Skocz do zawartości

F6F-3 Hellcat - 1:48


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc koniec

Model to Eduard "profi pack" wzbogacony płytką tegoż samego producenta.

Malowany naturalnie Gunze.

 

IMG_7701.jpg

 

IMG_7705.jpg

 

IMG_7707.jpg

 

IMG_7709.jpg

 

IMG_7710.jpg

 

IMG_7711.jpg

 

IMG_7713.jpg

 

IMG_7715.jpg

 

IMG_7716.jpg

 

Wiem że model nie jest pozbawiony błędów. Wiem że dla większości będzie zbyt brudny. Jednak proszę o opinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt brudny?? Stary jest boski A jak komuś przeszkadzają ślady eksploatacji to trudno. Wydaje mi sie że tak właśnie mogły wyglądać, -jak nie to jakiegos technika z tamtego okresu trzeba by zapytać żyje jakiś ?

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, świetnie wykonany, wpadający w oko, kolorowy. Może nawet zbyt kolorowy, taki cukierkowy, komiksowy. Osobiście odnoszę wrażenie, że jest to zabawka (może przez tę paszczę) a nie model prawdziwego samolotu.

Jedno jest pewne, zwraca na siebie i nikt obojętnie obok niego nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ze się trochę podoba.

Okopcenia przytłumiłem czarnym niestety, bo były bardziej wyraźne, nauczka an przyszłość.

Jeden z kolegów zauważył że źle wkleiłem maszt anteny, co poprawie. Póki co model wylądował w gablocie, bo chce spokojnie Spita robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie pomalowany. Twój styl pasuje do pokładowego myśliwca. Nieźle trafione kolory, fajne skrzydła i spód. Może trochę za dużo zacieków i z przodu i pod spodem, ale wrażenie bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No wyyypas. Choć się nie znam na tym okresie to bardzo mi się podoba i takie pytanko na ostatniej fotce jest taki poblask na owiewce jak to uzyskałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektownie zrobiony kociak z piekła rodem , szczególnie wpadło mi w oko wklejenie wiatrochronu, wedle mnie świetna robota. Trochę za dużo wycieków spod klapek. Czy każda klapka ma wyciek?, może niektóre to po prostu rewizje i wystarczy je wkoło trochę przykurzyć.

Czy nie powinien być werniksowany matem? Pytanie laika, ale przy takim sfatygowaniu to i jego fabryczny błysk też powinien zniknąć, tak mi na logikę wyszło Sam widzisz, że Twój model nie pozwala przejść bez komentarza, czy pytania.

Kawał fajnego Modelu

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się tłumacze.

Wyciek z każdego panelu tłumacze sobie w ten sposób że to zwyczajny brud.

Jak myje samochód Karcherem to z pod listew itp wypływa masa syfu, auto myje naprawdę często, jak nie swoje to ojca, siostry, szwagra. Syf płynie zawsze, więc tak wyszło:p

 

Model na sam koniec pryśnięty jest satynowym werniksem, więc nie błyszczy się mocno.

 

smialus

nie rozumiem o co chodzi z tym poblaskiem

Te ostanie zdjęcia robione są w namiocie bezcieniowym, na aparat założony miałem filtr polaryzacyjny, żeby zebrać wszelkie bliki z powierzchni.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pod listew itp wypływa masa syfu

To faktycznie możliwe, deszcz + przepływ powietrza = wyciskanie spod klapek i uszczelnień wszystkiego co się da.

Model na sam koniec pryśnięty jest satynowym werniksem, więc nie błyszczy się mocno.

Zauważyłem na drugim od dołu zdjęciu, jest ok!

Spróbuję z tym filtrem polaryzacyjnym zrobić parę fotek, może to coś pomoże moim hm... miernym fotom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pochodzi to zdjęcie-muzeum, kraj- ten Hellcio dosłownie się rozpada.

Nie mam pojęcia znalazłem takie coś na internecie na stronie Airliners .net

Na airliners.net jest wszystko opisane, wystarczyło dać linka do źródła skąd się wzieło to zdjęcie

http://www.airliners.net/photo/USA---Navy/Grumman-F6F-5-Hellcat/1287080/L/

 

Tak, to jest Tucson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.