Skocz do zawartości

Hetzer - Dragon 1:35


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Dorobiłem uchwyty pod schurzeny:

 

296ddnr.jpg

 

Potem same schurzeny (zakładam tylko 3):

 

2ep5zt5.jpg

 

Błoto na dole:

 

2ewjjtv.jpg

 

Podkład - preszejd:

 

2enx3zr.jpg

 

I potem... Ciach! Chiński aerograf pokazał moc!! Chropowata warsta, pewnie trochę źle rozcieńczyłem, ale zaczął mi pluć cham jeden i starałem się wyjść z opresji... muszę zakupić nowy, lepszy. Malowania Chwat nie zrobię, bo mi nie wyjdzie nałożenie kolorów, muszę się zadowolić samym dunkelgelbem, przykro mi :( I tak będę walczył żeby to w miarę normalnie wyglądało. Po sido mam nadzieję to się wyrówna no i zobaczymy. Tragedii nie ma, coś pokombinuje.

 

5czo0w.jpg

 

2nas6ld.jpg

 

dcy5xc.jpg

 

1192khg.jpg

 

Tutaj nagorzej:

 

2amhpt.jpg

 

32znv2v.jpg

 

vgq0bb.jpg

 

2iu56s9.jpg

 

3144fmd.jpg

 

2gvpqol.jpg

 

xkpzme.jpg

 

sg2t51.jpg

 

Gdzieniegdzie wyszły niedociągnięcia, ale to do poprawienia. Na koniec dorobię antenę no i teraz czas na sido, kalki, washe i te sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi takie coś po revelu zostaje.Podobno dobrze jest zostawić na dzień farbę i rozcieńczalnik w jednym słoiczku lecz jeszcze tego nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, że wina farby, ale aerek swoją drogą pluje i tak.

I malowałem humbrolem. Koniec używam MM od dziś już nigdy humbrola nie kupie bo to nie pierwszy raz.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym rozcieńczałeś? Wamodem? Ten rozcieńczalnik szybko paruje i bywa, że farba dolatuje lekko zaschnięta. Dodatkowo ten nieciekawy efekt potęgowany jest poprzez nakładanie zbyt dużej ilości farby w jednym miejscu (tak wygląda to u Ciebie). Można dobrze malować i humbrolem i wamodem na raz, po prostu kolejnym czynnikiem do którego trzeba się dopasować to pogoda, a właściwie temperatura Dziś malowałem pisakowym humbrolem rozcieńczanym wamodem.. i jakoś mi nic takiego nie wyszło. Poza lekkim kurzo-syfem z okolicy, który się poprzyklejał miejscami. Z MM (olejnymi) też można czasem mieć podobne problemy. W każdym razie... życzę owocnych prac dalszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przestaw się na gunze? Ja dziś malowałem gunze H rozcieńczonymi leveling thinnerem, który wprawdzie jest dedykowany do serii C ale z H również daje idealne efekty, żadnego proszkowania (na zwykłym rozcieńczalniku do H czasami ale bardzo rzadko się zdarzało), i nie trzeba się specjalnie przykładać do malowania, i to wszystko na na typowym chińczyku można osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrol jest OK, pod warunkiem że rozcieńczony jest oryginalnym rozpuszczalnikiem. Taka kaszka- piasek robi się po rozcieczalniku Wamodu lub innym niefirmowym. Maluję aerografem kilkanaście lat (Aztek i chińska pseudoiwata) i takie historie są tylko przy różnych mixtach typu Humbrol-Wamod, Revell-Wamod, Pactra- wódka czy spirytus (Pactra tylko woda i nic się nie dzieje).

Humbrol zawsze mieszam 1:2 (farba-tinner) i zawsze nowa puszka.

W tym modelu http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=22889 całe kamo to Humbrol. Zieleń to 116 tryskane Aztekem , a plamy to 33 i 100ileśtam-( nie pamiętam) tryskane chińczykiem.

