Skocz do zawartości

[relacja] Kaman SH-2F SEASPRITE 1:48


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłam w czasie świątecznej przerwy zrobić coś, by móc "zaisntnieć" w tym wątku forum. Wybór padł na Seasprita.

 

th_IMGP4398.jpg

 

Model stary i wydawał się dość prosty, o właśnie wydawał się jest tutaj dobrym słowem. Rozpoczęłam od kabiny, ale gdy porównałam zdjęcia foteli w oryginale i tym co prezentuje Revell musiałam coś z tym zrobić. I oto wyniki pracy tapicerskiej:

 

th_IMGP4279.jpg th_IMGP4290.jpg th_IMGP4287.jpg

 

Tradycyjnie proszę o wszelkie uwagi i komentarze. Wkrótce dalsza część relacji.

Pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No... zachowałem sie nieprofesjonalnie i trochę zadziwiony patrzyłem na relację rozpoczętą przez Ciebie Agnieszko.

Fajnieeeeeeee

Małe pytanko: bedziesz robiła wersję F, czy może pokusisz sie o przeróbke do polskiego SH-2G ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie Moje wcześniejsze dokonania znajdują się na tym forum, ale w innych działach. Zachęcam zainteresowanych do poszukania.

Do Grzesia: rozpatrywałam tą opcję, ale po dokładnej analizie zdjęć wersji polskiej, okazało się, że zupełnie innego kształtu są gondole silników, a nie czuję się jeszcze na siłach robić ich od podstaw. Poza tym malowanie jest mniej ciekawe niż to, które ja wybrałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie bede dziwakiem i tez sie zdziwie, dziewczyna i dodatkowo tworzaca smiglowiec? Nie to abym sie czepial dla mnie bomba. Co do samej pracy to wychodzi ladnie, bede obserwowal uwaznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowałem kiedyś na tego Sea Spritea na Allegro ... Nie udało się, to teraz pokibicuje

 

Ale kiedyś go jednak zdobędę i zrobie w polskim malowaniu

Dzięki koledze Grześkowi mam ccałkiem nieźle rozpracowane malowanie.

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają fotele już we wnętrzu kabiny.

 

th_IMGP4327-1.jpg th_IMGP4390.jpg

 

Zestaw posiada pełne wyposażenie przedziału z radarem, szkoda, że nie będzie go dużo widać.

Zostały sklejone już połówki kadłuba, użycie szpachli okazało się konieczne.

Na zdjęciach oryginału zauważyłam, że w górnej części silnikowej są dodatkowe wloty powietrza, których nie ma na w modelu. Wobec tego postanowiłam je wykonać frezując otwory modelarską wiertarką i podklejając je fototrawioną siatką firmy ABER S01.

 

th_IMGP4396.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice przyzadow i konsola operatora radarow to kalki, klisza czy recznie malowanie bo wyszly poprostu zaje.... fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moge miec drobna uwage.... Dzwignie skoku okresowego (tak sie w smiglowcach na drazki sterowe mowi ) bym zrobil z jakiegos drucika, bo te oryginalne sa troche pancerne. A tak w ogole, to super Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) po dokładnej analizie zdjęć wersji polskiej, okazało się, że zupełnie innego kształtu są gondole silników, a nie czuję się jeszcze na siłach robić ich od podstaw (...)

Z tego samego powodu mój Seasprite jeszcze dojrzewa w pudełku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za każdą poradę.

Do Krzyśka: zgodnie z Twoją sugestią pobrudziłam podłogę.

Do Yuniora: tablice to naklejki, jak widać nie wyglądają tak źle

 

Wzięłam się za malowanie wirników. Zamiast polecanych naklejek, wszystko maskowałam i malowałam (mały wirnik składa się aż z pięciu kolorów). Przy okazji mam pytanie: jak uplastycznić głowicę wirnika?

 

th_IMGP4406.jpg th_IMGP4405.jpg

 

W moim szaleństwie modelarskim, znalazłam kolejne zdjęcie, sami zobaczcie:

th_10-1.jpg

 

i wiecie co, już zaczęłam to robić. Na początku rozcięłam dziób i zaczęłam dorabiać wnętrze z plastiku. W kadłubie wykonałam też odpowiednią wnękę. Na razie wygląda to tak. Trzymajcie kciuki

 

th_IMGP4391.jpg th_IMGP4404.jpg th_IMGP4342.jpg th_IMGP4402.jpg

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yuniora: tablice to naklejki, jak widać nie wyglądają tak źle

 

Ago nie widac ze to naklejki. i jestem pod wielkim wrazeniem tego co robic. Po prostu respekt jak to mlodziezy teraz powiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agula troche mi szkoda, ze zawiesilas okrecik ale ten Kaman w jakis tam sposob troche z okretami ma cos wspolnego. Sledze i podziwiam Twoje samozaparcie tym bardziej, ze znam ten model i mam go nawet w poczekalni. Kawal gniota z niego ale jak widze niezle sobie z nim radzisz. Powiem krotko - Panowie czapki z glow

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak ja mogłem przegapić wiatraka i to jeszcze robionego przez kobiete

Aga robisz ten modelik wręcz perfekcyjnie - z każdego gniota można zrobić piękny model jeśli posiada się umiejętności, a Tobie ich nie brakuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady, które chętnie wykorzystuję. Na parę dni zawieszam prace, ponieważ jadę na Śrubkę do Żywca,ale niestety nie z Kamanem jeszcze Dziś walczyłam z doborem odpowiedniego koloru oraz walczę z kolejnymi doróbkami i nieścisłościami "gniotka", jak to trafnie ujął Okonek.

Do Okonka: Nie martw się Richelieu zamaskowany, suszy w stoczni burty.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie i Panie muszę z przykrością powiadomić, że relacja zostaje zawieszona. Niestety zniszczyłam naklejkę, która ma się znajdować na grzbiecie Kamana. Niestety nie da się jej odzyskać, więc muszę spakować model do pudełka. Przykre, ale cóż tak czasem bywa.

Gdybyście gdzieś słyszeli, że ktoś ma do odsprzedania ten model to prosiłabym o kontakt.

Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - na grzbiecie o ile mi wiadomo znajduje się tylko oznaczenie lotnictwa USA - jeśli to o to chodzi niema żadnego problemu bo do 48 chyba każdy ma taką kalke w zapasie (przynajmniej każdy kto dłubie przy samolotach czy śmigłowcach). Jak byś mogła (i o ile chodzi o ten znak) podać jego wymiary to cusik napewno się znajdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.