Skocz do zawartości

Mi-24 Hind 1/72 Italeri


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po skończeniu F-15 zabrałem się za Hinda, też od Italerki. Właśnie skończyłem malować żywiczny kokpit Pavli i niestety nie jestem zadowolony z efektu. Najbardziej denerwują mnie fotele, bo w ogóle ich nie widać na tle kabiny. W oryginale wszystko, razem z fotelami jest czarne, oprócz niebieskich paneli. W modelu zrobiłem tak samo, ale jakieś to bezjajowe. Poproszę o wskazówki jak poprawić fotel. Washa na czarnym nie zrobię, srebrnych obić też nie, bo przecież ten fotel to sama tapicerka.

 

sh104742.th.jpgsh104745.th.jpgsh104746.th.jpg

 

Zdjęcia to ISO200 w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij przedłużyć belki ogonowej. Jest sporo za krótka. To znana wada tego zestawu. Wstawkę należy dokładać pomiędzy belką ogonową, a końcową.

 

it1.jpg

it2.jpg

 

 

A poza tym ten Hind to ani pies, ani wydra. Zlepek wersji D i W ze wskazaniem na D.

 

Dlaczego pomalowałeś tablicę przyrządów na szaro? W wersji niezmodernizowanej powinna być szmaragdowo zielona jak całe wnętrze, a w zmodernizowanej czarna, też jak całe wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerki do zrobienia. W ogóle cały fotel do przerobienia. Obicia zostawię po bokach, tapicerkę i pasy poprawię. W oryginale siedzisko jest z czarnej skóry (sztucznej?) i zastanawiam się jak uzyskać taki błyszczący efekt.

 

Tablica przyrządów szara nie jest. Jest trochę za jasna, ale wygląda na szarą przez złe oświetlenie. Co do belki, to nie wiem czy dam radę to przedłużyć. Myślę, że tylko bym zepsuł nity i linię ogona.

 

A poza tym ten Hind to ani pies, ani wydra. Zlepek wersji D i W ze wskazaniem na D.

Dla początkującego w sam raz Co będę potrafił, to poprawię (np. dodać reflektor po lewej stronie).

 

Dzięki wam za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz się robi prosto bez psucia nitów- odcinasz zaraz za nimi. oklejasz belkę taśmą papierową, z polistyrenowych płytek robisz przedłużkę, opiłowywujesz ją itd. Lepisz wszystko do kupy, a i tak miejsce połączenia będzie zasłonięte metalowymi taśmami od wyrzutni ASO, które są pod belką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

Czyli jednak bez przedłużania - można też i tak. Dopiero jak się mocuje kasety z flarami, ewidentne staje się, że coś jakby braknie tam miejsca. Drugi wredny punkt tego modelu to wirnik - trzeba zwrócić uwagę na kierunek obrotów, no i kształt łopat się nie zgadza - braknie tego zagiętego fragmentu u nasady. Trzecim punktem są wyrzutnie rakiet niekierowanych - przód jest od jednego typu wyrzutni, a tył od innego. Ja sobie poradziłem z tymi problemami biorąc wirnik i wyrzutnie z modelu firmy Airfix (nędzna jakość) i przerabiając je. Także życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

 

PS. Wiadomo już jakie będzie malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Wiadomo już jakie będzie malowanie?

 

 

Może w malowaniu amerykańskiego Agressora

 

mi24usa.jpg

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukałem planów, jednak znalazłem tylko proste rysunki na the-blueprints w niskiej rozdzielczości. Nikt też nie zechciał mi ich podrzucić, więc nie przedłużałem.

 

Te wyrzutnie rakiet Italerki rzeczywiście są jakieś dziwne. Na razie przykleiłem same pylony, uzbrojenia nie ruszam. Zobaczymy co się potem wymyśli, zawsze będzie można to dodać.

 

Wirnik postaram się naprawić. Kształt nasady da się trochę poprawić pilnikiem, ale kierunek obrotów będzie trudniej. Muszę po prostu odciąć oś z dołu i przykleić z góry. Nie wiem jak to zrobić, żeby mocowanie było solidne i wirnik potem nie odpadł, więc raczej nie będę tego robił.

 

Kamuflaż postaram się zrobić taki:

 

1207896.jpg

 

Niestety nie mam do niego odpowiednich kalek, więc będę improwizował. Czeskie godło będzie zwykłe, a nie low-vis, smoka zastąpi szara syrenka, a numery boczne będą czcionką amerykańską. Szukam odpowiednich kalek od października, ale nie znalazłem nic w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbędne kalki Bilka do czeskiego Mi-24W w low vis nb 0836. Wykorzystałem z niego kilka napisów eksploatacyjnych, ale w ok 90% jest kompletny. Malowanie to samo, co na zdjęciu, które daleś kilka postów wyżej, tylko nr burtowy inny. Daj znać na pw, czy reflektujesz, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.