Skocz do zawartości

C-130E Herkules 1:72 ITALERI


Darek 1614

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po krótkiej przerwie od ostatniego modelu jakim był W-3WA postanowiłem rozpocząć budowę samolotu C-130E w Polskim malowaniu (konkretnie nr 1501). Model nabyłem już jakiś czas temu na allegro a w międzyczasie dokupiłem do niego zestaw BIG ED-a. Plan budowy jest jak zwykle ambitny, kilka otwartych luków w kadłubie, otwarte dwa silniki oraz pokazana mechanizacja skrzydeł. Ponadto otwarta rampa z tyłu kadłuba przez którą będzie widać wnętrze przedziału ładunkowego.

Budowę modelu rozpocząłem od wytrasowania wklęsłych linii na obu połówkach kadłuba samolotu. Następnie powycinałem w kadłubie luki które chciałbym pokazać otwarte.

Na obecnym etapie wykonuję wnętrze kabiny pilotów oraz to co się pod nią znajduje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na obecnym etapie prac mam pytanie. Jakim kolorem jest pomalowany nasz 1501. Przeszukałem sieć i znalazłem wzmiankę, że zastosowany kolor to FS 36118 czyli odpowiednik Humbrol 125. Czy może ktoś to zweryfikować.

b 001.jpg

b 002.jpg

b 004.jpg

b 005.jpg

Edytowane przez Darek 1614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za pomoc w sprawie koloru a to co narazie zrobiłem z ręki to rodzaj rusztowania na którym mam zamiar poustawiać różne agregaty i bloki elektroniczne no i oczywiście poprowadzić trochę kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić z tej perspektywy, ale ten metalowy element powinien wyglądać mniej więcej tak.

004c.jpg

herki11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To zależy, jeżeli linie wypukłe są poprawne to jadę igłą z jednego lub drugiego boku takiej wypukłej lini, poczym wycieram ją papierem ściernym i jeszcze raz poprawiam linię wklęsłą. Przy tej metodzie w zasadzie nie potrzebne są linijki i wzorniki do trasowania.

Jeżeli linie wypukłe są do bani to usuwam je i linie proste na płaskich powierzchniach trasuję przy wykorzystaniu linijki natomiast linie proste na powierzchniach półokrągłych trasuję wykorzystując cienki pasek bkaszki miedzianej.

Czasami zamiast igły wykorzystuję czeską piłkę do cięcia i jednym ząbkiem trasuję linie (fajnie wychodzi ale tylko proste, płaskie odcinki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Witam ponownie.

Oto kilka fotek z ostatnich prac.

 

 

Na ostatnim zdjęciu zamontowane są już wszystkie bloki na rusztwaniach oraz zostało zamontowane okablowanie (łącznie z tylną ścianką), niestety nie wszystko widać na zdjęciach. Górny pokład wymaga jeszcze dokompletowania i powoli będę przechodił do ładowni.

b 007.jpg

b 008.jpg

b 009.jpg

Edytowane przez Darek 1614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kibicuję i się przyglądam.Może się skuszę jak Ty skończysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to to na górze po prawej stronie to tak zwana popularna leżanka (jak w TIR-ze ???) ???

 

Dokładnie tak, nie wiem tylko czy jest sens bardziej się wczuwać w kabinę pilotów skoro i tak nie bedzie widoczna.

 

Tak wygladało stanowisko nawigatora w polskim przez chwile Herculesie.Zwróccie uwage na gustowne otarcia i przetarcia

 

Nie jestem pewien ale chyba to zdjęcie przedstawia naszego Herka przed remontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Bardzo ciekawy warsztat - Hercules to niezwykle wdzięczny temat na dobry model. Przychylam się do pytania blitzaaa o wyjawienie techniki okładziny. Podoba mi się podejście do detalu i czyste wykonanie prac.

Mam nadzieję, że nie będzie już aż tak dłuuugich przerw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Obicia wykonałem z foli aluminiowej stosowanej w kwiaciarniach. Faktura wykonana została przy pomocy igły i linijki - żmudne trasowanie.

Przerwa była faktycznie długa ale w między czasie powstało kilka fajnych modeli:

F-22 Academy 1:48

Jak-38 Hobby Boss 1:48

Meteor Tamiya 1:48

DSC09085.JPG

DSC09154.JPG

Edytowane przez Darek 1614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.