Skocz do zawartości

Su-85 tamiya 1:35


ups

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , rozgrzebałem kolejny zabytek.

Wzbogacę go o 2 zestawy blaszek abera (podstawowy i błotniki) lufa z rb.

Zacząłem walkę z blaszkami, słowo walka jest tu nie przypadkowe.

A grile wylotów powietrza już mnie o płacz kilka razy przyprawiły.

Otwory wiercone dremelkiem , obrabiane pilnikami i papierem. Szpachlówka też poszła w ruch jak widać. Przede mną jeszcze tona blaszek plus szlifowanie papierem.

 

 

 

26891321.jpg

 

72615633.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam po dłuższej przerwie.

Coś tam poskrobałem i kolejny raz przekonałem się ,że nie dorosłem jeszcze do blaszek i lutowania. Wyszło tragicznie, powalczę jeszcze coby po malowaniu jakoś to wyglądało ale na cuda nie liczę.

To co aber zafundował z grilami to o pomstę do nieba woła . Po dniu w którym je usiłowałem poskładać z drucików przy otwartym oknie balkonowym i po słowach jakie temu towarzyszyły sąsiedzi już inaczej na mnie patrzą

Generalnie zostały ostatnie szlify i pójdzie podkład.

Wygląda to tak.

 

 

22425910.jpg

 

15082242.jpg

 

59164155.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie widać blaszek, widać natomiast niedoróbki i inne niedoskonałości. Chaos black jest bezlitosny jeśli chodzi o wytykanie błędów, jest też chyba najlepszą farbą pokładową ever

 

57349036.jpg

 

 

40062622.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chaos black- święte słowa ;)

Mam pytanie, jak prezentują się figurki z tego zestawu?

 

 

 

Jak to stare figurki tamiya, na plus policzyłbym im kolor plastiku

Jeśli chcesz pstryknę im fotki ale wg mnie są żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piękny! Istne wskrzeszenie trupa! Model stary jak węgiel, ale ma duszę.

 

 

Ps. Kiedyś takiego polepiłem, prosto z pudła. Jest w galerii. Czeka na wymianę gąsek..... (czyli pewnie nigdy....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi ,że się troszkę podoba. Niestety blaszkowanie staruszka to na prawdę walka była. Mam jeszcze od tamki t-34 , też rozgrzebię coby razem zabytki maziać:P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myślę, że powinieneś jeszcze trochę po prostować te wloty koło pokrywy od silnika. Na tych zdjęciach troszkę szpecą ten ładny model.

Walczyłeś i to naprawdę widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam poskrobałem i kolejny raz przekonałem się ,że nie dorosłem jeszcze do blaszek i lutowania. Wyszło tragicznie, powalczę jeszcze coby po malowaniu jakoś to wyglądało ale na cuda nie liczę.

 

Kiedyś trzeba. Ja szczerze powiedziawszy też nie lubię pracować z blachami, ale jak mus to mus.

 

Idealnie nie jest, ale tragicznie również nie. Bez przesadzingu zatem proszę, bo ja tu się spodziewam ładnego modelu

 

Powodzenia w dalszych pracach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myślę, że powinieneś jeszcze trochę po prostować te wloty koło pokrywy od silnika. Na tych zdjęciach troszkę szpecą ten ładny model.

Walczyłeś i to naprawdę widać

 

Próbowałem ale niestety bez skutku. Trudno ,tak zostanie

Może jakoś bambetlami itp jakoś to zamaskuję.

 

Ewentualnie obsadze desantem, choć jak znam życie i desant bym musiał jakoś zamaskować

Choć trochę mnie kusi spóbowanie sił z figurkami.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się chłopie tymi zagięciami! Na wojnie części blaszane dostawłay mocno w kość. Poodrywane siatki na elementach wentylacji, uszkodzone grille itp. to była norma. Często czołgi miały poodrywane całe fartuchy nad gąsieniacai. Taki np KV-1 miał z tyłu blaszaną osłonę wentylacji która praktycznie w każdym egzemplarzu była ostro pogięta. Dobrze zrobione uszkodzenia mogą wręcz dodać modelowi atrakcyjności. Wszystko jest cacy! Powodzenia w dalszych etapach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś z rozpędu braciszka złożyłem dla sujki:P Oczywiście też archaiczny model Tamki , który prawdopodobnie ma tyle lat co ja. Dodałem blaszane błotniki i lufkę z armorscale .

Jeszcze beczki obrobię i podkład będzie.

Generalnie zastanawiam się jakie kamo tej parce zrobić. Co do malowania to chyba polskie zrobię jak tylko kalki zakupię odpowiednie.

Modele czysto ćwiczebne, coby CM podszkolić i zobaczyć co i jak.

 

16867870.jpg

 

37293465.jpg

 

96255405.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła na oba modeliki baza , su lifecolorami mazałem tetke tamiką. Porozjaśniałem co nieco. Tetka cukierkowa wyszła ale myślę ,że zgaszę ją filtrami. Przy su chcę mocno olejami popracować, niestety mimo cieniowania 3ma kolorami jakoś za delikatny ten efekt wyszedł, przynajmniej tak mi sie wydaje. Najpierw jeszcze detaliki powyciągam. Tak to wygląda.

 

57949981.jpg

 

 

 

30976021.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy su chcę mocno olejami popracować, niestety mimo cieniowania 3ma kolorami jakoś za delikatny ten efekt wyszedł, przynajmniej tak mi sie wydaje.

 

Powiem Ci tak, jeden koleś na youtube (model madman) ma takie powiedzonko "less is more" i wg mnie tak jak zrobiłeś jest dobrze. I tak oleje dadzą efekt końcowy a nimi można cuda. Jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tymi ćwiczebnymi modelami to chyba lekko przesadzasz! Zapowiadają się dwa piękne pojazdy. Super pomalowane! Teraz tylko szaleństwo olejami i będzie git!

Stara Tamiya ma to do siebie, że jak włoży się w nią trochę serca, to efekty wychodzą wręcz zaskakujące w pozytywnym znaczeniu oczywiście.

Maluj dalej, bo czekam na efekt końcowy z niecierpliwością......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.