Skocz do zawartości

[relacja] Kaman SH-2F SEASPRITE 1:48


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie poddałam się i powstałam. !!!!

Ponieważ nie należę do osób, które dokładnie kierują się instrukcją kolorów, postanowiłam sama zrobić mieszankę z ciemnoszarego (Model Master Acryl 4795) i Pactry (Navy Blue). Głównie dlatego, aby śmigłowiec był bardziej naturalny.

th_IMGP4604.jpg

Po pokryciu modelu dwiema warstwami Sidoluxu zabrałam się za kładzenie kilkudziesięciu naklejek. Jak wiecie jedną zniszczyłam, ale po dość skomplikowanym maskowaniu udało mi się pomalować ten fragment farbą. Przy okazji dziękuję wszystkim za słowa otuchy i pomoc.

Również skomplikowanego maskowania wymagała część ogonowa, żółty pas z czerwonymi granicami.

th_IMGP4595.jpg th_IMGP4605.jpg th_IMGP4594.jpg

Musicie wiedzieć, że poziom mojego tętna był oszałamiający, gdy zdejmowałam skomplikowane maskowanie. Ale udało się !!!

Prawie gotowy model prezentuje się następująco:

th_IMGP4598.jpg

 

Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NIe sa na opak sa dobrze. Tak malowane aby z gory bylo widac przynaleznosc panstwowa, chodz sa tez i dobrze malowane. Piter ma ladna fotke seahowkow z 3 wariacjami na ten temat, jak ladnie poprosimy to moze wklei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe sa na opak sa dobrze. Tak malowane aby z gory bylo widac przynaleznosc panstwowa, chodz sa tez i dobrze malowane.
- sa tak pomalowane zeby bylo zgodnie z instrukcja MIL-STD-2161 (AS) "PAINT SCHEMES AND EXTERIOR MARKINGS FOR US NAVY AND MARINE CORPS AIRCRAFT" z 18 kwietnia 1985, lub pozniejsza MIL-STD-2161A (AS) z 1 maja 1993. W tej nowszej/aktualizacji - strona 148, rysunek C-28. To jest wojsko, a ty Yunior na logike tlumaczysz.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wojsko, a ty Yunior na logike tlumaczysz.

 

Hehe Pawle a jak ktos nie mial kontaktu z wojskiem to moze nie zrozumiec

A zes z tym standardem przyszpanil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh jakbys potrzebowal czegos o lesnych ludkach to mam troszku Field Manuali ale z lotnictwa razcej nic i nie wiem gdzie. Poszukaj na globalsecurity.com chyba wiele info tam jest,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA - nie wiem czy czasem u ojca nie leżą instrukcje właśnie z lat 50 i 60. Jeśli tak, to obcykam je i wystawie na jakiś serwer.

Generalnie wszystkie oznaczenia znajdujące się na górze maszyny niejako malowane są na opak - patrząc w 2D poprostu dziób skierowany jest ku górze

Tutaj wspomniana przez Yuniora fota SH-60 :

http://i70.photobucket.com/albums/i101/Piter997/zagadka.jpg

 

Pozdrawiam

P.S. Aga modelik skończony a fotek nima - czekamy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł radosny czas dla modelarza na podsumowanie prac, w związku z zakończeniem modelu.

Zanim podzielę się ogólnymi wnioskami co do Kamana, parę słów co dorabiałam.

W głównym śmigle dorobiłam popychacze w głowicy wirnika oraz wygięłam je nad parą rosołu, gdyż w oryginale łopaty nigdy nie są idealnie proste ;)

 

th_IMGP5191.jpg th_IMGP5206.jpg

 

Wnętrze sufitu w kabinie, mimo, że niewidoczne, potraktowałam z pełnym profesjonalizmem, na jaki mnie stać w tym momencie .

 

th_IMGP4401.jpg

 

Czas na opis elektroniki. Wszystkie sześciany zrobiłam z zwykłej gumki do ścierania, świetnie się do tego nadaje, ponieważ można ją łatwo ciąć ostrym nożem i malować na dowolne barwy. Szare płachty widoczne na zdjęciach wykonałam z kawałka woreczka pomalowanego na szaro. Początkowo trudność sprawiło mi trwałe zamocowanie połówek w kadłubie. W końcu wywierciłam dziurki i wkleiłam solidny kawałek drutu i w ten sposób są bardzo ustabilizowane.

 

th_IMGP4402-1.jpg th_IMGP4772.jpg th_IMGP4631.jpg th_IMGP5206.jpg

 

Ponieważ model nie posiadał w zestawie w ogóle lusterek, zrobiłam je samodzielnie. Nałożyłam na siebie dwa plastikowe kółeczka i nakleiłam na nie folię aluminiową. We wnętrzu widoczna jest wykonana z patyczka od lizaka gaśnica.

 

th_IMGP5177.jpg

 

Podstawka jest imitacją płyty lotniska. Na kawałki balsy nakleiłam karton, pomalowałam białym spray'em, następnie zamaskowałam zgodnie ze zdjęciem oryginału i pomalowałam na szaro również farbą w spray'u. Stosuję spray'e firmy DupliColor do nabycia w marketach budowlanych.

 

th_IMGP4769.jpg th_IMGP5176.jpg

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując mogę powiedzieć, że model wymaga wiele pracy własnej. Posiada kilka niedoskonałości wyprasek, które trzeba niestety zaszpachlować. Kilka naklejek w ogóle nie trzyma skali, ale pomimo wieku łatwo się je kładzie, nie łamią się. Mam nadzieję, że z tego starego modelu Revella udało mi się coś wycisnąć i Wam się spodoba. Do modelu mam w planach wnieść jeszcze parę poprawek, będę wdzięczna za wszelkie uwagi.

