Skocz do zawartości

C-130E Herkules 1:72 ITALERI


Darek 1614

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też niczego nie brakuje, robota jak się patrzy, a szkoda tylko trochę, że wnętrze będzie miało ograniczone pole podziwu. Z drugiej strony chyba więcej otworzyć się nie da bez zdejmowania poszycia.

No i już czekam na klapki i inne rarytasy

 

Aha - jaka farba przyjęta na kolor zewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na kalki jeszcze nie mam pomysłu, są dwa warianty wydrukowanie lub zrobienie szablonów.

Jak by nie kombinował projekt w komputerze trzeba zrobić.

 

Kolor zewnętrzny planowałem Rewell 75 (taki jest wewnątrz i takim prysnąłem drzwi do ładowni.

Problem polega na tym że sam kolor jest ok ale po pomalowaniu sido trochę ciemnieje i nie wiem czy nie wyjdzie za ciemny (tym bardziej że będzie jeszcze czarny wash). Faktem jest że nasze C-130 są ciemno-szare ale czy aż tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doborem kolorów trzeba ostrożnie, w przypadku Herka nie mam na razie jasnego poglądu, bo leży w pudle i nabiera mocy urzędowej - nabyty został zresztą jakieś 15 lat temu w Poznaniu jak Pantera była w podwórku na Świętym Marcinie - była zniżka 20%, ale jako student to i tak boleśnie odczułem.

A może nie ma co robić Sido na całym modelu, a tylko w bezpośrednim obrębie kalek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę prawda że we wnętrzu brakuje lekkiego wash-a, ale i bez tego zadziwia.

Nie płakałeś zamykając kadłub ?

Jeżeli na zewnątrz będzie tak jak wewnątrz to hit murowany, albo sklejany , jak kto woli...

 

Co do koloru to racja jest trochę za ciemny.

Życzę powodzenia w dalszej pracy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale wprowadziłem was w błąd, kolor jaki zastosowałem do malowania wnętrza to Rewell 79 a nie 75 jak wcześniej pisałem.

Rozważam jeszcze Humbrol125 oraz Gunze H305 do malowania samolotu ale tak jak pisałem wcześniej muszę poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z ostatnich prac.

 

Na tym etapie mam pytanie, jaki kolor ma widoczne przy wysuniętych klapach wnętrze skrzydła.

Na pewno jest tolor szar, pytanie tylko czy jest to ta sama szarość co na całym Herku czy też jaśniejszy odcień szarości.

b 030a.jpg

b 032.jpg

b 033.jpg

b 034.jpg

 

 

b 037.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Darek 1614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie pieknie

 

 

Na twoje pytanko ci nie odpowiem.Powiem tyle że ten szary na rożnorakich zdjęciach może być trochę ciemniejszy z powodu cienia.Więc jeżeli kolor będzie wydawał się odrbine ciemniejszy to może być jednak taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że się nie zawiodę; przepięknie, hit!

Przejrzałem trochę na szybko i nie potrafię podpowiedzieć co z kolorem - najprawdopodobniej kolor jak cały samolot, ale na razie nie umiem dotrzeć do fotek naszych Herków lądujących, zobacz jak hamerykańskie bo powinno być tak samo.

A przepraszam - nie chodzi o kolor klapy, tylko wnętrza skrzydła - zaraz idę szukać...

Jestem pewiem, że wiesz, ale na wszelki wypadek - nie zapomnij o podłużniczkach między żeberkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewiem, że wiesz, ale na wszelki wypadek - nie zapomnij o podłużniczkach między żeberkami

 

Pamiętam, pamiętam tylko chwilowo widok tych skrzydeł przyprawia mnie o mdłości - trzy dni to męczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko??? No chyba, że po 18 godzin dziennie

 

Może nie po 18 ale piątek, sobota i niedziela praktycznie całe były poświęcone na te skrzydła.

 

Po wizycie na walkaroundzie uważam, że kolor wnętrza skrzydeł taki jak ogólny.

 

Też tak obstawiałem, problem polegał na tym że większość zdjęć jest mocno rozjaśniana w celu pokazania wnętrza skrzydła. Nie mniej jednak porównując kolor klapy zaskrzydłowej oraz wnęki skrzydła to są podobne a nawet takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale w dziale walkaround znalazłem pięknie obcykanego 1501 wraz z klapami. Moim zdaniem kolor wnęk jest taki sam jak kolor zewnętrzny samolotu.

 

Poniżej kolejne fotki.

 

 

b 035.jpg

b 036.jpg

b 038.jpg

Edytowane przez Darek 1614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne detale, duży rozmach, ale trochę razi brak konsekwencji.

Przy wielu elementach jakie dajesz od siebie brakuje choćby drobnych poprawek wlotów NACA. To te nad otwartymi panelami. Warto poświęcić im trochę czasu.

 

Tych wlotów celowo nie nawiercałem, planuję zaślepić je czerwonym "inlet cover" z taśmą "remove before flight". Myślę że to ożywi trochę ten szary model. Mimo wszystko dzięki za cenne uwagi.

 

c-1300050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga. Dokładnie nie wiem od kiedy, ale jakoś na przełomie 2010/2011 zmienił się krój cyfr oraz przeniesiono szachownicę na stateczniku pionowym.

he2-1.jpg

he1.jpg

he3.jpg

he4.jpg

he5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mialo to jakies glebokie, moze "heraldyczne" uzasadnienie

W tym wojsku to ciekawi ludzie sa, jakby to bylo wazne przesunac numer i szachownice o kilkadziesiat cm.

Powiem dosadnie ten co to zlecil to byl IDIOTA, znalazl zajecie dla ludzi i zbytecznej puszki farby pewnie.

Wybacz Darku, ze w Twoim watku, ale ja juz nie wytrzymuje widzac takie ciekawostki.

Chyba sie przerzuce na Luftwaffe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizorka i bur.el .
Ważne, że nasze siły powietrzne obrały sobie ponadczasowe i uniwersalne wartości do których równają od lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że też tego nie ogarniam.

W Łasku mamy na terenie lotniska mini muzeum i ludzie którzy opiekują sie samolotami potrafią z własnej kieszeni wyłożyć kilka złoty tylko poto aby komputerowo dobrać kolor farby najbliższy orginałowi podczas renowacji. I jak widzę taką prowizorkę jak z tym 1501 to krew mnie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.