Skocz do zawartości

AB.41 - DOC [1/72]


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Modelik już prawie na ukończeniu ale co tam, wrzucę.

 

Produkt Doc'a. Niezbyt tani, ale...

Ale to najlepszy model plastikowy jaki miałem w rękach!

Zero nadlewek, wszystko do siebie idealnie pasuje.

Bardzo "ostry" odlew. Detale eleganckie. Po prostu super.

Pudło:

res_00_0.jpg

I jego zawartość:

res_00_1.jpg

 

Po sklejeniu i pomalowaniu autko wyglądało tak:

res_01_0.jpg

res_01_1.jpg

res_01_2.jpg

res_01_3.jpg

Malowany pędzlem akrylem LifeColor.

 

Po zabawie z cieniowaniem:

res_02_0.jpg

 

Obecnie wygląda tak:

res_03_0.jpg

res_03_1.jpg

res_03_2.jpg

 

Kolor jakiś taki przekłamany wyszedł na tych fotkach. W rzeczywistości jest znacznie mniej jajeczny

 

Jak widać, albo i nie widać, zmian w porównaniu z pudłem za dużo nie ma. Przeniosłem antenę na drugą stronę i dorobiłem jej mocowanie.

Dodałem też tylny klakson, czy co to tam jest (ta gruszka na tylnej płycie). Dojdą jeszcze dwie łopaty i siekierka. Antena będzie cieńsza niż na pierwszych fotkach.

Teraz zastanawiam się czy łoszować po całości czy punktowo.

 

Z modelem prawdopodobnie pozować będzie taki oto figurant:

res_03_3.jpg

I pytanie za 100 punktów, jakimi kolorami pomalować mu wdzianko i beret?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne. a po ile chodzi taki zestaw, jesli to nie tajemnica? co do kolorów figuranta to ma być Aliant typu Brytyjczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne. a po ile chodzi taki zestaw, jesli to nie tajemnica? co do kolorów figuranta to ma być Aliant typu Brytyjczyk?

 

Teraz w Jadarze jest po 49, ja płaciłem chyba coś koło 60-70 nie pamiętam już, w każdym bądź razie znacznie drożej niż kosztował kiedyś model Italki.

 

Załogant miał by udawać rodaka z Pułku Ułanów Karpackich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Śliczna blindzia się szykuje:cool: . Jutro wrzucę zdjęcie na którym widoczny jest dowódca szwadronu( rotmistrz Bilewicz) używał AB-41 .Krótkie spodnie , kombinezon w jasnych barwach , do tego gogle . Nie jestem pewien czy posiadasz dwa typy kół , gdyż ten egzeplarz takowe posiadał. Wyraźnie to widać na focie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Śliczna blindzia się szykuje:cool: . Jutro wrzucę zdjęcie na którym widoczny jest dowódca szwadronu( rotmistrz Bilewicz) używał AB-41 .Krótkie spodnie , kombinezon w jasnych barwach , do tego gogle . Nie jestem pewien czy posiadasz dwa typy kół , gdyż ten egzeplarz takowe posiadał. Wyraźnie to widać na focie

 

Jeśli to zdjęcie tego jegomościa pozującego przy siekierce to posiadam

Niestety, jedyna figurka jaką od biedy mógłbym przypasować to ta którą pokazałem.

 

Koła, hmmm tylna opona będzie taka sama jak te na "zapasie". Powinny mieć co prawda o połowę drobniejsze te plastry miodu ale wydaje mi się to niewykonalne, przynajmniej dla takiego lenia jak ja.

Przód i lewa tylna standard z pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metoda pierwsza: olive drab rozjaśniany do skutku w kierunku jasnego brązu, metoda druga - skorzystanie z palety Vallejo Panzer Aces British tankcrew. te kolory są naprawdę super. zajrzyj do wątku o Gdyni, tam już był pomalowany chłopek właśnie kolorami Panzer Aces. wash dobrze wyjdzie z brązu Van Dyck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt Doc'a. Niezbyt tani, ale...

Ale to najlepszy model plastikowy jaki miałem w rękach!

Zero nadlewek, wszystko do siebie idealnie pasuje.

Bardzo "ostry" odlew. Detale eleganckie. Po prostu super.

Fakt na pierwszym zdjęciu wygląda jak grafika 3D. Obłędne nity.

Fajnie, że robisz naszego. No i tradycyjnie szacunek za pędzlowanie.

