Skocz do zawartości

Mack RW (Superliner) - odbudowa


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil - witam serdecznie w tym wątku, miło że zajrzałeś! Będę musiał zrobić więcej fotek, żeby dać lepszy obraz tego elementu. Ja bym powiedział, że na siodle nie ma więcej jak 0,5mm tej czarnej olejnej - widać przez tę warstwę wszystkie rowki rozprowadzające itd., także w rzeczywistości to by było jakieś 12mm warstwy - nadal dużo, ale mówimy o najgrubszych miejscach. Nie twierdzę, że jest idealnie, ale na razie nic lepszego nie mam. Może jakieś propozycje?

 

copycat - wiem, że lubisz dużo brudzenia na swoich wozach. Ja bym mój chciał zrobić w miarę czysty, tak jak już pisałem - ten kontrast, pomiędzy z natury brudnym siodłem a resztą. Jestem ciekaw, jak to jest rozwiązywane na tych wszystkich show-truckach, czyżby oni myli sprzęg aż do metalu?

 

Ale OK, może ktoś ma jeszcze jakies propozycje co teraz? Nie mówię, że na pewno tak zrobię, ale zawsze warto posłuchać. Jeszcze raz dziekuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 532
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja uważam, że jest dobrze tak jak jest bo TY TAK CHCIAŁEŚ. Przecież wytłumaczenie może być dowolne, twoje rozwiązanie to właśnie show truck, złoty już nieco ściemniał w zakamarkach, siodło ktoś właśnie nasmarował, ale nie widziało ono jeszcze naczepy ani nie zostało przemieszczane na prowadnicach. Jest taki moment w życiu ciężarówki, który ty uchwyciłeś. Panowie, nie przesadzajmy, ten Mack stanie na Pawła półce, nie naszej.

Ja bym nieco bardziej ubrudził ramę albo zmniejszył ilość "smaru" na siodle a zwłaszcza w prowadnicach na zębatkach, jednak nie jest to łatwe IMO do osiągnięcia w tym momencie więc lepiej zostaw jak jest. Realizujesz swoją wizję i to się liczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam zdjęcie od Tornado, chyba identyczne siodło. Prowadnice wyglądają jakby smaru nie widziały, albo po prostu są stare.

8d20dde1dcec99ce.jpg

Śledzę wątek od początku i wiem, że robisz czysty. A tu niby proste uciapanie smarem i okazuje, że nie jest to brudzenie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W showtruckach mają albo nakładki - osłonki na siodło i go nie widać, albo jak maja naczepe to napewno jakis smar jest tylko pewnie minimalna ilosc i i tak nie widoczna.

 

To zdjecie ostatnie to chyba jakis rzęch ktory tylko stoi bo tam i jakies sianko wpadło

 

A może by wyrównać ten smar od góry jakoś tak jakby wyjechał właśnie spod trailera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i wątek się rozkręcił!

 

Diobeu - tak jak piszesz - to mój model i robię z nim co chcę! Ale skoro koledzy zadali sobie już trud, i napisali komentarze, uważam, że jestem im winny rzetelną odpowiedź. Dzięki za komentarz!

 

Kamil - oczywiście, że smar powinien być w rowkach. Od tego one są! I wielkie dzięki za następne foty - bardzo się przydadzą i nie tylko mnie, ale przede wszystkim innym modelarzom, którzy wezmą się za ten, okazuje się, niełatwy detal. Jeżeli przypatrzymy się tym zdjęciom, to zobaczymy, że na każdym rowki są widoczne przez smar, tak jak i u mnie. Z czego nie jestem zadowolony po ponownym przejrzeniu zdjęć to nadmierny połysk tego smaru i zbyt duże "fale". Zaczynam się zastanawiać, czy nie wziąć drobnego papieru ściernego i nie poszlifować górnej powierzchni "smaru" - to by go zmatowiło i zmniejszyło "fale". Cóż, jeszcze muszę do tego dojrzeć. To z tym ręcznikiem papierowym nie jest takie oczywiste - próbowałem, efekt jest prawie taki sam jak na zdjęciach.

 

copycat - też dzięki za fotę, to właśnie Holland Air Slide starego typu. Racja jest, smaru nie ma. Tylko jak ja zrobię słomę na modelu . Wiem, na pewno ludzie Cie wiele razy krytykowali za takie ubrudzone modele, ale ja na pewno nie byłem jednym z tych, którzy mówili, że to proste, zrobić taki model. Co więcej, dostrzegam te trudności - kiedy robi się model "na brudno", trzeba uważać, żeby nie wyglądał po prostu na niechlujnie sklejony, a do tego dochodzi, w wypadku elementów czystych, niebezpieczeństwo, że będą wyglądały zbyt czysto, zbyt "zabawkowo" - tu jestem niestety tego blisko.

 

maciol - chciałbym zobaczyć taką osłonkę. Jak założę naczepę, to ona też przykryje problem. Właśnie myślę o wyrównaniu tego tak jak wyżej napisałem, jeszcze zobaczymy.

 

Koledzy - jeszcze raz dziękuję Wam za Wasze uwagi. Będę jeszcze o nich myślał przez weekend, kiedy to zajmę się innymi pracami i będę "dojrzewał". Jeśli ktoś ma dalsze uwagi, to serdecznie zapraszam, a na razie pozdrawiam i życzę miłego weekendu

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, weź pokaż - nawet jak ja już tego nie zastosuję, to chociaż następni będą mieli łatwiej! No, proszę bardzo!

