Skocz do zawartości

M3A1 Scout Car 1:35 by Kami


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Dzięki za odzew, niestety na modyfikacje osłon świateł jest już chyba troszkę za późno.

 

Model dostał sido i zacząłem zabawę olejami. Pin wash z umbry palonej z dodatkiem czerni kostnej. Wszystko robię pierwszy raz, więc nie idzie to zbyt szybko, ale ważne, że do przodu

 

Na razie tylko z jednej strony plus koła:

fotka52.jpg

 

fotka53.jpg

 

fotka54.jpg

 

fotka55.jpg

Co sądzicie?

 

 

PS. wybiera się ktoś do Olsztyna 31.03/01.04 ?

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podoba

Na kołach super. Na reszcie mógł by być troszkę mocniejszy .

Szczerze, to skradałem się do modelu jak kot, ale z kolejnymi dotkięciami pędzla nabiera się wprawy i całkiem sporo zabawy przy tym jest. W rzeczywistości wash jest troszkę ciemniejszy no a poza tym jest jeszcze mokry, ale jak przeschnie to przejadę jeszcze te fragmenty odważniej

 

witam

 

Wyglada pieknie ,jedynie co mi dalej nie pasuje to przejscia brązowego ,jakies takie trójwymiarowe .

Postaram się podziałać olejami, troszkę go przeflitruję dodam obicia, pigmenty i powinno być ok

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się podziałać olejami, troszkę go przeflitruję dodam obicia, pigmenty i powinno być ok

i

 

 

Będę zaglądał ,mam ten pojazd za sobą na pewno widziałeś ale mój do pięt Twojemu nie dorasta ,działaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym mieć takie efekty na moim 10 zrobionym modelu jak u ciebie, które robisz pierwszy raz
Będę zaglądał ,mam ten pojazd za sobą na pewno widziałeś ale mój do pięt Twojemu nie dorasta ,działaj dalej

Miło słyszeć tak pochlebne opinie , a Ty Robert nie bądź taki skromny, piknie Ci Scout wyszedł... btw co następne w kolejce?

 

Trochę podziałałem, ale fotki średnio oddają zabrudzenia... jakiś taki czysty (może to przez światło żarowe, następne fotki postaram się zrobić w ciągu dnia), no cóż, jeszcze sporo zabiegów przed nim, a jak ktoś wybierze się do Olsztyna, to zobaczy o co chodzi na żywo

fotka56.jpg

 

fotka57.jpg

O coś takiego chodziło? Czy jeszcze trochę odważniej?

 

 

 

I koncepcja dioramki:

fotka58.jpg

Sama podstawa będzie odrobinę mniejsza, żwirowo-piaskowe podłoże, jakiś krzaczek od Polaka, kamyczek, trochę trawki... Taki jest plan, ale zobaczymy co z tego wyjdzie

 

 

 

Lecę dłubać dalej

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

kiedy malujesz narzędzia? bo chyba już pora

Obrałem strategię malowania narzędzi pod koniec, ale następnym razem pomaluję je jeszcze przed lakierem... no właśnie, stanie się coś strasznego jak bazowy akryl tamki naniosę na pokryte sido trzonki narzędzi? Czy najpierw to zmatowić?

 

Scout dostał wash'a z zewnątrz, jutro wnętrze:

fotka59.jpg

 

fotka60.jpg

 

fotka61.jpg

 

fotka62.jpg

 

fotka63.jpg

 

fotka64.jpg

(sorki za fotki, mało coś widać... chyba będę musiał załatwić sobie jakiś namiocik bezcieniowy)

 

Wydłubałem również podstawkę:

fotka65.jpg

 

fotka66.jpg

 

fotka67.jpg

Oczywiście podstawka jeszcze nie malowana, zielenina od Polaka w drodze

 

 

Ujdzie?

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, ale na podstawce trzeba by jakieś ślady po kołach zrobić.

Dzięki, ślady opon były zrobione, ale widocznie zbyt delikatnie i zniknęły w czasie prac ziemnych oczywiście poprawię...

Jak wyżej. Z czego grunt?

Nie chciałem się zbytnio bawić, więc teren wymodelowałem z plasteliny, fajna, szybka i tania metoda... Następnie wkleiłem większe kamyczki i pokryłem plastelinę warstwą wikolu rozcieńczonego wodą (warto dodać kroplę płynu do mycia naczyń co ułatwi malowanie plasteliny) i obsypałem teren drobnymi kamyczkami, żwirkiem, piaskiem i tym co miałem pod ręką. Teraz będę musiał to wszystko pomalować i zasadzić trochę roślinności

 

 

Przy okazji zapytam, ma ktoś może namiary (albo chce odsprzedać) na jakieś skrzynki, broń, butelki, albo coś w tym stylu co można by upchnąć z tyłu?

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Dzięki Piotrek

 

Pobawiłem się olejami we wnętrzu i chyba nawet fajnie wyszło, ale fotki zrobię jutro przy świetle dziennym

Mam szybkie pytanie, zabieram się za malowanie narzędzi i zastanawiam się jak pomalować główki narzędzi? Czarny/ciemnoszary akryl i drybrush matalizerem, czy jakoś inaczej?

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam
I jak tam to wyszło?

Gdzie te obiecane fotki?

Ostatnio czasu brak Jutro mam turniej golfowy, ale jak znajdę chwilkę to obiecuję wrzucić fotki

 

 

Dzięki za zainteresowanie

Pozdrawiam

Kami

Kurde moje marzenie pograć w golfa... ale od fotek się nie wymigasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po małej przerwie

 

Powoli, ale zbliżam się do końca

Jak już pisałem model dostał wash w środku:

fotka68.jpg

 

fotka69.jpg

 

fotka70.jpg

 

Następnie pomalowałem narzędzia, udało się nawet uzyskać delikatny rysunek słojów drewna, niestety na fotkach nie widać:

fotka71.jpg

 

fotka72.jpg

 

Oraz zrobiłem jasne obicia, oczywiście niewiele widać, ale niedługo przesiądę się na lepszy sprzęt, więc jest nadzieja, że coś zobaczycie W dalszej kolejności domaluję jeszcze ciemne obicia:

fotka73.jpg

 

fotka74.jpg

 

fotka75.jpg

 

fotka76.jpg

 

fotka77.jpg

 

fotka78.jpg

 

fotka79.jpg

 

fotka80.jpg

 

fotka81.jpg

 

W międzyczasie zająłem się uzbrojeniem i tobołkami, czekają na malowanie:

fotka83.jpg

 

Podstawkę pociągnąłem kolorami bazowymi z pędzla, czas na cieniowanie aerografem:

fotka82.jpg

 

Kurde moje marzenie pograć w golfa...

Spróbuj, tylko ostrzegam, ten sport jest jak narkotyk, nie można przestać

 

 

 

 

I to by było na tyle, ujdzie w tłoku? hehe

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było poczekać na tą aktualizacje... jak na moje możliwości i gust to obicia i wash wyszło bardzo fajnie

Czekam dalej na dalsze efekty

 

Jeszcze jedno... podstawka zapowiada się fajnie tylko zastanów się nad jakimiś dwoma figurantami... zamknie całość jak marzenie

 

A na golfa może kiedyś się zdecyduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.