Skocz do zawartości

Mack RW (Superliner) - odbudowa


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 532
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję za komentarze, koledzy!

 

Mark666 - chętnie bym pomógł, ale w najbliższym czasie nie planuję zakupów. Jeśli coś się zmieni - dam znać. Ewentualnie miałbym na sprzedaż chlapacze podobne, ale mniejsze - nie takie wysokie, takie jak na zdjęciu poniżej z lewej:

 

mud6.jpg

 

Grubyjg - no moje "złomowe" części potrafią wyglądać strasznie.

 

Tomek - dzięki za miłe słowa!

 

Dzacek - dawnośmysię! Dzięki za fotę. Moja maszyna ma być trochę lepiej zadbana

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam ponownie!

 

Udało mi się znowu trochę zrobić, pracowałem tym razem na dwóch odcinkach: kabina sypialna i rama.

 

Jeśli chodzi o kabinę sypialną, to wrzuciłem na leżankę dwa czasopisma (przyzwoite niestety):

 

sleeper25.jpg

 

Poza tym położyłem w końcu ostatnią warstwę bezbarwnego i zacząłem wklejać detale - wywietrzniki, reflektory i inne błyskotki. Brakuje jeszcze poręczy (załatwiam części) i anteny TV - już prawie jest. Wygląda to tak:

 

sleeper26.jpg

 

sleeper27.jpg

 

Drugi odcinek prac - deck na ramie - służy kierowcy jako miejsce pracy podczas podczepiania instalacji do naczepy. Na pokładzie będzie "pogo stick" i złącza instalacji hamulcowej/powietrznej i elektrycznej. Konstrukcja pokładu ma uniemożliwiać to, żeby stała tam woda albo leżał śnieg - dlatego będzie ażurowa. Po wykonaniu rysunku zbudowałem stelaż z płytki polistyrenowej 0,5mm a wolne miejsca wypełniłem siatką aluminiową:

 

chassis21.jpg

 

Po pomalowaniu na gotowo wygląda to tak:

 

chassis22.jpg

 

Teraz czeka mnie dalszy etap prac przygotowujących do zamocowania kabiny na ramie - ale to jeszcze dużo pracy! Dziękuję za uwagę, życzę miłego dnia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach aktualizacja jeszcze ciepła więc pozwolę sobie o napisanie komentarza

To, że czasopisma przyzwoite to ok ale nie mogę się dopatrzeć czy to amerycańskie pisma.

Jeśli chodzi o część sypialną z detalami to prezentują się całkiem fajnie. Jednak odczuwam obawy co do nitów na srebrnym pasie ... Czy nie są one za mało wypukłe ? Jeśli można to poproszę jeszcze o zdjęcia ba zawiasy drzwi sleepera. Halogeny na sleeperku pierwszorzędne. To samo mogę powiedzieć i kracie na ramie. Wyszła Ci po prostu kapitalna

Tyle moich śmiesznych myśli

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - dziękuję za komentarz i za miłe słowa. Jeśli chodzi o nity - rzeczywiście lakier trochę je "stępił". Ale teraz nie mam już na to sposobu, poza tym mnie się podobają. Zawiasy spróbuję sfotografować przy okazji.

 

copycat - Dzięki! Po obu stronach siatki maja jeszcze być skrzynie narzędziowe ze schodami. Pokazywałem je już, ale to te:

 

toolbox04.jpg

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Ostatnio zrobiłem taki jeden drobiazg - uchwyty na kabinie sypialnej. Największym wyzwaniem było wiercenie otworów w lakierowanej powierzchni. Uchwyty powstały z drutu mosiężnego 1mm i słupków do relingu firmy Billing Boats. Wygląda to tak:

 

sleeper29.jpg

 

Uchwyty jeszcze będą poalcladowane razem z innymi rzeczami. a na razie dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Łukasz, Tomek, Krzychu - dziękuje Wam bardzo za komentarze i za miłe słowa. Poręcze jeszcze trzeba poalcladować, tak jak i całą masę innych drobiazgów, na razie to się zbiera.

 

A od czasu ostatniego update'u pracuję nad filtrem powietrza i rurkami, które z niego i do niego prowadzą. Na razie zrobiłem to:

 

aircleaner01.jpg

 

W dolnym lewym rogu zdjęcia widać część z zestawu. Niestety nie ma ona najlepszego kształtu ani wymiarów. Ciekawe też, dlaczego Italeri postanowiło przenieść wlot powietrza z lewej strony na prawą - przez to rury od powietrza robią się jakieś takie zakręcone. Ja wzorowałem się na zdjęciach z sieci, tam wyraźnie widać, że wlot powietrza powinien być z lewej strony.