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież! To dla dobra wszystkich modelarzy którzy chcą wykonać coś takiego! Z góry dziękujemy

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak jak na tych fotkach powyzej, bo skoro to ma byc czysty "showtruck" to wrecz wypadaloby przykryc siodlo jakas fajna pokrywa zeby nie szpecilo reszty auta. Poki co to podoba mi sie to co robisz, czekam na efekt koncowy, a biorac pod uwage Twoje podejscie do budowy tego modelu, jestem pewien, ze odszczelisz pierwszorzedny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie większość zdjęc jest z europy, gdzie większość ciężarówek jest własnością firm i siodła są smarowane w serwisach, Pawła Mack jest zza oceanu gdzie kierowcy mają własne ciężarówki, i jak kto smaruje zależy tylko od niego

Pamiętam jak mój ojciec jeździł w pekaesie, wziął stare rękawice i puszkę smaru i ręcznie rozprowadził po siodle, co wyglądało dosyć grubo.

Swoją drogą, na Pawła Macku smar wygląda faktycznie dosyć grubo, może to wina zdjęć, jak wiadomo na zdjęciach każde babole wychodzą, których gołym okiem nie widać.

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciol - dzięki za foty, też jest to jakiś pomysł. Ja bym kiedyś chciał zrobić naczepę do mojej maszyny, ale nad tymczasową osłoną też się zastanowię.

 

tomek - wielkie dzięki, zobaczmy co dalej z tego wyjdzie.

 

Dzacek - dzięki za komentarz, też jest to racja.

 

A ja czekam z niecierpliwością, co Kamil pokaże. Sorki Kamil, że wczoraj dopiero tak późno odpisałem, ale byłem zmuszony odejść od kompa i zobaczyłem Twój post dopiero późno w nocy. Mam nadzieję, że niedługo znajdziesz chwilę czasu, jeżeli to nie problem, oczywiście.

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa tak w ogole to w tle pierwszego zdjęcia widać tam drugą z kolei ciezarowke i ona nie ma nic smaru i jeszcze pomalowane w kolor siodło. Wiec pewnie naczepy nie widziała...

 

A tak poza tymi dyskusjami to zapomnialem powiedziec ze u Ciebie na siodle wg mnie jest całkiem OK, tylko za duzo na prowadnicy.

 

opcje są wiec takie:

albo zostawić tak jest bądź troche usunąć z prowadnic nadmiaru ( o ile to mozliwe bo nie wiem czy to nie zaszchło )

ewentualnie wyrownać powierzchnie smaru jakby wyjechal spod naczepy,

bądź założył osłonę, jeżeli ma to być showtruck.

 

innch chyba nie ma...

 

ja bym byl za pierwsza bo mi sie smar podoba i dodaje duuzo realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też nie mogę się doczekać, co Kamil nam pokaże. Ale to nie jest tak łatwo znaleźć chwilę czasu. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że Kamil nas nie zawiedzie - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ono wygląda jak miedziane coś, i ta rączka od zabezpieczania jakaś taka złota i czysta, poza tym te siodło wygląda jak by po czyszczeniu ze smaru i było miedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a nie wiem jak to sie fachowo nazywa rama jest złota, kilka stron wcześniej są zdjęcia. Chociaż może dla Pawła efekt był by zbliżony do oczekiwanego, siodło showtruckowe (lakierowane) - dawno nie podczepiane (brak smaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil - wielkie dzięki za "step-by-step" jak to mówią na zachodzie. Metoda ciekawa i efekt na pewno wielu ludziom się spodoba. Rozumiem, że wyszedłeś z założenia, że sprzęg był początkowo cały w kolorze ramy, a potem część złotej farby zeszła płatami, czy tak? Z kolei mnie w Twojej wersji najbardziej przeszkadza zupełny brak smaru na powierzchniach współpracujących z płytą naczepy, to chyba nie powinno tak być. Ale i tak jeszcze raz Ci dziękuję że dotrzymałeś słowa i poświęciłeś swój czas, teraz wiemy więcej. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kamil - teraz wygląda to o wiele lepiej! Zmotywowałeś mnie, muszę jeszcze popracować nad moją częścią. Na szczęście jest jeszcze umocowana tylko "na wcisk". Inna sprawa, że warstwa smaru nadal jest dosyć cienka, do tego stopnia, że widać drobne rysy na materiale pod spodem. Ale to są oczywiście zastrzeżenia już na zupełnie innym poziomie. Jakbyś jeszcze mógł napisać kilka słów o tych technikach - niby zdjęcia mówią dużo, a ja bym się chciał dowiedzieć jak zrobiłeś farbę odchodzącą płatami, albo do czego i jak użyłeś pigmentu w ostatnich fotach. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil pokazał kawał dobrej roboty, szkoda że ja już tego u siebie nie zdołam zmienić . pmroczko czyli mam rozumieć że siodło do poprawki? Czekam na dalsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wszystkim sprzęg Kamila podobał, że mój zrobiłem na wzór. Teraz wygląda tak:

 

5thwheel18.jpg

 

5thwheel19.jpg

 

Teraz jestem ciekaw Waszego zdania. Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.