Skocz do zawartości

Mack RW (Superliner) - odbudowa


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 532
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziury pomiędzy głowicami wyglądają fatalnie, ale to już przerabialiśmy

 

Czy na obudowie sprzęgła planujesz zrobić jeszcze jakieś łapy mocowania silnika, czy to już tak zostawisz?

 

Nie wszystko złoto, co się świeci, ale Twoja praca wygląda fajnie, tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diobeu - cieszę się, że mogłem pomóc.

 

voseba - tak, ten silnik to już stary znajomy, prawda? Zwróć proszę uwagę, że w Macku silnik jest właśnie tak nietypowo złapany - oprócz standardowego mocowania z przodu są jeszcze dwa które łapią za skrzynię biegów - tak jak u mnie w modelu. Dlatego standardowe otwory na mocowania, na osłonie koła zamachowego są puste - to właśnie chciałem pokazać. Najnowsze wiadomości są takie, że robi się wałek napędowy

 

Dziękuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obudowy występują w wielu różnych wersjach, głównie zależy to od tego jaka skrzynia biegów (albo inne urządzenie, np. prądnica) będzie montowana za silnikiem. Szukając obrazów dla "Cummins NTC 400" można znaleźć też takie silniki, które bardzo przypominają to co ja wykonałem. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Po zastanowieniu obczyściłem trochę smaru z tych elementów zębatych, które pracują przy przestawianiu siodła przód/tył. Teraz wygląda to tak:

 

chassis18.jpg

 

Ciekaw jestem, co wy na to?

 

A poza tym zabrałem się za wał napędowy. Zacząłem od poszczególnych odcinków:

 

chassis17.jpg

 

Niektóre części pochodzą z zestawu MAN TGA, jeszcze raz chciałem podziękować Jackowi za złom. Jak widzicie rozciąłem przeguby, żeby dać im ten charakterystyczny "przezroczysty" wygląd.

 

Potem pomalowałem je na kolor i skleiłem. Po dwóch warstwach czarnego washa wygląda to tak:

 

chassis19.jpg

 

chassis20.jpg

 

I to by było na tyle - dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, Diobeu, Szakal - bardzo dziekuje za komentarze i za waszą pomoc (motywacyjną ). Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Grubyjg - wielkie dzięki! Teraz chwilowo w projekcie znów cisza, bo znowu mnie wysłali na delegację do Niemiec. Ale - ja wrócę! Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jaka cisza...

Kiedy jakieś nowe postępy?

Ale Ty jesteś niecierpliwy… Artystów się nie powinno popędzać…..

 

Ja nie popędzam, tylko mnie po prostu ciekawość zżera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Koledzy!

 

Przepraszam, ze tak dlugo nie pisalem, ale jak mnie w polowie wrzesnia wyslali za granice, tak do teraz porzadnie nie wrocilem. Ma to te dobra strone, ze czlowiek nabiera checi, zeby cos zrobic. Ja tak w przelocie zaczalem pasowac chlodnice do ramy i silnika - ale to gora roboty, jeszcze troche czasu minie, zanim bede mogl cos pokazac.

 

Ale z innej beczki - rzucilo mnie tak daleko na zachod, ze wczoraj zrobilem kilka fotek oryginalnych, starych Mackow - jak tylko znajde jakis normalniejszy komputer, to je wrzuce na forum i zobaczycie ten odjazd...

 

A na razie dziekuje za wasze zyczliwe zainteresowanie i pozdrawiam serdecznie

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od i jestem z powrotem w Polsce!

 

A oto link do zdjęć, które Wam obiecałem: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=74&t=35685

 

Mam nadzieję, że się spodobają, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie!

 

Nadal nie ma zbyt dużo czasu na rzeźbienie, ale próbuję coś robić. Mój najbliższy cel to zamontować chłodnicę - zobaczymy, czy się uda przed następną delegacją.

 

Na razie dokończyłem samą chłodnicę, zwłaszcza jej dół. Było też trochę prucia, bo chłodnica musi się zmieścić pod maską - ale po odrobinie piłowania w końcu tak się stało. Zbudowałem też sprzęgło od wentylatora (to była jazda) i wykonałem dolny wąż chłodnicy z cyny 2mm. Następne będzie malowanie, a teraz te części wyglądają tak:

 

radiator04.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć Tomek!

 

Dziękuję za komentarz! Jeżeli tamten cieszył, to ciekawe, co powiesz na to:

 

W końcu chwila czasu, więc wrzuciłem tę chłodnicę na ramę. Pomalowałem ją Humbrolem 85 (czarny półmat) i przetarłem Humbrolem 32 (ciemny szary). Węże wykonane z cyny do lutowania 2mm, opaski z folii samoprzylepnej. Dopasowanie dolnego węża to zadanie dla ginekologa... Już sprawdziłem, i mogę z radością powiedzieć, że całość pasuje pod maską. Tak czy inaczej całość teraz wygląda tak:

 

radiator05.jpg

 

radiator06.jpg

 

radiator07.jpg

 

radiator08.jpg

 

radiator09.jpg

 

Teraz biorę się za tylne błotniki. Na razie, na zachętę, zrobiłem tylne światła. Wykorzystałem części z zestawu, imitacje soczewek zrobiłem tak, że okleiłem je BMF-em, potem czerwoną pomalowałem przezroczystym czerwonym Humbrola, a białą - cóż - pomalowałem trochę białą (H34), ale tak żeby za bardzo nie pokryła, co przychodzi jej naturalnie. Wygląda to tak:

 

taillights01.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ostatnio rzadziej tu bywam ale za każdym razem gdy odwiedzam to forum to w pierwszej kolejności patrzę czy są u Ciebie aktualizacje.

Co tu dużo mówić szczena opada. Robisz naprawdę koronkową robotę. Chciałbym widzieć jak przykleiłeś wąż od spodu ramy i jak zrobiłeś to kapitalne sprzęgiełko na wentylatorze. A te światła ... no cóż brakuje mi słów.

Ty i innych paru kolegów na tym forum to dosłownie perfekcjoniści

Pozdrawiam i czekam na kolejne aktualizacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz!

 

Jeszcze raz dzięki za życzenia na Święta, no i dzięki za komentarz i Twoje miłe słowa. Ty tu rzadziej bywasz, a i ja z update'ami sie opuściłem, teraz postaram się to nadrobić.

 

Do świateł dorobiłem błotniki. Było to już dawno temu, więc może jeszcze raz pokażę na fotografii, od czego zaczynałem:

 

fender01.jpg

 

Na górze mamy przerobione "Mack style" wieszaki fartuchów, na dole błotniki "ćwiartki" (ang. quarter fenders).

 

Części wyczyściłem z farby/chromu, poszpachlowałem, poalcladowałem i później wyglądały tak:

 

fender02.jpg

 

Jak widzicie kupiłem też chlapacze z firmy "Flemming Pedersen", wydrukowane na białym winylu. Dorobiłem też mocowania z imitacjami śrub, żeby pokazać, jak gumy były zamontowane. Po złożeniu błotniki wyglądały tak:

 

fender03.jpg

 

Czystą przyjemnością było ich przymierzenie na sucho do ramy:

 

fender04.jpg

 

fender05.jpg

 

No i teraz muszę się zastanowić co dalej, ale chyba nie ma wyjścia - coś by trzeba przy kabinie zrobić (strach!). Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie to wszystko dopieszczasz Pawel, naprawde przyjemnie sie to oglada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.