 

Z płyty polistyrenowej wykonałem też denko puszki filtra:

 

aircleaner02.jpg

 

I rzeźbię dalej, może za jakiś czas będę miał dla odmiany coś ładnego do pokazania. Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że Italeri w wielu kwestiaich idzie na skróty i przysłowiowo "machnie ręką" często na istotne szczegóły. Ale musisz przyznać Pawle, że poprawianie czegoś lub dorabianie szczegółów w efekcie jest satysfakcjonujące Ja przynajmniej tak mam

Dobra robota

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dzięki za komentarz! To fakt, ja też tak mam, jak już po długich bólach rozpykam co, gdzie i przede wszystkim jak, to potem już jest z tego zabawa. To taka trochę masochistyczna przyjemność . Inna sprawa, że zabiera to masę czasu, jak pierwszy raz kleiłem ten model prosto z pudełka to poniżej miesiąca był gotowy! Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy ten dolot robisz z częśći od mana czy z moich odpadów hehe? jak coś potrzebujesz to mam jeszcze sporo różnych hehe ;)

Dawaj częściej cynk kiedy gdzie jesteś hehe, bo cię upolować ciężko.

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyjg - no cóż, rzadko - dobra praca wymaga czasu!

 

Dzacek - zarówno jak i Główna bryła filtra powietrza to dwa połączone ze sobą zbiorniki powietrza od Man'a, a niektóre z tych kolanek które widać na focie mam od Ciebie, jeszcze raz dziękuję!

 

Dziękuję też za komentarze i za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzacek, trzeba czytać uważniej - przecież napisałem: z dwóch połączonych ze sobą zbiorników powietrza (znaczy hamulcowego). Obciąłem im czoła, z jednego zeszlifowałem obejmy i była część jak złoto.

 

Również pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Dziś update z prac, które trochę się ciągnęły - głównie ze względu na to, że zbierałem części do alcladowania. Ale na początek jeszcze ciąg dalszy prac przy filtrze powietrza - przygotowałem go do powieszenia pod maską:

 

aircleaner03.jpg

 

Te trójkątne elementy jednocześnie będą zaczepami do zastrzałów chłodnicy.

 

Poalcladowałem też poręcze na sleeperze, uprzednio dorobiłem do nich też imitacje mocowań:

 

sleeper30.jpg

 

Ale najbardziej jestem zadowolony z lusterek:

 

mirrors01.jpg

 

mirrors02.jpg

 

mirrors03.jpg

 

Stelaż jest wygięty ze srebrzonego drutu miedzianego, lusterka "z pieskiem" kupiłem w amerykańskiej firmie A.I.T.M, a okrągłe zarobiłem sam. Lustra są zrobione z folii metalizowanej.

 

Mam nadzieję, że się spodobało, dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć Łukasz!

 

Jest cisza, bo znowu mnie wysłali na delegacje do Niemiec. Ale że dziś w Niemczech jest święto, to przyjechałem do Polski i - mówisz - masz:

 

Kolejny update to napisy na kabinie. Obadałem temat w kwestii przepisów i okazało się, że współczesna amerykańska ciężarówka musi mieć na kabinie nazwę właściciela albo organizacji, która ją użytkuje, a także numer przyznany przez amerykański urząd do spraw transportu. Przepisy mówią, że numer powinno się dać odczytać gołym okiem z odległości 50 stóp kiedy pojazd nie porusza się - co powinno dać wskazówkę co do wielkości i koloru liter tego napisu. Zwyczajowo - nie jest to wymagane przepisami - na drzwiach piszę się też nazwę miasta i stanu z którego operuje dany wóz. Dodatkowo na bokach kabiny pojazdu który porusza się pomiędzy różnymi stanami powinna być naklejka IFTA - międzynarodowego podatku paliwowego (Kanada, Stany). Puściłem trochę wodze fantazji a potem narysowałem projekt w CorelDRAW, który następnie wysłałem do firmy decalprint.de z Niemiec. Niedawno otrzymałem gotowy arkusz a wczoraj nakleiłem napisy i teraz kabina mojego modelu wygląda tak:

 

cab39.jpg

 

cab40.jpg

 

Kalkomanie trzeba starannie wyciąć, bo przezroczysta folia pokrywa cały arkusz, kładą się dobrze i dobrze reagują na MicroSol/Set. Zwłaszcza bardzo ładny jest kolor srebrny.

 

Mam nadzieję, że Wam się spodobał mój projekt i wykonanie - dziękuje za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, kazdy Twoj aktual napawa mnie nadzieja, ze w koncu zobacze ten model skonczony . Kalki wygladaja swietnie na kabinie, choc piszesz, ze masz je z Decalprint z Niemiec - tak poza tematem to slyszalem wiele zlych opini o tej firmie od kilku moich znajomych, chodzilo glownie o jakosc kalek i dotrzymywanie terminow zamowien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za komentarze, jesteście dla mnie zbyt łaskawi Cieszę się, że Wam się podoba. Teraz nie wiadomo kiedy następny update, bo znowu praca w Niemczech czeka, ale miejmy nadzieję, że jak najszybciej. Jeszcze raz dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.