Skocz do zawartości

Polski T-34/76 AFV Club 1:35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oto moja propozycja na polską 34-kę.

Model to AFV Club 1:35

 

097d6203a088.jpg

0340efcb2865.jpg

b57df6566cf8.jpg

edb754fe9120.jpg

b189524871c6.jpg

 

I w wersji kabrio

4d09d3aad6b3.jpg

d88bde136e28.jpg

0cf551bbd2fd.jpg

f92df41ab607.jpg

89f99c326a06.jpg

34e00fdbba25.jpg

24787c0dfbce.jpg

 

 

Teraz na warsztacie wersja 85mm, która jednak musi zostać przerobiona do standardu "RUDY 102" oraz CW-34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka błędów jest - zdecydowanie za czysta wieża i silnikowi przydało by się okablowanie. a także te dziurki na błotnikach mi nie pasują bo raczej broń automatyczna by tego nie przebiła a z działa raczej nikt by tam nie celował. poza tym jest GIT! Z tymi błotnikami jeśli się mylę proszę mnie poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia - pisałem Ci już wcześniej. Natomiast razi kilka rzeczy:

- Strasznie sterylne koła i gąsienice, szczególnie, że kadłub i wieżę fajnie wycieniowałeś i ze smakiem poobijałeś.

- Brak dekielków na kołach napinających - to chyba nie specjalnie?

- dwa typy filtrów powietrza - mi tez zwrócono na to uwagę przy budowie Kołchoźnika, to błąd w instrukcji AFV.

 

W każdym razie masz duże piwo za ogólne wykonanie i temat.

a także te dziurki na błotnikach mi nie pasują bo raczej broń automatyczna by tego nie przebiła a z działa raczej nikt by tam nie celował. poza tym jest GIT! Z tymi błotnikami jeśli się mylę proszę mnie poprawić

Mylisz się. To była zwykła blacha, nie byłoby problemów z podziurawieniem jej z broni małokalibrowej, szczególnie na mniejszym dystansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie sterylne koła i gąsienice

To fakt ale da się to łatwo zmienić jednak raczej nie w tym modelu bo z założenia ten miał być raczej czysty

 

 

Brak dekielków na kołach napinających - to chyba nie specjalnie?

muszę to sprawdzić ale nie pamiętam czy nie było to specialnie

 

 

dwa typy filtrów powietrza - mi tez zwrócono na to uwagę przy budowie Kołchoźnika, to błąd w instrukcji AFV.

kiedy zaczynałem budować ten model nie miałem za bardzo pojęcia jak t-34 wygląda w przedziale silnika - teraz już wiem (i ty też ) więc nasze kolejne modele powinny być poprawne

 

te dziurki na błotnikach mi nie pasują bo raczej broń automatyczna by tego nie przebiła a z działa raczej nikt by tam nie celował.

również się z tym nie zgodzę bo po między karabinami maszynowymi a bronią p.pancerną są jeszcze karabiny wielkokalibrowe, które myślę mogły tego dokonać z takim efektem

 

W gwoli wyjaśnienia - model budowany z małą ilością materiałów pomocniczych i jeszcze mniejszą wiedzą na ten temat.

Mam nadzieję, że RUDY będzie lepszy

 

Kibicuję Kołchoźnikowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć kawał solidnej roboty. To jest model poglądowy a więc brudzenie można sobie podarować. Bardzo mi się podoba. Tym bardziej że polski no i jest to T-34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model poglądowy

Takie było moje założenie

 

 

a więc brudzenie można sobie podarować.

Może nie całkiem ale nie chciałem obklejać go błotem,

układ jezdny faktycznie może zbyt czysty ale da się poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu super. Świetne cieniowanie i delikatne ślady eksploatacji. Dodatkowy plus za wnętrze, wyszło naprawdę dobrze. Może faktycznie przydałoby się nieco kurzu na kołach, coby super zrobić jeszcze bardziej super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrów. Jeśli usuwać to raczej cyklony albowiem ta wersja produkowana przez zakład 112 w Gorkim miała bardzo bardzo długo filtr starego typu między głowicami silnika. Cyklony pojawiły się chyba dopiero po koniec 1943 roku na wozach z wieżą typu mutra i potem na 85-piątkach.

Firma modelarska po prostu dała ciała i lekko przesadziła. Ale jeszcze raz podkreślę, model mistrzostwo przynajmniej Europy.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model niezły, aczkolwiek z Twoim zamiłowaniem do Teciaków mogło być znacznie lepiej.Wnętrze bardzo mi się podoba (w szczególności przedział załogi) Zewnętrzne natomiast robi dobre wrażenie, chociaż brakuje mu lekkiego "pazura".

 

Koledzy wymienili już większość niedoskonałości, a ja dodam jedynie zbyt mocno (według mnie) powyginane (wymęczone) uchwyty w porównaniu z dość sterylnym wyglądem całości.

 

Czekam na kolejne galerie Twoich T-34

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model mistrzostwo przynajmniej Europy

Panowie no cieszę się że się podoba ale spokojnie, bez przesady

 

A mi jeszcze brakuje numeracji na wieży.

Pierwsze tety w polskim wojsku nie miały numerów taktycznych.

331555be3f14.jpg

Mój czołg miał właśnie tak wyglądać, miał mieć te wszystkie bambetle ale straciłem zapał po tym jak dostałem wersję 85mm. Możliwe że kiedyś wrócę do tematu.

 

Z tymi filtrami macie całkowitą rację ale nie będę nic usuwał.

 

silnikowi przydało by się okablowanie.

Co jeszcze powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.