Dziękuję Wszystkim za kibicowanie i dodawanie otuchy w chwilach zwątpienia

Model swoją inicjację przeżył na konkursie w Koprivnicy. W najbliższym czasie wystąpi w Będzinie.

 

 

th_IMGP5198.jpg th_IMGP4629.jpg th_IMGP4951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka - model klasa i szacunek za wklad wlasny Dzieki za trick z rosolem - mysle ze modelarzom budujacym w przyszlosci smiglowce moze sie przydac. Jezeli chodzi o poprawki to mysle ze ladnie beda wygladac jakies dodatkowe elementy w okolicy podowzia glownego - czyli kable hyrauliki itd.

 

PKD4GA - nie wiem czy czasem u ojca nie leżą instrukcje właśnie z lat 50 i 60. Jeśli tak, to obcykam je i wystawie na jakiś serwer.
- no to czekam

 

Generalnie wszystkie oznaczenia znajdujące się na górze maszyny niejako malowane są na opak - patrząc w 2D poprostu dziób skierowany jest ku górze
- hmm zawsze "czubek" gwiazdki w kierunku lotu. Ogolnie przyjeta zasada u wszystkich uzywajacych gwiazdek

 

Tutaj wspomniana przez Yuniora fota SH-60
- no fota jak fota, ale gdzie tu cos dziwnego ? "610" - maszyna dowodcy wnioskujac z nr - prawie zawsza bardziej pstrokate w US Navy. "612" - regulaminowa, "611" - ja tam widze "pasek" - wiec gwiazdka byla/jest ino sie "wyblakla" ;)

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko jestes moja modelarska boginia

Pawle sprzeczal bym sie ze czubek w kierunku lotu, bo takto to samoloty musialy by latac w gore patrzac na boczne znaki przynaleznosci, ale moze i masz racyje,.Dokladnie chodzi o to ze wojsko zawsze prowadzi gwiezdzisty sztandar dlatego zawsze wlaga jest malowana gwiazdami do frontu (zobacz obszycie mundurow amerykanskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle sprzeczal bym sie ze czubek w kierunku lotu, bo takto to samoloty musialy by latac w gore patrzac na boczne znaki przynaleznosci, ale moze i masz racyje,.Dokladnie chodzi o to ze wojsko zawsze prowadzi gwiezdzisty sztandar dlatego zawsze wlaga jest malowana gwiazdami do frontu (zobacz obszycie mundurow amerykanskich)
- no tak. "Zabylem" napisac ze chodzi mi o powerzchnie gora/dol. Boki to inna inszosc. Wyjatki tez sa od zasady np. rownolegle do powierzchni natarcia tez czasami daja itd.... W SH-2 na dole daja np. gwiazdke bokiem do kierunku lotu - takie odstepstwo, a w SH-3D/H na gorze jest bez gwiazdek....

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wykonany, tylko dla mnie jak zwykle za czysty ;) Może jakieś lekkie ślady eksploatacyjne?

Podoba mi się połysk powierzchni i dorobione detale - świetna robota!

Opony chyba za bardzo się błyszczą, no i ta hydraulika, o której pisał PKD4GA - może warto dodać?

I proszę o więcej zdęć z różnych stron, myślę że będzie na co popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i zasadnicza kwestwia - Agnieszko wykonałaś prześliczny model tak więc szczerze Ci gratuluje !

Pawel - Co do tych "wariacji" zgadzam się z Tobą absolutnie. W mojej relacji właśnie z budowy SH-60 użyłem tej fotki celem pokazania że tworząc model mamy spore pole do popisu i nie należy trzymać się wyznaczonej, ścisłej doktryny. Tutaj tylko chodziło tylko o pokazanie układu gwiazdy na "dachu" śmigłowca

Yunior - chyba że mowa o Harrierze

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje Agnieszce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter a o Osprey'u to nie laska wspomniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa uznania. Wszystkie Wasze wskazówki wzięłam pod uwagę, nawet sama o nich myślałam, ale nie mam żadnych zdjęć podwozia, żeby dokładnie zrobić kable hydrauliki. Co do pobrudzenia: nie chcę przesadzać, po za tym, wszystkie fotki, które posiadam, pokazują, że śmigłowiec jest bardzo czysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pobrudzenia: nie chcę przesadzać, po za tym, wszystkie fotki, które posiadam, pokazują, że śmigłowiec jest bardzo czysty
Hmm... Tu nie chodzi o jakies wielkie taplanie go blocie, tylko o naniesienie delikatnych sladow eksploatacji. Nawet jezeli sprzet jest zadbany i czysty, nie da sie uniknac wszelki obic, zadrapan, drobnych wyciekow z hydrauliki np. w lukach podwozia, itd... Ponadto aura robi swoje i pojawiaja sie drobne zacieki w zakamarkach, lekkie slady korozji (woda morska w tym pomaga). Twoj model jest bardzo fajny, ale dolozenie kilku takich smaczkow troszke by go uplastycznilo i urealnilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga nie sluchaj Ich Model czysto i ladnie sklejony oraz pomalowany i to sie liczy. Na te wszystkie eksperymenty przyjdzie kiedys czas. Wielkie brawa z mojej strony tym bardziej, ze sam przy pracy nad nim dawno temu poleglem i lezy teraz gdzies w szafie . Miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.