Skocz do zawartości

Kroniki wietnamskie


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pokazałem tutaj M 163 Vulcan i obiecałem, że będzie na dioramie.

Teraz przedstawiam właśnie całość.

 

IMG_1739.jpg

 

IMG_1740.jpg

 

IMG_1743.jpg

 

IMG_1686.jpg

 

IMG_1745.jpg

 

IMG_1752.jpg

 

A tutaj takie troszkę inne spojrzenie:

 

IMG_1746.jpg

 

IMG_1747.jpg

 

IMG_1750.jpg

 

IMG_1749.jpg

 

Miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka first klass... Inspirowana chyba troche CoD-em Black Ops (Tak mi się wydaje) Tylko dwa pytania... 1. Z jakiego zestawu jest gostek z kamerą??? 2. Gostek ze Stonner-em mo coś przyczepionego do pleców (na szelkach) Co to???

 

P.S. Radioman nie ma przypadkiem W M16A1 (A może to poprostu M16) front girpu od M16A2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek3236 wszystkie figurki to Bravo 6.

Jeżeli chodzi o radiowca to znawcą tematu nie jestem, ale wg. mnie to zwykły M16. Ale może się mylę. Zobacz w innym ujęciu.

 

IMG_1626.jpg

 

Natomiast "Rambo" (jak ja go nazywam) na szelkach ma dymowe wskaźniki celu. Czyli race dymne. To akurat sprawdzone bo sam nie wiedziałem co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło, dynamicznie..niepokój budzi tylko ta chałupka- czy ten bambus wkopywali w ziemię, że się to trzyma? Czy raczej powinny być tam jakieś wiązania, połączenia ...

No i fakt, smycza komunisty winna być napięta - ma rację kol. akryl.

Napisz, co za bluszcz był w użyciu, ok? To ten kartonowy jadaru czy cuś inszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] M16. Ale może się mylę. Zobacz w innym ujęciu.

 

IMG_1626.jpg

 

M16 A1, czyli jest jak być powinno (A2 w przekroju ma okrągłą osłonę lufy, a nie trójkątną). W dodatku z krótkim 20-nabojowym magazynkiem. Czyli gra i buczy.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciesze się Erolku, że nie było gafy.

Lordzie bluszczyk to wygrzebane resztki jeszcze od Payo, ale istotnie papierowy.

Natomiast co do linki, to nie bardzo się zgadzam. Otóż po szarpnięciu za linkę następuje reakcja gościa na drugim końcu czyli ruch do przodu. Czyli wyluzowanie linki. Spójrz na pozycję w jakiej znajduje się jeniec, jest mocno pochylony jak po szarpnięciu właśnie. Gdyby był wyprostowany to faktycznie wyglądało by to dziwnie. Ale to sprawa dyskusyjna interpretacja dowolna.

Natomiast jeżeli chodzi o chatkę to masz rację, przeoczyłem.

Nobody is perfect. Najgorsze, że zdjęcie chatki "wisiało" na innym forum (na warsztacie) pół miesiąca i nikt nie zwrócił na to uwagi, a wtedy można było jeszcze coś zrobić.

Dziękuję za odwiedziny mojej galerii i ocenę moich "wypocin"

kapral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapral, to szkoda, żem przeoczył wcześniej warsztat - na pwm nowym/starym był? Na drugi raz wrzucaj równolegle na mł-orka ;) A co do linki dla komuszka - napisałem, jak POWINNO być a nie jak ma być w rzeczywistości ;)

Pozdro, aha- strasznie mi się ten klimat wietnamski zaczyna podobać. Skąd bierzecie tych figsów Bravo6? Od prooducenta bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, tylko jedno ale. Navy Sealsii targają Charliego pod okiem kamery w środku zadupia górnego w Namie? Sorry ale Ci panowie byli nazywani zielonymi duchami, ich akce to nie były pokazówki przed kamerą tylko hit and run uderzają i zwijają. Także jak dla mnie kompozycyjnie do bani. Co innego jakby tego jeńca prowadzili zwykli Marinesi czy zające.

 

Te "znaczniki celu" to były flary M79 mod 0 do oznaczania swojej lokalizacji w przypadku ewakuacji, ataku lotnictwqa etc.

 

(A2 w przekroju ma okrągłą osłonę lufy, a nie trójkątną)

Oooo i jeszcze wiele innych różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł na kompozycję, bardzo dobre wykonanie No i interesująca tematyka, niewiele jest tak dobrych "wietnamskich" dioram.

