Skocz do zawartości

T-72M4CZ, Tamiya modyfikowana - 1:35


karol 111

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zanim zacznę ciąć plastik to najpierw dany element wycinam z kartki bloku technicznego przy czym często wystarczy mi sam kształt przekroju tego elementu jego profil albo rzut. Tak łatwiej i szybciej jest mi robić przymiarki, docinać lub robić na nowo, tak długo aż uznam, że jest ok. No, taka specyfika robienia precyzyjną metodą "na oko", czyli z samych tylko zdjęć.

Dobiero jak już mam taki papierowy szablon, to wymiary przenoszę na płytkę i tnę, tnę, tnę ...

 

Zrobienie płyty silnikowej podziłem na części. I tak jedna część gotowa.

 

Stosuję tę samą metodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to się zapytam. Jak wycinałeś te wszystkie elementy na płycie? Bo o ile płaską powierzchnię to jeszcze bym może jakoś wymęczył, to te śruby/nity, kółka (bo nie wiem co to jest) to już kompletnie nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążki o średnicy 1 cm i większej wycinam cyrklem Olfy, a mniejsze takie jak np. na płycie silnikowej, takim dziurkaczem:

 

m4cz102.jpg

 

zamiast którego można użyć pojedyńczych tak zwanych wybijaków/wycinaków do otworów.

Produktem ubocznym wycięcia otworu są właśnie małe kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Świetna robota. Jestem pełen podziwu.

Co wybijania kółek z płytek poliestrowych to idealnie nadają się do tego rurki z anten radiowych. Są różnej średnicy i po naostrzeniu świetnie można wybijać nimi kółka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Model zacząłem od wieży bo myślałem, że jak przejdę wieże to przejdę wszystko, ale to własnie tył dał mi najbardziej popalić.

Jeszcze do niego wrócę żeby uzupełnić detale ale narazie... rach ciach ciach ...

 

m4cz112.jpg

 

m4cz113.jpg

 

m4cz117.jpg

 

m4cz118.jpg

 

m4cz119.jpg

 

m4cz114.jpg

 

m4cz115.jpg

 

m4cz116.jpg

 

m4cz122.jpg

 

m4cz121.jpg

 

m4cz120.jpg

 

m4cz123.jpg

 

m4cz124.jpg

 

No to teraz pozostało już tylko z "górki"

 

I dopiero teraz mogę tak powiedzieć. Dopiero teraz.

 

Półmetek modelu za mną i najgorsze myślę, że też. Wobec tego co pszeszedłem z wieżą i tyłem, to co pozostało do zrobienia jawi mi się jako przyjemna dłubanina.

Teraz przeniosę się na przód. Na początek trochę borowania, potem Dyna na przednią płytę,na koniec detalizacja. Trochę zachodu będę miał jeszcze z bocznymi fartuchami, ale to... rach ciach ciach ...

 

Narazie jednak trochę relaksu:

 

"Monster Truck"

 

m4cz125.jpg

 

m4cz126.jpg

 

"Panzer General: Frozen Earth"

 

m4cz128.jpg

 

"T-72 - Balkans on Fire"

 

m4cz129.jpg

 

m4cz130.jpg

 

źródło zdjęć: www.militaryphotos.net

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak wstrzymajmy się do finału.

 

Ja tylko siedzę cicho i się nie odzywam - nie jestem godzien wypowiadać się o takim dziele . Jest piękny .

Niesłusznie. Nie róbmy z tego niewiadomo czego.

Ludzie, luz ... rach ciach ciach

 

Piękna czysta robota.

A ile przy tym zaklęć na "k" padło, to tylko ja wiem.

 

Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I chyba te zaklęcia podziałały.

Co do modelu to mało powiedzieć, że powala na kolana. Jest perfekcyjny. Jeszcze jak do tego dojdzie ładne malowanie to będzie chyba tak samo udany jak T-90, jak nie bardziej.

Powiedz mi, ile lat już robisz modele ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażacie sobie, koledzy modelarze, co to by było, gdyby Karol i jo, połączyli swoje siły przy jakimś wspólnym projekcie?? Klękajcie narody. Szacunek dla MISTRZÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiedz mi, ile lat już robisz modele ? ? ?

Tak ogólnie modelarstwem zajmuję się dobre kilkanaście lat, bo już od szkoły podstawowej. Zaczynałem od "Małych Modelarzy".

Szlachetny materiał jakim jest papier zdradziłem na studiach na rzecz bezdusznego plastiku. I od tego czasu z różną intensywnością i z różnym powodzeniem robię modele. Obecny okres zaliczam do "świadomego modelarstwa" i trwa on jakieś 4-5 lat. "Świadomego" w tym sensie, że wiem czego chcę, co mnie interesuje i w czym powinienem się podszkolić.

 

Piekna maszyna T-72 ruskie czołgi mają to coś w sobie świetny projekt

 

Nooo, Czesi mogliby się skrzywić czytając te słowa. Ten czołg to jest całkowicie ich autorski projekt.

Ale masz rację w tym sensie, że jest na bazie ruskiego T-72.

Ciekawe, czy projektanci T-72 przewidzieli jak żywotną konstrukcje stwarzają, podatną na tak wiele modyfikacji. ?

 

Karolu, a czy mógłbyś tak dla efektu, założyć na kadłub wieżę i pokazać nam to cacko. Bardzo proszę.

Dobra, przy następnej odsłonie zrobię coś takiego. Nie ma problemu.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Konsekwentnie jak było z tyłem, tak i z przodem pokażę najpierw do czego staram się zbliżyć:

 

m4cz133.jpg

 

tak,

no i do roboty

 

m4cz135.jpg

 

m4cz136.jpg

 

m4cz137.jpg

 

m4cz138.jpg

 

m4cz139.jpg

 

m4cz140.jpg

 

m4cz141.jpg

 

m4cz142.jpg

 

m4cz143.jpg

 

taki bajer - składana stopka do wchodzenia na pancerz:

 

m4cz144.jpg

 

m4cz145.jpg

źródło: WWP "T-72/72M Variants in detail"

 

m4cz146.jpg

 

m4cz147.jpg

 

m4cz149.jpg

 

m4cz150.jpg

 

Powalczę teraz z bokami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.