Skocz do zawartości

Su-85 tamiya 1:35


ups

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, racaja, ale generalnie zasady widać. On mówi żeby czekać po 2 tyg - ja jade na farbach Abteilung i wystarczy 2-3 dni a jeśli kolory są zbliżone się to nawet szybciej. Ale patent z tekturą pomaga. No chyba, że filtr/wash wtedy nie ma zmiłuj ale sama farba z tuby to luz można szybciej kłaść kolejne warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm, generalnie zamysł był taki żeby był to pojazd cały czas polski , który w trakcie działań frontowych zmienił przydział i stąd przemalowanie na szybko numeru.

Z tego co tam gdzieś wyczytałem pierwsza cyfra to brygada, druga batalion , a trzecia kompania ale nie mam 100% pewności co do tego .

 

O ile dobrze kojarzę, piszę z pamięci więc trzeba będzie ewenualnie zweryfikować, to numer powinien zaczynać się od 3 (13PAS), 6(24PAS) lub 8(28PAS).

I trzeba by jeszcze sprawdzić kolejne dwie cyferki bo w pułkach Su-85 były wymieszane z Su-85M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W muzeum w Poznaniu stoi suja obok ASU 85 którego robię i ma nr 331. Suja na 2 planie.

 

asu85-01.jpg

 

To jest ISU a nie SU, jakieś 15 ton i sporo milimetrów w lufie więcej

 

SU stoi grządkę dalej i ma numer 801

 

Nie wiem czy w ogóle mieliśmy wozy z okrągłą belką z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że merytoryka stała na przegranej już w momencie otwierania pudełka starej tamki.

Ale prezentów się nie wybiera, jak to mawiają. Co by nie pisać postaram się aby wykonać modej jak najładniej.

Swoją drogą stare tamki to idealny poligon dla początkującego amatora modelarstwa za którego sie uważam.

 

Wracając do modelu, olejne cały czas schną i aż mnie korci ,żeby coś nowego zacząć składać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do orzełków. Tak były malowane, że patrzyły w różne strony na prawej i lewej stronie?

 

P.S. Chyba jednak faktycznie patrzyły one w różne strony.

 

Tak , jak sam Kolega zauważył.

 

Położyłem washa na jedne elementy brązowy na inne bardzo ciemny, aktualnie schnie.

 

Fotki:

 

84584039.jpg

 

42775581.jpg

 

56616574.jpg

 

16666004.jpg

 

Następne w kolejce zdrapki.

Model będę chciał robić ,jakby po przejechaniu polną suchą drogą. W związku z tym popróbuję kurzenia itp.

Myślę też , że dam washowi wyschnąć i jeszcze spróbuję olejnymi powalczyć.

Została też do pomalowania lampa i gąski na przedzie oraz gąski do złożenia. Zakupiłem te od Bileka ,zobaczę jak się z nimi pracuję .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , znowu coś tam podziałałem. Niestety zapomniałem o podstawowej zasadzie "less is more" i przesadziłem z obiciami

Będę starał się wybrnąć jakoś gasząc pigmentami i ciemnym washem jeszcze wcześniej.

Zdrapki robiłem pędzelkiem najpierw jasne , potem ciemne.

 

 

27974472.jpg

 

92609804.jpg

 

22361717.jpg

 

67052901.jpg

 

10009147.jpg

 

30597865.jpg

 

 

 

90342051.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, no to prawda, że są za ostre ale to nie problem gdyż stanowią dobrą bazę - nałuż na nie jakis neutralny kolor np. dark mud szarości albo lekko rozjaśnioną bazę i będzie OK. Oczywiście najlepiej farba olejna i robimy tzw. blending. Jest dobrze nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem kolejny wash, potem filtr jakiś brązowy i teraz schnie.

 

Fotki:

 

 

30300060.jpg

 

61207302.jpg

 

44893529.jpg

 

Teraz pora na gąski , rainsy , jakieś olejowe plamy, na końcu to czego zawsze boję się najbardziej czyli pigmenty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, choć z obiciami rzeczywiście poszalałeś...

 

Dobrze, że potraktowałeś go tym brązem, bo wcześniej był jakiś taki zimny. Teraz nabrał wyrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw je - wygląda dobrze no prawie. Kieruj sie zasadą "nie ruszj g***a dopóki nie śmierdzi". Jak się coś zaczyna poprawiać to nie zawsze jest lepiej. Modele robi się pod publikę, a ta narazie się nie skarży.

To oczywiście taki pół serio. Zrób jak uważasz, abyś sam był z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest b. dobrze po poprawce, już tak obicia nie rażą, ale zrób trochę modulacji olejnymi bo jest z deka za jednolity np. z tyłu to widać. Dolne partie ciemniejsze, górne jaśniejsze. Aerkiem możesz też dać ślad po spalinach z wydechów to dodaje realizmu. Wszystkie kratki/siatki przyciemnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie i jakieś tam zacieki preparatami AK. Powoli do pigmentów się zbliżam. Tymczasem wszystko schnie. Pewnie coś nowego dziś zacznę składać.

 

Fotki:

 

67183512.jpg

 

33749413.jpg

 

92774414.jpg

 

23607147.jpg

 

58109688.jpg

 

87836993.jpg

 

28462383.jpg

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj coś tam z pigmentami się bawiłem i zacząłem gąski składać.

 

 

37064554.jpg

 

 

50190786.jpg

 

15531604.jpg

 

 

20340582.jpg

 

 

 

Dziś gąski po bólach założyłem i teraz prezentuje się tak:

 

 

 

 

92923635.jpg

 

58963192.jpg

 

22180300.jpg

 

90433128.jpg

 

51752008.jpg

 

35375650.jpg

 

 

Teraz w planach pokurzyć gąski , porobić jakieś zacieki paliwowe i inne , dorobię belkę i mam zamiar zasadzić jakieś gałązki maskujące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.