Skocz do zawartości

Gloster Javelin 1/72 PLASTYK


bilbopl

Rekomendowane odpowiedzi

No to przyszła pora na Javelina, postaram się nie spartolić go tak jak ISKRY (choć jestem z niej zadowolony) Liczę na osoby które mi wcześniej kibicowały, że trochę podpowiedzą podczas klejenia tego modelu, oczywiście jeśli zbytnio się nie zraziły ISKRĄ ;)

 

Narazie inbox:

Ktoś takiego sklejał? Na co zwrócić szczególną uwagę w tym modelu?

 

inbox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić szczególną uwagę w tym modelu?

 

Właściwie to na wszystko Z tego co pamiętam to skrzydła średnio pasowały do kadłuba a wnętrze kabiny woła o pomstę. W każdym razie kibicuję bo model chyba już kultowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to wnętrza tutaj żadnego niema ;/ tylko dwie kwadratowe dziury :(, zamierzam nie wsadzać do środka "pilotów", z czego zrobić pasy?, malowanie wnętrza w/g instrukcji ma być pomalowane kolorem - ciemnym ziemistym, nie wiem czy się sugerować malowaniem z instrukcji czy jakieś inne kolory są w rzeczywistości?

 

edit: jakie obciążenie mniej więcej na dziób, bo w instrukcji niema napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to przepak staruteńkiego FROG/Novo.

 

jak duża część modeli Plastyka, wehh lat temu naście sklejałem toto, zwane również zapomnianym myśliwcem RAFu, pamiętam że u mnie kiepsko było z połówkami kadłuba zwłaszcza w okolicach wlotów powietrza.

 

Fajnie że założyłeś warsztat z tym jakże znanym a jak rzadko spotykanym modelem

 

będę zaglądał, kibicował, na ile możliwe pomagał

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wyważenia, jak ja swojego kleiłem 12 lat temu, to upchałem w dziób plastelinę i (chyba)10mm kulkę łożyska, na 100% będzie działać. Ogólnie model całkiem fajny, troszkę szpachli, szlifka i będzie git. Aha i ja mojemu wkleiłem we wloty przerobione zatyczki od Super glue te czerwone bo wkurzało mnie że tak pusto tam w środku.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego zrobić pasy?,

 

Najprostszym sposobem jest docięcie cienkich pasków z taśmy maskującej. Klamry możesz dorobić z cienkiego drutu.

 

 

malowanie wnętrza w/g instrukcji ma być pomalowane kolorem - ciemnym ziemistym, nie wiem czy się sugerować malowaniem z instrukcji czy jakieś inne kolory są w rzeczywistości?

 

Szukaj zdjęć kokpitu w internecie. NIe ma lepszej dekumentacji niż foty rzeczywistych maszyn.

 

edit: jakie obciążenie mniej więcej na dziób, bo w instrukcji niema napisane?
Jak największa masa, jak najdalej od podwozia głównego do przodu. Sprawdzaj, kiedy model zacznie być "ciężki na nos" przy podparciu go w miejscu, gdzie mam być zamontowane podwozie główne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurna tak na przymiarkę jak biorę to łączenie kadłuba ze skrzydłami to są szpary około 2mm :o i z tego co widzę będzie dużo zabawy z liniami podziału :(

 

"Jak największa masa, jak najdalej od podwozia głównego do przodu. Sprawdzaj, kiedy model zacznie być "ciężki na nos" przy podparciu go w miejscu, gdzie mam być zamontowane podwozie główne."

 

O kurde nie wpadłem na to, że może to być takie proste dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miło widzieć że coś takiego jeszcze produkują ja swojego robiłem jakieś 17 czy 18 lat temu i pamiętam że mój był niebieski malowany sprayem kolorem do Maluszka (126p). . Jak sam już zauważyłeś będzie kuuuupa roboty, życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no to więc jak już wcześniej pisałem w tych wypraskach kompletnie niema kokpitu jedyne co mi pozostaje to jakieś kropki namalować w tych kwadratach co to za wnętrze robią ale w zasadzie przez oszklenie w moim wykonaniu i tak nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień minął na szpachlowaniu i szlifowaniu kadłuba,

dziób zaszpachlowany i wyszlifowany (żeby sprawdzić czy niema nierówności zamalowałem na czarno)

 

dzi%C3%B3b.jpg

 

Dzisiaj dalsza część szlifowania i zabawa z fotelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie walcz walcz, jak go ładnie zrobisz to będziesz mógł powiedzieć z czystym sumieniem że zrobiłeś coś z niczego

 

pozdrawiam!

 

p.s. tylko przypilnuj żeby kolory fotela i reszty się zgadzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze olóweczkiem pikowanie wyściółki zrobić albo permanentnym pisakiem ~0.1mm. jak na I fotel to jest świetnie.

 

Jak ja miałem pierwszy raz ten model to tylko zlepiłem płatowiec i przeprowadziłem na nim próbę aerodynamiki...

...nieudaną

Zniechęcił mnie do tego stopnia ale mimo wszystko lubie plastyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcików już jest dość sporo. Może niech najpierw skończą się, te się rozpoczęły

 

Cieszy mnie kolego Bilbopl to, że ten model potraktowałeś znacznie poważniej niż Iskrę. Widać to doskonale po jakości relacji warsztatowej.

 

Działaj, działaj i rób zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.