Skocz do zawartości

Flakpanzer IV "Wirbelwind"


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Coś tam pomalowałem. Znudziło mi się color modulation i dlatego modelik pomaluję "tradycyjną" metodą.

Dzisiaj tylko podkład. Góra szara, lekko pobrudzona ciemnym brązem. Dół i środek wieży zdecydowanie ciemny brąz. Kółka tez swoje dostały.. Zostawiam to na noc, a jutro potraktuję to Lifecolorem. Podkład to akrylowe Testorsy (Model Master).

 

wir39.jpg

wir40.jpg

wir41.jpg

wir42.jpg

 

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, fajnie, szczegolnie cenne dla mnie te doswiadczenia z czernieniem Friuli, wlasnie to teraz przechodze. wymien tylko jedna rzecz - sprezynki podtrzymujace tylne blotniki, widze ze w tym modelu Tamka bardzo to uproscila - dorob z drucika nawinietego na szpilge i bedzie git. pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Malowania ciąg dalszy.

 

Podkład dostał żółtą bazę...

 

wir43.jpg

 

Potem zieleń...

 

wir44.jpg

 

Następnie brąz i wygląda to teraz tak:

 

wir45.jpg

wir46.jpg

wir47.jpg

wir48.jpg

 

Całość malowana była tym zestawem:

 

wir49.jpg

 

 

I tyle......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Płukanki były dzisiaj grane. Dół ciemny filtr, brązowy. Góra pomarańczowo-rdzawy. Wygasiłem trochę kolory.

Zimmerit jest jednak mało widoczny.

Zimmerit jest widoczy. Po pierwszych płukankach wyłazi na wierzch, co widać na fotkach.

 

wir52.jpg

wir51.jpg

 

Od tego momentu, praktycznie do końca, pracuję tylko w rękawiczkach (12-15 złotych paczka 100 sztuk. Do kupienia w każdej aptece)

 

wir53.jpg

 

Kółka pomalowane i po brązowej płukance.

 

wir50.jpg

 

Poczekam do jutra. Coś tam pewnie trzeba będzie poprawić i wezmę się za obicia i kalki.

 

 

Fajnie Ci to malowanie wyszło

 

Dzięki! Staram się W realu wygląda lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Ciąg dalszy demolowania modelu. Dzisiaj tyko obicia i błysk. Obicia tradycyjnie gąbką i pędzlem "00".

Błysk zrobiłem tym:

 

wir54.jpg

 

Modelarski cud-płyn (Sidolux) jakoś się nie komponuje z Lifecolor i nauczony już, pomalowałem gloss clear.

Wygląda to teraz tak:

 

wir55.jpg

wir56.jpg

wir57.jpg

wir59.jpg

wir58.jpg

 

Model świadomie jest lekko poobijany. Będzie "prawie nowy", jeszcze nie "ostrzelany", ale z wyraznymi śladami eksploatacji. Dlatego nie ma ubytków w zimmericie. Nie bardzo wiedziałem jak powycinać uszkodzenia, a co za tym idzie, jak to będzie wyglądało potem na modelu?

Wyschnie mi to wszystko i po majowym lenistwie, ciąg dalszy zabawy...

 

 

I tyle......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Ciąg dalszy zabawy! Dzisiaj niestety tylko kalki (praca ,praca ,praca...).

 

wir60.jpg

wir61.jpg

wir62.jpg

 

Kalki ładnie siadły i nie świecą. Rozmiękczam je zawsze tym:

 

wir63.jpg

 

Nie ma takiej kalkomanii, która oparła by się tej miksturze, nawet kalki Academy i Hasegawy!

 

I tyle! Czas na chińskie oleje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Wygląda dobrze. Ja tak nieśmiało zasugeruję poprawić gąbką miejsca zgięcia płyt wieży, a na wannie też ciut nie zaszkodzi.

Ogólnie po olejnych powinien nabrać klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zabawy z chińskimi olejami ciąg dalszy:

 

wir67.jpg

 

Modelik został "złoszowany" i zatarty prowizorycznie olejami. Na dzien dzisiejszy wygląda to tak:

 

wir68.jpg

 

wir69.jpg

 

wir70.jpg

 

Zostawię to wszystko do poniedziałku aby trochę przeschło, popatrzę na to świeżym okiem i będę walczył dalej

 

 

Niektóre rysy mi się nie podobają

 

poprawiłbym trochę zadrapania na zewnątrz

 

No to chyba trochę poprawię, ale nie za bardzo. Nie chcę modelu mocno styranego.

 

 

Będziesz jeszcze robił coś z kalką, bo wygląda jak fabrycznie nowa

 

No pewnie że coś zrobię! To dopiero początek malowania

 

Ps. W trakcie zacierania odpadło kilka elementów. Muszę podoklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofając sie na chwilę do kółek. Malując gumowe obręcze na czarno czym to robisz? Pędzel, aero. Maskujesz środki do malowania? Nie widzę żadnych wyjechań poza krawędzie (pozytyw), bo mnie jeszcze tak sie nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Cofając sie na chwilę do kółek. Malując gumowe obręcze na czarno czym to robisz? Pędzel, aero

 

Kółka zawsze maluję pędzlem. Oczywiście najpierw tryskam aerografem kolor bazowy (tutaj żółty).

Maluję rozwodnioną farbą akrylową, którą "napuszczam" naokoło krawędzi (czysta fizyka- napięcie powierzchniowe, menisk itp). Czekam aż podeschnie i maluję resztę na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofając sie na chwilę do kółek. Malując gumowe obręcze na czarno czym to robisz? Pędzel, aero. Maskujesz środki do malowania? Nie widzę żadnych wyjechań poza krawędzie (pozytyw), bo mnie jeszcze tak sie nie udało.

 

 

Chyba jeszcze prostszą metodą jest malowanie kół na linijkę oficerską .

tak jak tu:

bbb001.th.jpg

 

 

 

 

Najpierw czarny podkład potem linijka z kólkiem o odpowiedniej średnicy i jedziesz bazą z aero

 

 

 

A wracając do pancerka wygląda pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Najpierw czarny podkład potem linijka z kólkiem o odpowiedniej średnicy i jedziesz bazą z aero

 

Na pewno to dobra metoda, ale tak się wytrenowałem że pomalowanie kołek pędzlem (Panzer IV= 16 zdwojonych kół) zajmuje mi około 20 minut, bez mycia aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.