Skocz do zawartości

Scania 142 T Wrak


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejny wrak, kolejna Scania(klasyczna kabina), model miał premierę na MTM w Kępnie

Model to stare Italeri (w oryginale było 3 osiowe podwozie) przerobiłem na 2 osiowe na poduchach z tyłu. Pierwszy raz wypróbowałem technikę "lakieru do włosów" tak bardzo popularną w "pancerce" i z efektu jestem bardzo zadowolony. Farby jakie użyłem do malowania to akryle Pactra, farby dla plastyków i pigmenty. Zieleń na makiecie jest firmy Polak (polecam jest świetna). Fotki

63942501.jpg

k10ep.jpg

k12b.th.jpg

k11t.th.jpg

46862830.th.jpg

70050673.th.jpg

28759853.th.jpg

91541048.th.jpg

30506747.th.jpg

60593800.th.jpg

47078001.th.jpg

95000642.th.jpg

detale

k13p.th.jpg

k14f.th.jpg

k15j.th.jpg

to tyle w następnym poście dam fotki z budowy

Kiedyś ktoś mnie się pytał czy sklejałem czołgi(pancerka)? tak sklejałem w ten sposób zaczęła się moja przygoda z modelarstwem na tych modelach uczyłem się śladów eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek w swoim żywiole . Zaskakująca liczba zwykle niewidocznych szczegółów jak np. zawory pod urwaną pokrywą, których naprawdę fajnie się szuka. No i ślady eksploatacji wciąż nie do przebicia. Prawdziwe Best of Show!

 

Mam jednak nadzieję, że ten model to już przypadek ekstremalny i za kilka lat na makiecie nie zobaczymy tylko kupki rdzy. Moim zdaniem poziom rozkładu został tu nieco przekroczony, bo chociaż po szczegółach jestem w stanie rozpoznać, że była to Scania T, to jednak za mało w niej ciężarówki w ciężarówce.

 

Tak więc wysłużone maszyny tak, ale totalny złom już niekoniecznie.

 

Przy okazji pytanie - pokazałeś nam jak robić odpadające płaty farby oraz zacieki - a jak zrobić takie purchle jak na rantach drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka prezentuje sie niezwykle atrakcyjnie i zasluguje na spore brawa. Stopien oddania szczegolow otoczenia pojazdu jest wrecz idealny. Co do samego modelu, to moze Scania faktycznie jest za bardzo zezlomowana, jakby miala spedzonych 50 lat w mule na dnie rzeki, po uprzednim jej spaleniu. Nie mniej jednak, calosc nalezy ocenic jako prace na bardzo, ale to bardzo wysokim poziomie!!!!!!! Gratulacje!!!!!!!

 

Pozdro 4all!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model z pewnością zasługuje na najwyższe uznanie. Nie bez powodu podczas tegorocznej Modell Truck Manii wygrał swoją klasę, puchar the Best of Show oraz prestiżową nagrodę TRAILER Magazine Trophy za szczególny wkład w rozwój modelarstwa.

Nie ma nawet co komentować warsztatu i wartości, jakie niesie ze sobą ten model.

 

Pytanie tylko właśnie do Piotra, co dalej? Fakt, że Piotr już nie raz udowadniał, jak pozytywnie i mocno może wybić się ponad swoją konkurencję (liczne wyróżnienia w Jabbeke na największym w Europie festiwalu modeli cywilnych).

Mnie martwi tylko fakt, że ciężko będzie Tobie Piotr w perspektywie kilku lat już czymś zaskoczyć. Bo o ile będziesz mógł się wyróżniać poziomem warsztatu, szczegółów i precyzją, to pomysłem już nie aż tak bardzo. Chyba, że trzymasz jeszcze parę asów w rękawie ? Mam nadzieję, że tak.

Obyś nie zatracił się w samej rdzy i wrakach , ale szukał jeszcze bardziej nietypowych i zaskakujących pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robi niesamowite wrażenie i na żywo, i na zdjęciach. Osobiście uważam, że poziom zniszczeń jest odpowiedni i nie przesadzony. Bywają takie przypadki, w których pojazd jest aż tak zniszczony i choć na przykładzie prawdziwej ciężarówki taki widok byłby smutnym widokiem, to w przypadku modelu jest zupełnie odwrotnie. Gratuluje zasłużonych nagród na tegorocznym MTM i gratuluje tak wspaniałego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, model robi naprawdę piorunujące wrażenie Detale i brudzenie niesamowite po prostu, nie zawaham się powiedzieć że to najlepszy wrak jaki kiedykolwiek widziałem. Mam tylko nadzieję że uraczysz nas kiedyś relacją z budowy podobnego modelu, ciekawie by było popatrzeć jak powstają takie arcydzieła

 

Jabbeke na największym w Europie festiwalu modeli cywilnych

Czy miałbyś jakieś linki do relacji z imprezy, pierwszy raz o niej słyszę ale brzmi smakowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archi napisał:

Jabbeke na największym w Europie festiwalu modeli cywilnych

 

Czy miałbyś jakieś linki do relacji z imprezy, pierwszy raz o niej słyszę ale brzmi smakowicie Surprised

 

http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/modelshows/jabbeke/

Miłego oglądania ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
(...) Mam tylko nadzieję że uraczysz nas kiedyś relacją z budowy podobnego modelu, ciekawie by było popatrzeć jak powstają takie arcydzieła (...)

 

Też mam taką nadzieję. Na pewno każdemu z nas jeszcze bardziej opadnie szczęka i sam coś od ciebie zaczerpnie Piotrze. Model wyśmienity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.