Skocz do zawartości

Grumman F4F-4 Wildcat Tamiya + Aires 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

E tam, od razu lincz. Idea chwalebna - dążyć do odwzorowania oryginału. Że wash ciemny nie odpowiada czasem rzeczywistośc,i też racja. Ale, ale... Będzie coś zamiast przesadzonego nitowania Tamiyi? Dziurki nitowadłem? A może HGW czy jak to się tam nazywa. Coś by się przydało bo te nity wypukłe to dość charakterystyczna rzecz. Z drugiej strony na podziurkowanego Hobby Bossa też da się patrzeć bez obrzydzenia (przybajmniej ja mogę). Ciekaw jestem ostatecznego efektu. Do tej pory fajne klejenie, ale masz (według mnie) kokpit w niewłaściwym kolorze. Powinien być Bronze Green, a nie ANA 611.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

MikeP - jeszcze nie wiem, ale coś wykombinuję. Masz rację, ze wypukłe nity były tu charakterystyczne. A kabinka zgadza mi się ze zdjęciami, wiec raczej jest ok. Sprawdzę jeszcze.

 

Aphar - mowa o wnękach karabinów tak? Tutaj błąd Airesa, raczej nie do naprawy bez budowania tego od podstaw. A wręgi które widać będzie przez komory podwozia będą ażurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dążenie do większego realizmu w kontekście nitów i linii podziałowych na modelach

Toś mnie zaintrygował. Przed Tobą mnóstwo pracy po szpachlowaniu, po trosze zaczynasz od nowa zabawę z modelem. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darthjacku - dzięki za zdjęcia. Ja męczyłem się, żeby dojrzeć coś na archiwalnych.

 

jarku - masz rację. Po walce z B-2 takie zabawy mi nie straszne. Dużo więcej roboty będzie z robieniem całego kadłuba "na zakładkę", ale dam radę... muszę. To znaczy chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru wewnątrz, to nie upieram się. Według tego http://http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2004/05/stuff_eng_interior_colours_us_part3.htm możliwe, że późne wildcaty F4 miały faktycznie Interior Green w środku. W zestawieniu z informacją, że pierwsza setka Hellcatów podobno była jeszcze Bronze Green wydaje mi się, że jednak cimna wersja byłaby odpowiedniejsza - gdyby Twój egzemplarz miał BuNo ostatnich serii to kolor możnaby uznać za właściwy. Nie dotyczy to produkcji GM (FM-1, FM-2) - w tych IG pasuje (no ale Twój, z racji uzbrojenia, to ewidentnie Grumman. Zdjęcia odrestaurownych mogą być mylące.

Uważam, że tak:

http://www.scharch.org/Ed_Scharch/USN%20Aircraft/F4F%20Cockpit.jpg

byłoby bliżej prawdy. Tak mi wynika także z chronologii.

A jeśli chodzio nity to może zdjęcie z epoki powie więcej:

h90482.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie masz rację z kolorem. Niestety teraz jest do nie do zmiany.

Czy ja dobrze widzę przesunięcia pomiędzy czerwonym i białym kolorem na flagach japońskich? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, o, o! Może znajdę jakiegoś sprzymierzeńca w walce z mega washowaniem wszystkiego co się da xD

 

Masz moje pełne wsparcie! Czy w zamian przyłączysz się do KNRZP?

 

Te oznaczenia to naklejki. Przesunięcia kolorów, o ile występują, są jak najbardziej możliwe - jak w używanych przez nas kalkomaniach. W Navy zdarzały się sesje fotograficzne, gdzie piloci jeden po drugim zasiadali w kabinie tego samego samolotu i szczerzyli się do obiektywu. bywało, że zmieniano oznaczenia zestrzeleń, ale bywało, że nie zawracano sobie tym głowy. Tak czy srak naklejki ułatwiały tu życie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, o, o! Może znajdę jakiegoś sprzymierzeńca w walce z mega washowaniem wszystkiego co się da xD

 

Masz moje pełne wsparcie! Czy w zamian przyłączysz się do KNRZP?

Nie mogłem zczaić skąd ten cytat powyżej, ale już wiem i chętnie przyłączę się do tego ruchu. Czarnym plakatówkom mówimy nie.

Gonzo, a przypomnisz co to za ugrupowanie to KNRZP? O ile pamiętam to chyba walczy z pre- cośtam? W razie co, nieśmiało zgłaszam akces, chociaż nie jestem ortodoksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie jestem sam. Tak na prawdę wielu mówi, ze idę w złym kierunku starając się zmniejszyć optycznie linie podziałowe. Zobaczymy

 

W ramach relaksu pobawiłem się z osłoną silnika. Plastikowe "wloty" wyrżnąłem i zastąpiłem żywicznymi, prawdziwymi wlotami. Aires się popisał dbając o takie pierdoły.

IMG_6121.jpg

IMG_6124.jpg

IMG_6122.jpg

 

No a model "sięszlifuje":

IMG_6125.jpg

 

Teraz biorę się za mieszanie szpachli i szpachlowanie górnych powierzchni skrzydeł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampania Na Rzecz Zwalczania Preshadingu. To symboliczna i żartobliwa nazwa, ale chodzi o dążenie do realizmu i dobieranie technik modelarskich tak by ten realizm osiągnąć, czy też do niego się zbliżyć. Po przeciwnej stronie jest budowanie powtarzalnego schematu czynności, niezmiennie używanego niezależnie od tego jaki model się buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlówka poliestrowa Tamiya. Fajna w obróbce i nie odłazi płatami, nie kruszy się za bardzo. Osłona wyszlifowana, wyciąłem klapki, zrobię z blachy jakiejś. Teraz trzeba poszukać zdjęć odnośnie szczegółów typu linie między blachami, nity, śruby.

x.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość linii podziału i nitowania bedziesz odtwarzał? Szpachlujesz wszystko jak leci ;) Powiedz jeszcze co nieco o tej szpachli. Ma podobną konsystencję jak zwykła, szara szpachla tamiy'i? Po zdjeciach patrząc wydaje się że ma nieco rzadszą konsystencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dwuskładnikowa szpachlówka, bardzo podobna do tych samochodowych (NOVOL), ale oczywiście dużo droższa (40ml tubka, a nie 250g puszka za podobną cenę). Faktycznie jest to rzadka maź (od razu po rozmieszaniu). Świetnie się nakłada. W zależności od ilości dodanego pomarańczowego składnika (jakiś utwardzacz) uzyskuje twardość prędzej (małe robótki), lub nieco później (roboty typu szpachlowanie całego modelu). Śmierdzi, ale ja uwielbiam ten zapach.

top.jpg

 

Masz rację, szpachluję jak leci, ale to przemyślane działanie. Pozwolę sobie zataić lekko szczegóły moich planów. Mogę? Będzie ciekawiej chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timi, przestań marudzić. Przewody w silniku dostały gruboziarnistym surfacerem, nie są już tak płaskie

Ty lepiej powiedz jak Ci idzie z moją Tutką?

 

Podpowiem Wam tyle, że dziś po szkole lecę kupić marker, coby trochę po modelu pomazać przed przystąpieniem do dalszych prac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.