Skocz do zawartości

Moje modele 1/72


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wam pokazać moje modele. Wszystkie je robiłem sam. Proszę o komentowanie i ocenianie. Dodam że wszyskie modele maluję pędzelkiem oraz dodaję do nich coś ważnego przy ich robieniu- serce.

Oto moje pare prac:

 

 

 

Zdjęcie 500px na forum:

15fc5fe972ff5af1med.jpg

 

9d467ce51ef9c444med.jpg

 

705dc450b5861ae0med.jpg

 

 

59c3c0c5377e89damed.jpg

 

1a0a3e2ecbfe5abdmed.jpg

 

4f85c24afe55c2dbmed.jpg

 

ce34d689f19c721bmed.jpg

 

8d81b33dfd192d97med.jpg

 

b125bf30def4aab1med.jpg

 

.

 

Na warsztacie Chematic PZL P-37B ŁOŚ

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie fotosik, tylko radziłbym Ci Imageschack.us , tam kopiujesz bezpośredni link do obrazka (możesz skopiować wszystkie za jednym zamachem, pod dodaniu zdjęć będziesz miał tabelkę w prawym dolnym rogu a w niej linki bezpośrednie. Potem każdy link umieszczasz między znakami np. link%20bezpośredni powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

patrząc po zdjęciach sądzę, że w sumie dopiero zaczynasz przygodę z modelarstwem. Kilka uwag od trochę straszego koelgi ;)

 

Kup taśmę maskującą i dobry nozyk do niej i maluj osłony kabin. Niepomalowane ramy oszklenia duzo ujmują ostatecznemu wizerunkowi modeli, a szkoda, bo malowanie wychodzi Ci całkiem nieźle. Od razu polecam, najpierw maluj kolorem wnętrza kabiny, później kolorem zewnętrznym - uzyskasz efekt kolorystyki wnętrza i zewnetrza ram.

 

Druga sprawa, maluj szczegóły na modelach, dla przykładu rury wydechowe. Takie dorbnostki naprawdę decydują o tym, że model wygląda jak model, nie jak zabawka. Cienki pędzelek, mnóstwo cierpliwości i do dzieła ;)

 

Z malowaniem śladów eksploatacji trzeba bardzo ostrożnie. Na Jaku-1 okopcenia za wydechami wyszły zbyt mocne zarówno barwą jak i przejściem między samym okopceniem a kolorem bazowym. Zamiast malowania ich farbkami polecam startą kredkę pastelową albo nawet grafit z ołówka nanoszony delikatnie pędzelkiem. Popróbuj na jakimś starym modelu a szybko zobaczysz różnicę.

 

Kalkomanie wycinaj jak najbliżej wzoru, tak aby jak najmniej filmu było widoczne na modelu. Poczytaj też o płynach do kalek i lakierowaniu bezbarwnimi lakierami przed i po nakładaniu kalkomanii - poradników na tym forum jest kilka. Z własnego doświadczenia wiem, że są bardzo pomocne.

 

I na koniec wklejanie zdjęć.

 

Gdy już masz taki link: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15fc5fe972ff5af1.html kliknij prawym klawiszem na zdjęciu, następnie z menu wybierz "kopiuj adres obrazka" (lub podobne hasło, w zależności od tego, jakiej przeglądarki uzywasz) i taki adres: http://images38.fotosik.pl/732/15fc5fe972ff5af1gen.jpg wklej na forum między znaki (są dostępne z przycisku w menu dodawania postu) i uzyskasz taki efekt:

 

15fc5fe972ff5af1gen.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ze zdjęciami. Co do kabin to właśnie je zaczołem malować ZERO FIGHTER jest ukończony wraz z kabiną. Junkersa będę odnawiać ale dopiero jak skończę ŁOSIA. Co do Jaka to to nie jest okopcenie tylko olei z ostrzelanego silnika.

 

Na warsztacie Chematic PZL P-37B ŁOŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo się staram gdy składam modele, dopiero zaczynam ale uważam że i tak bardzo dobrze mi idzie.

Nie gniewaj się, ale tkwienie w przekonaniu, że jest bardzo dobrze mimo odmiennych opinii obserwatorów może się źle skończyć. Odrobina samokrytycyzmu wobec własnych dokonań powoduje to, że idziesz do przodu, co mogłem zaobserwować i w przypadku mojej osoby. Oczywiście - to, że idę do przodu to też opinia innych .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo się staram gdy składam modele, dopiero zaczynam ale uważam że i tak bardzo dobrze mi idzie.

Nie gniewaj się, ale tkwienie w przekonaniu, że jest bardzo dobrze mimo odmiennych opinii obserwatorów może się źle skończyć. Odrobina samokrytycyzmu wobec własnych dokonań powoduje to, że idziesz do przodu, co mogłem zaobserwować i w przypadku mojej osoby. Oczywiście - to, że idę do przodu to też opinia innych .

 

 

pozdrawiam

Grzesiek

 

 

Wiem trochę przesadzam ale poprostu jestem dumny ze swoim prac a to chyba nie jest złe.

 

 

 

 

Na warsztacie Chematic PZL P-37B ŁOŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 15 lat to nieźle.

No więc właśnie. Widać, że do hobby przykładasz dużą wagę. Wszystko przed tobą, pozostaje tylko dużo czytać i przeglądać uważnie relacje na forach modelarskich, gdyż to skarbnica wiedzy. Powodzenia i postępów życzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

...

Kilka uwag od trochę straszego koelgi ;)

...

 

Zakładam, że chciałeś napisać "starszego", a nie "strasznego" kolegi

 

bartek33365 - Trzymam kciuki za egzamin

Zwróć tylko większą uwagę na interpunkcję i ortografię. Jak na egzaminie napiszesz "zaczołem" zamiast zacząłem to możesz mieć kłopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dumny ze swoim prac a to chyba nie jest złe.

Słowa prawdziwego pasjonata. Podejście do modeli i podstawka, czy mała dioramka, zwiastują w przyszłości ciekawe prace.

Powodzenia na egzaminach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za dobre słowa. Powracając do modeli to prawie wszystkie są z początku i końca zeszłego roku. Zero fighter był ukończony 2 mies temu. Nie które z tych modeli to początek mojej przegody z modelarstwem. Pamietęm że jak zaczynałem ( nie mam już tych modeli) to sklejałem je taśmą samoprzylepną i malowałem lakierem do paznokci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda lepiej niż poprzednio (przynajmniej dla mnie) ale chyba znów nie użyłś żadnej taśmy maskującej przy malowaniu owiewki, a to trochę żuca się w oczy. Wystarczy zwykła taśma papierowa jeżeli nie masz taśmy Tamyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.