 

Mam tylko pytanie co do malowania M163 - za bardzo mi to wygląda na kamuflaż NATOwski, a ten przecież wprowadzono kilka lat po zakończeniu wojny w Wietnamie. Z tego co pamiętam, to "Duster Buster" powinien mieć całkiem inne malowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

targają Charliego pod okiem kamery

Daj spokój, kręcą filmik do ogladania przy bbq

 

Hehe mało prawdopodobne aby się pojawili przy jakimkolwiek kamerzyście. Niestety wtedy jak i teraz zostali by oskarżeni o niehumanitarne zachowanie wobec więźnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo i jeszcze wiele innych różnic

 

To tak na szybko dla kogoś, kto twierdzi, że nie zna się na wersjach M16. Sam przyznasz, że w skali 1:35 łatwiej zauważyć osłonę lufy, niż grubość lufy, detal chwytu, czy rodzaj szczerbinki...

 

Co do obecności kamery - nie wypowiadam się. Licencia poetica autora scenki. Może CIA potrzebowało filmiku do celów szkoleniowych.

 

Dioramka fajna. Mi się podoba jak jest.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo i jeszcze wiele innych różnic

 

To tak na szybko dla kogoś, kto twierdzi, że nie zna się na wersjach M16. Sam przyznasz, że w skali 1:35 łatwiej zauważyć osłonę lufy, niż grubość lufy, detal chwytu, czy rodzaj szczerbinki.../quote]

 

Hehe dlatego się nie rozpisywałem

 

Co do obecności kamery - nie wypowiadam się. Licencia poetica autora scenki. Może CIA potrzebowało filmiku do celów szkoleniowych.

 

Eeeeee naciągane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz, a jakie wg Ciebie powinien mieć malowanie? Ja się inspirowałem tymi zdjęciami. Masz inne? To pokaż. Chętnie zobaczę.

 

DusterBuster5-2ndArt1.jpg

 

DusterBuster5-2ndArt2.jpg

 

Natomiast co do obecności kamerzysty. Wydaje mi się, że po prostu pojechał z nimi na akcję (a jeździli, nie zaprzeczycie) i nakręcił co widział.

W końcu to dzięki nim możemy teraz oglądać zdjęcia i filmy w jaki sposób byli traktowani jeńcy. Tak więc nie wydaje mi się to takie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do obecności kamerzysty. Wydaje mi się, że po prostu pojechał z nimi na akcję (a jeździli, nie zaprzeczycie) i nakręcił co widział.

 

Zaprzeczę. Owszem jeździli fotografowie, ale to raczej do Insertion Pointa, znaczy się do momentu kiedy Sealsi wychodzili z łódki, i rozpoczynali akcję (vide słynne zdjęcia z okładek Timesa). Wzięcie ze sobą kamerzysty ma taką akcję, kiedy trzeba działać metodą skrytą, a nie na rambo, kiedy należy poruszać się bezgłośnie i unikać wszelakich kontaktów, jest ryzykiem na które specjaliści tego pokroju by się nie pisali. Filmy o których wspominasz są nakręcone przez kameerzystów działających wraz z oddziałami regularnych marinesów albo armii, wszystkie zdjęcia które przedstawiają NSW, SOG, czy zwiad USMC w akcji są wykonywane przez członków oddziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapral, nie unoś się, nie chodziło mi o wytykanie błędnego malowania - tak naprawdę podoba mi się jak jest i już. Po prostu kiedyś trochę interesowały mnie pojazdy na podwoziu M113 i kojarzyłem jedno zdjęcie i jego barwne plansze-interpretacje z dość wyraźnymi przejściami kolorów i jasnym brązowym. Czyli dokładnie to, co wkleiłeś wyżej (znalazłem jeszcze jedną barwną sylwetkę z bardzo podobnymi kolorami, jak na rysunku w Twoim wpisie). Sam przyznasz, że Twój model wygląda nieco inaczej. Ale samemu zdarza mi się nie trzymać sztywno ustalonych barw, dlatego koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz może to tak zabrzmiało, ale nie miałem się zamiaru unosić. Po prostu myślałem, że posiadasz zdjęcia "Duster Buster" w innym malowaniu.

Chyba sam przyznasz, że patrząc na zdj. pierwsze i zdjęcie z rysunkiem to te malowania mają się nijak do siebie. Po pierwsze kolory na zdj. są mocniejsze, bardziej wyraziste, a na rysunku bardziej stonowane, pastelowe.

Po drugie, wielkość i układ plam też jest różny, a na dodatek na zdjęciu krawędzie kolorów (przejścia) są bardziej ostre w odróżnieniu od łagodnych przejść na rysunku. Ja starałem się znaleźć jakiś "złoty" środek w swoim malowaniu. Zresztą większą wagę przykładam do zbliżonej kolorystyki ogólnej, odpuszczając sobie poniekąd odcienie. To tyle.

A teraz życzę wszystkim wesołego jajeczka, smacznej szyneczki i ogólnie

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.