Odkąd przesiadłem się na akryle idzie mi to słabo (może kwestia farb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale jakby mi Piotr dzisiaj nie powiedział to bym przegapił taki temat

Też się szykuję do naszego AB.41, tylko że z Italki.

 

czekam na ciąg dalszy i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie nas trzech Mam dokładnie ten sam model i będę go robił dokładnie w tym samym malowaniu Co do kół to właśnie kombinuję skąd wziąć standardowe kółko...

 

Co do modeli DOC to już będzie mój drugi. Jakość rewelacyjna! Szkoda, że tak mało robią. Mogliby jakichś makaroniarzy jeszcze wypuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco przepłukany wygląda tak:

 

res_04_1.jpg

 

res_04_2.jpg

 

res_04_3.jpg

 

W oświetleniu naturalnym, hurra chyba zima definitywnie odeszła

 

Jutro może jakiś pin wash zapodam.

 

No to fajnie, będą trzy nasze 41, cały pluton by się uzbierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z DOC-a robią jeszcze i inne modele przede wszystkim włoskie pojazdy w żywicy i figurki do nich z białego metalu.

 

Co do żywiczniaków to mimo całkiem ciekawej oferty ciężarówek, ciągników, samochodów i przyczep to jednak nie powalają jakością odlewów i bardziej opłaca się kupić modele naszego MarSa (cena nawet nieco niższa od DOC-a za to jakość bez porównania na korzyść MarSa) lub polować na modele ItalianKits (drogo ale jakościowo podobnie jak MarS) w przypadku samochodów i ciężarówek, w przypadku pancerki na modele Brach Model (ich Semovente to... jakość MarSa i cena z księżyca) i MR.Panzer (teraz to jest jedna firma Brach Model).

 

Co do kół do AB 41 to wersję europejską i "Libijską" w 1/72 robi Brach Model i ModellTrans. Wersję Libijską robi jeszcze Retrotracks. Są to koła żywiczne przez co mają swoją cenę...

 

DOC planuje jeszcze inne ciekawe modele w plastiku ale kiedy... nie wiem ale warto zaczekać

 

 

 

R_Mazzi nawet nie wiesz jak się cieszę, że trafiłem na Twoją relację z budowy tego pięknego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z ostatnich sesji.

05_01.jpg

05_02.jpg

05_03.jpg

05_04.jpg

05_05.jpg

 

Trochę wyszedł zużyty, przypadkiem raczej.

Ewidentnie nie ogarniam jasnego kamo.

Albo nówka albo grat, może kolejny będzie bardziej po środku.

 

 

Pora na pigmenty, przyklejenie kół, podstawkę i człowieczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony były dwóch rodzajów (chyba że tylna prawa i te na zapasie są różne - wtedy rzeczywiście powinny być trzy rodzaje).

Będzie miks: zestawowe (na przodzie i lewy tył) i żywiczne (prawy tył i zapas) firmy bliżej mi nie znanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podstawkę i postawiłem na niej autko.

Większych zmian już raczej nie będzie (tylne koło już nieco wyprostowałem po sesji).

Wygląda to tak:

res_06_00.jpg

res_06_01.jpg

res_06_02.jpg

res_06_03.jpg

res_06_04.jpg

 

Do pomalowania został jeszcze człowieczek:

res_06_05.jpg

 

Może zostać tak jak stoi czy trzeba go raczej przerobić?

Na fotkach z epoki chłopaki mają kombinezony z kieszeniami po lewej stronie tylko. Były dwa rodzaje wdzianek czy moja figurka ma nowszy model?

Co z nakryciem głowy? Zostawić beret (czarny?) dać niemiecką furażerkę (ujdzie od biedy?) czy po prostu gołą łepetynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, masz fotkę na to tylne lewe koło z bieżnikiem europejskim? Bo ja mam tylko takie gdzie widać oba zapasy z innymi gumami.

Tylne prawe znaczy się?

Tak mam. Wrzucę wieczorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem to jest:

archiwum_02.png

 

Wydaje mi się, że tylna opona ma ten sam bieżnik co zapas.

 

Załogant stracił dwie prawe kieszenie.

Przymierzam się do amputacji głowy, najprawdopodobniej dostanie łepetynę jakiegoś Hansa w furażerce.

Ale dam sobie czas do niedzieli może w międzyczasie ktoś coś sensownego podpowie w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.