Skocz do zawartości

1/35 Force Recon 8.12.92 Somalia


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Nocą 7dmego grudnia 1992 roku, drużyna z oddziału Seal Team 1 popłynęli ku wybrzeżom Mogadishu aby znaleźć oedpowiednie miejsce dla desantu, rozpoznać zagrożenie w rejonie, oraz sprawdzić czy port w tym mieście będzie wstanie przyjąć statki przewożący sprzęt dla mającego lądować tu wojska. Zadanie było trudne, Sealsi mieli przeciw sobie silne prądy morskie, które doprowadzały do przegrzewania się oraz wyczerpania żołnierzy. Dodatkowym utrudnieniem był smród ścieków Mogadishu który unosił się w porcie, z całych sił żołnierze walczyli ze swoim organizmem który na to reagował odruchem wymiotnym.

 

Następnej nocy członkowie 7dmego plutonu 1wszej Kompani Force Reconu, elitarnej jednostki korpusu piechoty morskiej, wylądawali podzieleni na trzy drużyny z zadaniem zapewnienia kontroli nad plażą, obiektami portowymi itd. Zamaskowani żołnierze, poruszający się cicho i bezszelestnie po plaży zostali nagle zaskoczeni przez dziennikarzy. Tłum dziennikarzy, lampy błyskowe fotografów, światła kamerzystów bardzo utrudniała wykonanie zadania. Na szczęście Somalijczycy nie mieli zamiaru niepokoić lądujących na plaży Psów Diabła. Wkrótce na plaży zaczęły lądować jednostki 15 MEU (Marine Expeditionary Unit) co skutecznie odciągnęło fotografów od zwiadowców, którzy mogli bez przeszkód wykonać swoje zadania.

na podstawie www.specialoperations.com

 

17d3cd3c.jpg

4782b699.jpg

 

p1020396q.jpg

p1020397u.jpg

p1020398x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chwilowo mam natłok spraw osobistych, ciężko mi się wziąć za jakieś modelarskie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwia pierwsze zdjęcia zostały zrobione podczas lądowania na plażach somalii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ryzykowali życie ich i swoje.

 

W zasadzie tylko to że Somalijczycy byli już naćpani Katą, uratowało całą operację. Jednakże dzięki tej sytuacji, dowództwo zaczęło ograniczać dostęp dziennikarzy do informacji co gdzie i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z Łodzi dotarły do mnie plecaki Sitech w skali 1/35. Plecaki w oryginale wykonane są z gumy, są szczelne, służą do transportu sprzętu wrażliwego na wilgoć. Powszechnie używane podczas infiltracji z łodzi podwodnych (SCUBA)

dscf1433j.jpg

dscf1439b.jpg

dscf1440t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mało czasu ostatnio, ale coś się tam powoli robi. Trwa malowanie łat na chocolate chip'ie. Został jeszcze jeden brąz oraz "kamyczki"

dscf1669n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzięki

farbki z palety humbrola

piaskowy H71

zielony H117 + H22

brąz jaśniejszy H118

teraz będę nakładał

Brąz ciemniejszy H186

biały H22

Czarny H33

 

Kolory dobierane pod bluzę z 91 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Moses,

jeszcze jedno pytanie odnośnie H117. Jaka to zieleń? Nie mogę tego znaleźć w tabeli przeliczeniowej Vallejo, jest H116 i H118 co odpowiada US dark green i brown sand? spory rozrzut pomiędzy kolorami , a tak "na oko" pasuje mi olive green

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ładnie ci to idzie, jestem ciekaw efektu końcowego . Ja również robię dioramkę z Mogadishu tylko trochę z innej beczki u mnie będzie AAV jechał na wybrzeżu i tu jest moja prośba, masz morze jakieś zdjęcia takiego nabrzeża, chodzi mi głównie o jakieś śmieci nadmorskie,mam już pomysł z łódką ale może masz coś inspirującego

I życzę powodzenia i duuużo czasu na sklejanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc robisz mój odcinek kilka godzin później

http://www.youtube.com/watch?v=1fpMEifqjKY

Materiał z lądowania 8.12, może Ci się przyda

 

PS o 0047 widać chłopaków których robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.