Skocz do zawartości

Zvezda BTR 80A - 1/35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Ten efekt na szbybach jest słaby - za grube ziarno plam. Zrób to tak: wykonaj maskę tak aby zakryć miejsce gdzie normalnie "chodzą" wycieraczki - będzie to taki "wachlarz". Zamaskuj a następnie napyl jakiś jasny piaskowy kolor na te szybki. Musi być lekko napylone aby było lekko transparentnie. Zdejmujesz maskę i masz zajebisty efekt brudnych szyb. Zobacz na zdjęciach z rajdów samochodowych jak to wygląda. A ogólnie to wielki podziw za walkę z detalami - świetnie Ci idzie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, dzięki za pomocne uwagi, ale mam wątpliwości co do proponowanych kół.

Są to wersje wczesne. Felgi pasują do BRDM, ale do BTR80A już nie. Bardzo intensywnie myślałem o żywicznych kołach, ale niestety jedyne które wg. stanu mojej wiedzy pasują (opony + felgi) to wyrób firmy miniarm.

 

http://www.afv-news.com/2010/09/miniarm ... wheel-set/

 

Nie mam pomysłu jak je zdobyć w rozsądnej cenie w kraju. 160 zł na e-bay to jak za same koła dla mnie sporo.

Narazie zostaną chyba te zestawowe. Ale może w przyszłym miesiącu się jednak coś uda, by te właśnie żywiczne wzbogaciły model.

 

Niewielki postęp w pracach, klej CA którego używam strasznie zabiela powierzchnie. Może za dużo go daje, ale chce mieć pewność że blacha się będzie trzymała. Pozsatym dotychczas używałem innego kleju CSA, który lżej trzymał, ale nie zsostawiał tak wielkich śladów. Coś za coś...

 

Model poszpachlowany, ale wiadrami trzeba było uzupełniać, szczególnie tylną ścianę, bo dziury jak w polskich drogach...

 

Wykonałem kratkę o właściwej strukturze wraz z osłonami, klapy czekają na wklejenie, ale to w ostatnim etapie, bo przy doklejaniu innym większych elementów nie chce pourywać tego bardzo delikatnego emlementu.

 

DSC00298.jpg

 

Osłony na hmmm... rury wydechowe bo chyba taką spełniają rolę, też już wykonane, nie są może idealnie dopasowane, ale też nie ma tragedii.

DSC00299.jpg

 

Pozdrawiam i walczę dalej!

DSC00305.jpg

 

DSC00307.jpg

 

Wspomniane szpachlowanie, nie dało się mniej niestety. Błoto oczywiście zakryje ewentualne niedociągnięcia, ważnne że dziur nie ma.

DSC00308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym szpachlujesz? Polecam Ci Dissolved putty i ine produkty Gunze np. Surfacer - raz użyjesz - pokochasz! Będzie niebo czyściej, łatwiej i profesjonalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze,

 

używam szpachli humbrola lub mr. hobby white putty.

 

Ta druga śmierdzi bardziej niż humbrolówka więc częściej używam tej pierwszej.

 

Dziś jeszcze coś podziałam póki weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejny update.

 

Postępy niewielkie, bo i czasu mało, ale systematyczne.

Późna godzina, dlatego fotki z flashem strasznie naświetlają wszelkie pozostałości po kleju itp. W rzeczywistości tego nie widać, a CA ma to do siebie, że się błyszczy nawet najcieńsza warstwa.

 

dokleiłem tylne światła i owalne elementy obok nich.

DSC00309.jpg

DSC00311.jpg

 

Doklejone zaślepki otworów strzelniczych (chyba tak to należy zdefiniować i zidentyfikować).

DSC00312.jpg

DSC00313.jpg

 

Doszły też drzwi z klamkami z blaszek. Niestety konieczne było wklejenie małego elementu maskującego potężną szparę między górną i dolną częścią drzwi.

DSC00315.jpg

Druga strona:

DSC00316.jpg

DSC00318.jpg

 

Czekam na wszelkie uwagi i sprostowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto efekty gięcia i cięcia z ostatnich dni.

Doszła piła i skrzynka z boku, która strasznie się ubabrała CA. Jeszcze się tym zajmę...

DSC00324.jpg

 

Koło haków dolnych z tyłu dołożyłem blaszki,

DSC00327.jpg

 

Pomalowałem wizjery, które zamaskuje przed malowaniem.

DSC00331.jpg

 

Boczne klamry też już na miejscu.

DSC00330.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli prace postępują.

Zamaskowałem wszystkie wizjery, następnie poszły na nie blaszki.

Doklejone zawiasy w bocznych włazach, rurka przy nich z drutu. Zwaloryzowana łopata. Dorobiony i zblaszkowany reflektor.

DSC00333.jpg

DSC00335.jpg

DSC00337.jpg

DSC00338.jpg

DSC00341.jpg

DSC00336.jpg

Tyle w temacie BTR 80A jak narazie, w długi weekend zamierzam już go dokończyć i przygotować do malowania.

 

W międzyczasie poczyniłem inwestycje w kwocie 85 zł za ten model.

DSC00342.jpg

 

Dokupiłem też, taką oto chemię.

Czy może mi ktoś dokładnie opisać jak używać żywicy akrylowej z MIG?

DSC00340.jpg

 

 

Pozdrawiam i zachęcam do krytyki i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie w wątku o BTR.

Model jest obecnie na końcowym etapie blaszkowania, pozostało jeszcze dosłownie kilka elementów do doklejenia. Obecnie pracuje nad wieżą pojazdu i mam nadzieję, że na dniach model będzie gotowy do malowania.

Doszły elementy oświetlenia i osłon na reflektory po bokach pojazdu i orurowanie.

DSC00344.jpg

DSC00345.jpg

Siekierka też na miejscu

DSC00346.jpg

DSC00347.jpg

DSC00348.jpg

 

Napiszcie co o tym wszystkim sądzicie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulus ma rację. Zrób coś z tym klejem, bo potem będzie za późno. Miałem tak za szpachlą. Po malowaniu wszystko wyłazi. Nie mogę się już doczekać na malowanie. Na razie to duży wkład własny, ale model wygląda dziwnie (nie mówię że źle) z tymi wszystkimi kolorami i taśmą maskującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie macie racje.

Zastanawiam się tylko, czy zdarcie tego nożykiem starczy. Jak co w ruch pójdzie papier ścierny i delikatnie zeszlifuje klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jakoś temu zaradzić i wybrać opcję najskuteczniejszego usunięcia tych zacieków.

 

Ostatecznie oderwę lekko narzędxzia, zeszlifuje całość i przykleję jeszcze raz.

W takiej formie jak jest teraz zostać nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam zmagałem się z tym modelem więc wiem co przeżywasz , odnośnie plam po kleju to wiem że jest jakiś specyfik do zmywania kleju CA, konkretnej nazwy nie pamiętam ale widziałem jego ofertę w sklepie internetowym chyba jadar, poszukaj zawsze to wygodniej niż odrywać i szlifować

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debonder się toto nazywa. Zabieranie się do klejenia tak dużej ilości blach bez debondera to samobójstwo. Tzw. MUSISZ TO MIEĆ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się gdzieś ten debonder dostać na miejscu.

 

Nie opcji, nie poddam się, model musi być skończony

 

Nikt od razu nie był modelarskim wymiataczem, to moje drugie zmaganie z blaszkami, które zamierzam wygrać.

 

Pozdrawiam i dzięki za komentarze, kolejne update'y już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj nawet po marketach, bo wiem, że któraś z firm konfekcjonujących zwykły klej CA (Pattex?) też go sprzedaje. Powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.