Skocz do zawartości

M3A1 Scout Car 1:35 by Kami


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

pankot13 - aerek jest fenomenalny...

 

Scout dostał kamo:

fotka33.jpg

 

fotka34.jpg

 

fotka35.jpg

 

fotka36.jpg

 

fotka37.jpg

 

fotka38.jpg

 

fotka39.jpg

Z efektu jestem zadowolony. Niestety taśma odeszła w kilku miejscach i będę musiał to poprawić Najgorzej będzie z maską, ale damy radę mam nadzieję

 

 

Co sądzicie?

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miło słyszeć tak pozytywne opinie, właściwie to mój pierwszy model

Wczoraj coś mnie naszło na retusz tych czarnych plamek... dziś już bym tego nie zrobił, bo model był bliski spotkania z Wamodem

Ale udało się naprawić to i owo, oto fotki:

fotka43.jpg

 

fotka42.jpg

 

fotka41.jpg

 

fotka40.jpg

Przy okazji uzyskałem ciekawy efekt na plamach kamo na masce. Rozjaśnić jeszcze co nieco te plamy na całym pojeździe? Czy może poprawić czarnym, żeby było jak wcześniej? A może nic już nie kombinować i lecieć z sido?

 

pankot13 jeszcze raz wielkie dzięki

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę extra Ci to wyszło!! plamki wyglądają prawie jak płomienie!!

Malowanie mi się podoba ale właśnie jak kolega napisał... plamki wyglądają jak płomienie.

Co to jest za kamuflaż ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wzór kamuflażu pudełkowy, a wybrałem to malowanie bo jest dosyć niespotykane...

 

I ponawiam pytanie, coś robić jeszcze z tymi plamami kamo? Rozjaśnić? Poprawić na masce? Czy zostawić taki smaczek, bo przecież model to nie płot i nie trzeba wszystkiego tak schematycznie malować i lecieć z sido?

A jak już przy sido jestem to zapytam czym czyścić po nim aero? Jak zwykle przedmuchać tylko Wamodem?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy warsztat, dopiero go odpaliłem, a już wszystko przeczytane

Co do plam ja bym zostawił jak jest, dobrze to wygląda.

A co do czyszczenia aero po sido, to ja wodą ciepłą czyszczę i też jest git.

Powodzenia przy dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio trochę podłubałem i Scout stanął na własnych nogach, znaczy się kołach

Pomalowałem też przednie fotele, lampy itp... Kamuflaż poprawiony czarnym, ale nie wszędzie... z prawej strony zostawiłem smaczek

Następnie położyłem sidolux, model przynajmniej ładniej pachnie. Jutro kolejna warstwo i mam nadzieję pierwsze w życiu kalki

 

fotka44.jpg

 

fotka45.jpg

 

fotka46.jpg

 

fotka47.jpg

 

Co sądzicie?

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Płyny mam, Micro Set i Sol. Zaraz postaram się położyć kolejną warstwę sido i tu właśnie nie za bardzo wiem ile tego psiknąć, bo nie chcę zalać modelu lakierem. Model ma się mocno błyszczeć czy po prostu tylko zabezpieczyć go mgiełką? Może jakiś link albo fotka obrazująca sprawę?

 

 

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Dzięki za linki, znam je, ale zawsze warto sobie przypomnieć

 

Ufff... kalki położone, najbardziej obawiałem się o gwiazdę na masce, ale ułożyła się bardzo ładnie. Fotki:

fotka48.jpg

 

fotka49.jpg

 

fotka50.jpg

 

fotka51.jpg

Pod światło można zauważyć drobniutkie niedoskonałości, ale jak na pierwszy raz chyba nie jest źle

Jutro zabezpieczę wszystko kolejną warstwą lakieru błyszczącego, ale tym razem użyję chyba błysku Gunze. Rozcieńczać go jakoś czy prosto ze słoiczka?

 

A potem wash

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podoba

 

Gwiazdę na masce kładłeś w całości, albo ciąłeś na kawałki?

Tak jak kolega wyżej napisał, gwiazda była w 3 częściach. I przy użyciu płynów zmiękczających, pędzelków i cierpliwości udało się ją ułożyć na zawiasach na masce

 

Model fantastyczny. Podstawka będzie?

Jest taki plan Ale będę musiał się streszczać, bo model planuję pokazać w Olsztynie...

Pojawił się również zamysł dioramki... Kilku Amerykanów wyskakuje ze Scouta i po cichaczu rozstawia stanowisko ciężkiego karabinu maszynowego (w takim układzie z przodu na modelu zrezygnowałbym z montażu karabinu, który dźwigałby jeden z wojaków, a na szynie pozostawiłbym sam wózek) Taki jest plan, tylko zastanawiam się czy te figurki Amerykanów nie będą się gryzły z malowaniem pojazdu (a właściwie z kalkami klik)

 

 

Ponowię pytanko, rozcieńczać błysk Gunze jak normalną farbkę?

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.