśniejszy ślad?

Ale poza tym podoba mi się Twoja praca.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.