Polecam oryginalne produkty........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

Jak się okazało ten proszek się bez większych problemów usunął i jakoś to zaczęło wyglądać. Nałożyłem sidolux i w sumie to tyle co dzisiaj zrobiłem. Jutro jeśli czas pozwoli to wezmę się za wash.

 

Na fotkach sido jeszcze na świeżo, więc proszę nie sugerować się w niektórych miejscach jego dużą ilością

 

6iql1g.jpg

 

2ue0i84.jpg

 

2d6l0kl.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki + Wash ale nie skończony bo nie wyrobiłem się, skończę przy nastepnej okazji.

 

zvy6ty.jpg

 

mkerz9.jpg

 

idyi36.jpg

 

w8w1eb.jpg

 

15z0fx0.jpg

 

Nadrobie te niedociągnięcia, ktore widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejone koła już, pomalowałem bandaże i nałożyłem pigment. Na zdjęciach jeszcze nie zaschnięty fixer się trzyma i świeci gdzieniegdzie. Przednia płyta trochę do poprawienia, ogólnie nie jest źle, tylko na zdjęciach to dziwnie wygląda.

 

29yi99f.jpg

 

2mmydzs.jpg

 

zkpnpg.jpg

 

2dt3c6g.jpg

 

2m7dki9.jpg

 

W następnej kolejności montuje gąski i biorę się za górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zmontowałem gąski, dorobiłem schurzeny, te dwie chusteczki na wikolu t będą jakieś szmaty, jedna by dodać kontrastu, druga by zamaskować błąd na jednej jeszcze będzie skrzynka amunicyjna i takie tam moje inwencje chwilowo-przemyśleniowe tyle udało mi się dzisiaj zrobić. Ale jutro też zamierzam się troszkę pobawić

 

Postępy:

 

1yn986.jpg

 

aypv6b.jpg

 

Tę planuję pozostawić białą by kontrastowała mocno, oczywiście przemalowując farbką, robiąc łosz itd.

 

2lvllww.jpg

 

I teraz nie wiem czy dobrze pomyślałem, ale by dodać jeszcze więcej kontrastu jeden schurzen będzie wyglądać tak:

 

34ycncz.jpg

 

25gw49i.jpg

 

Nie zamierzam tego zmieniać tak szczerze wyznam. Oczywiście dostanie to jakiś wash mocniejszy i pobawię się by to troszeczkę pobrudzić ale raczej niewiele. Co o tym sądzicie?

 

2iapg7o.jpg

 

2lkcmcz.jpg

 

Pozdrawiam i liczę na jakiekolwiek komentarze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ta szmata na lewym błotniku nie wygląda dobrze a i jej miejsce wydaje się mocno wątpliwe bo przecież zostałaby wciągnięta przez gąsienice jadącego pojazdu

Pomysł na białą szmatę też mi się nie podoba, za bardzo będzie się odcinała od reszty ale jeśli taki masz zamysł to ok.

Kolor schurzena może być choć ja bym dał odcień minii podkładowej jeśli ma kontrastować z reszta ale to kwestia gustu oczywiście

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Cesarzu, że by się wplątała w gąsienice, ale przyjmijmy że Hetz jest nieruchomy Co ja zrobię, że mi się tak podoba Ale racja, z białej zrezygnowałem. Na szczęście coraz bliżej do końca tego nieudanego modelu. Potem postaram się zamazać plamę czymś co ma ręce i nogi

 

xd9v1c.jpg

 

hs7ua9.jpg

 

34yu4og.jpg

 

2ey7xut.jpg

 

13zqpsz.jpg

 

6yffaw.jpg

 

34il62s.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz mini podstaweczkę na desce i na szmatce na błotniku położysz konserwę/chleb/cokolwiek podobnego to na pewno będzie to miało ręce i nogi. Ot pojazd serwisowany/remontowany/itp, itd.

 

Tak zapewne zrobię, ale nie w tym czasie, dzięki za pomysł, choć przyznam iż też o tym myślałem.

 

Pojazd w galerii, zapraszam:

 

viewtopic.php?p=360407#360407

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.