Skocz do zawartości

F-86E Sabre 1/72 Airfix


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nikt jeszcze nie przedstawiał na forum tego zestawu, więc będę pierwszy.

 

Model wygląda super. Spasowanie bardzo dobre, nadlewek zero, plastik bardzo fajny. Niestety kokpit bardzo ubogi. Inbox już ktoś zrobił, więc nie będę powtarzał.

img3328s.jpg

(obrazek jest linkiem do inboxa)

 

Pierwsze co muszę zrobić po otwarciu pudełka, to złożyć model na taśmę, zobaczyć jak będzie wyglądał.

 

SH104759.jpg

 

Po spełnieniu tej tradycji zabrałem się za kokpit. Jak już wspominałem, jest bardzo ubogi. Żadnych paneli, jedynie tablica przyrządów w postaci kalki. Wyposażyłem się w blaszki Eduarda do modelu Fujimi. Jednak nawet z blaszkami fotel zestawowy będzie wyglądał słabo. Dlatego spróbowałem zrobić fotel samemu, tym bardziej, że nie wygląda na zbyt skomplikowany.

 

Tak wygląda oryginał

sabreseatimg1.jpg

 

A tu co mi udało się wymodzić. Mój składa się z 22 części, obok zestawowy z jednego kawałka ;)

 

SH104763.jpg

SH104764.jpg

SH104765.jpg

SH104766.jpg

 

Szału nie ma, ale jak dojdą pasy i pomaluję to będzie trochę ciekawszy

 

Na zdjęciach wyszło, że otwór w poduszce plecowej wygląda tragicznie. Zrobię ją od nowa.

 

Na razie tyle.

 

Aha, model kosztuje niecałe 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki byłem z tego fotela dumny, ale jak zobaczyłem zdjęcia macro, to mi przeszło.

 

SH104767.jpg

SH104768.jpg

SH104769.jpg

SH104770.jpg

 

Pocieszam się, że i tak wygląda lepiej niż zestawowy

 

SH104771.jpg

 

Może ktoś podpowie co zrobić, żeby ręka się tak nie trzęsła? Pasy i podłokietniki prawie mnie do szału doprowadziły ;) co niestety widać :/

 

Szkoda, że na zdjęciach nie widać srebrnych przetarć. Niestety nie udało mi się światła ustawić tak, żeby było to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś podpowie co zrobić, żeby ręka się tak nie trzęsła? Pasy i podłokietniki prawie mnie do szału doprowadziły ;) co niestety widać :/

.

 

Mniej złocistego trunku dzień wcześniej

 

A co do pracy Twojej. Tablica przyrządów świetna, fotel w porządku, wanna niestety mi się nie podoba. Jakaś nie teges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karambolis8 napisał:

 

 

Może ktoś podpowie co zrobić, żeby ręka się tak nie trzęsła? Pasy i podłokietniki prawie mnie do szału doprowadziły ;) co niestety widać :/

.

 

 

Mniej złocistego trunku dzień wcześniej

A właśnie że przed samym siadaniem do modelu walnij sobie

Pomaga

 

Znowu szalejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa

 

Panele na wannie suchopędzlowałem za mokrym pędzlem i trochę się wymazały za bardzo. Pewnie dlatego wanna jakaś nie teges ;) Na szczęście nie będzie ich prawie widać. Była tam jeszcze jakaś przepustnica, ale bardzo nie chciała tam być i mnie zostawiła dla kogoś innego. Podobno na dywanie go poznała.

 

No już zamykam ten kadłub tylko jakieś ciężarki jeszcze zdobędę, bo samolocik leci na dupy... dupę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym Ci jednak polakierować, bo mają ok 1.5 roku i nie zdziwiłbym się, gdyby zaczęły się rwać przy nakładaniu.

 

Co do poprawiania wanny - może spróbuj pomalować jeszcze raz robiąc uprzednio preshading czarnym pisakiem. Linie powinny wyjśc bardziej wyraziste i może obejdzie się bez suchego pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed nakładaniem lakieruję błyszczącym (tak jak i model) a po nałożeniu całość matowym lub półmatem, w zależności od tego, jaką powierzchnię chcę uzyskać na całości.

 

Dla przykładu zdjęcie z tak spreparowanymi kalkami na Ka-50 Hobby Bossa:

 

012511213004.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dosłownie dwa lakierowania więcej a kalkomanie na modelu wyglądają naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planowałem wrzucić zdjęcia pomalowanej szabli, ale metalizery doprowadzają mnie do rozpaczy. Jak wiadomo, Sabre ma panele z lufami dział z innego metalu niż reszta poszycia. Prosty kształt więc prosto zamaskować. Nic tylko prysnąć. Niespodziewanka polega na tym, że nawet pokryty sealerem metalizer odłazi razem z taśmą :( Czym to zamaskować żeby mieć równe krawędzie i nie zniszczyć powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.