Skocz do zawartości

M3A1 Scout Car 1:35 by Kami


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj odebrałem przesyłkę i nie mogłem się wręcz powstrzymać przed zbudowaniem tego pojazdu... że tak powiem, zainspirował mnie artykuł w SM na temat Scout Cara

 

Jest to mój pierwszy pancerniak, więc proszę o pomoc, komentarze i krytykę

 

Pudło:

PUDEKOO.jpg

 

W pudle:

IN-BOXX.jpg

 

No i malowanko:

MALOWANIEE.jpg

 

Niedługo kolejne fotki

Zapraszam do oglądania i pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam

Troszkę mnie nie było, ale wiadomo jak to jest

 

Scout już w większości sklejony:

Budaa.jpg

 

 

Model jest świetnie wykonany i zdetalowany, a budowa sprawia sporo frajdy ...jest co prawda kilka miejsc gdzie można użyć szpachli, ale są to śladowe ilości...

Podwoziee.jpg

 

Przedniao.jpg

 

Postanowiłem się też pobawić troszkę silnikiem:

Silnikk.jpg

Ale jakoś nie mam pomysłu co dalej z nim zrobić ...jakieś pomysły?

 

 

 

 

Przeglądając oferty różnych sklepów natrafiłem na żywiczny zestaw bambetli do Scouta:

Blackdog.jpg

Co o tym sądzicie? Warto?

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... bambetle warto, tylko.. Jak znam Black Doga to cena tych cudeniek przekracza wartość modelu. Przynajmniej w przypadku mojego Granta. Sugerowałbym spróbować zrobić je samemu, a to traktować jako alternatywę. No chyba że kasa nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też ten wóz tylko w póznej wrsji, ten zestaw tobołków zacny,gdzie i za ile można to kupić?

 

do 11-ki jeszcze fajniejszy

http://blog.net-maquettes.com/pl/maquet ... og-t35052/

 

Tobołki są w kilku sklepach a ceny zaczynają się od 74 do ponad 80zł... (http://www.exito.sklep.pl/BLACK_DOG_T35049_135_US_M3A1_Scout_Car_accessories_set-8504.html)

 

Cena wyższa od modelu... ale coś czuję w kościach, że może zagości na moim Scoucie

 

Jeśli ktoś widział te tobołki z bliska albo ma fajne fotki szczegółów to bardzo bym prosił

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobołki są w kilku sklepach a ceny zaczynają się od 74 do ponad 80zł... (http://www.exito.sklep.pl/BLACK_DOG_T35049_135_US_M3A1_Scout_Car_accessories_set-8504.html)

 

Cena wyższa od modelu... ale coś czuję w kościach, że może zagości na moim Scoucie

 

 

dzięki za namiary ,cena raczej takiej się spodziewałem a za model dałem 100zł więc więcej skusze się chyba na nie bo wyglądają na modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta żywica, tylko cena miażdży, ale myśle że warta efektu końcowego na modelu.

Kibicuje, bo pojazd fajny. Mam na niego coraz większą ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

 

Skorzystałem z weekendu i skończyłem sklejanie Scout'a. Trochę to trwało, ale myślę, że było warto...

DSC00853.jpg

 

DSC00854.jpg

 

DSC00856.jpg

 

DSC00857.jpg

Resztę detali dokleję już po malowaniu

A jak się uda jutro psiknę Surfacer...

 

Mam prośbę, jeśli wiecie gdzie można dorwać jakieś fajne bambetle, co by z lekka zagracić model (jakieś skrzynki, butelki, broń itp) to proszę o link (albo PW)

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pozytywny odbiór

 

Podoba mi się Twój modelik. Jakie malowanie?? Pudełkowe?

Większość Scoutów, jakie widziałem miało zielone malowanie, ale trafiłem na fajny kamuflaż w SM (piaskowe z ciemnymi plamami) i takie postaram się wykonać...

 

No właśnie postaram się... Walczę z moim aerografem od tygodnia i materia wygrywa Aerek jest praktycznie nowy, dysza 0,3, ciśnienie ok 2bar, w zbiorniczku Surfacer 1200 z dedykowanym leveling thinnerem i retarderem od gunze... Taką miksturę wlewam na próbę do zbiorniczka i zazwyczaj wszystko fajnie i gdy tylko chcę zmienić proporcję mieszanki albo dolać Surfacera i przenieść się na model zaczyna się zabawa... Aerograf pruszy, zatyka się i ogólnie nie da się malować (cofanie powietrza nic nie daje) ...gdy czyszczę z tego aerograf dysza i iglica są całe oblepione... sytuacja powtarza się raz za razem

Ogólnie zero przyjemności z malowania (jedyny plus to wprawa w czyszczeniu ) i marnowanie chemii...

 

Pomóżcie, bo zwątpię

W czym może tkwić problem?

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tytuł: Re: M3A1 Scout Car 1:35 by Kami Cytuj

Dzięki Panowie za pozytywny odbiór

 

kamil83 napisał(a):

Podoba mi się Twój modelik. Jakie malowanie?? Pudełkowe?

 

Większość Scoutów, jakie widziałem miało zielone malowanie, ale trafiłem na fajny kamuflaż w SM (piaskowe z ciemnymi plamami) i takie postaram się wykonać...

 

No właśnie postaram się... Walczę z moim aerografem od tygodnia i materia wygrywa Aerek jest praktycznie nowy, dysza 0,3, ciśnienie ok 2bar, w zbiorniczku Surfacer 1200 z dedykowanym leveling thinnerem i retarderem od gunze... Taką miksturę wlewam na próbę do zbiorniczka i zazwyczaj wszystko fajnie i gdy tylko chcę zmienić proporcję mieszanki albo dolać Surfacera i przenieść się na model zaczyna się zabawa... Aerograf pruszy, zatyka się i ogólnie nie da się malować (cofanie powietrza nic nie daje) ...gdy czyszczę z tego aerograf dysza i iglica są całe oblepione... sytuacja powtarza się raz za razem

Ogólnie zero przyjemności z malowania (jedyny plus to wprawa w czyszczeniu ) i marnowanie chemii...

 

Pomóżcie, bo zwątpię

W czym może tkwić problem?

 

W jakiej proporcji mieszasz surfacer z leveling thinnerem?

Leveling w swoim składzie ma od razu retarder więc nie musisz do niego nic dolewać.

Trzeba rozcieńczać co najmniej 2 lub 3:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie

Po wielu próbach udało mi się dobrać odpowiednie proporcje mieszanki i aerograf psika jak złoto... ufff

Czeka mnie jeszcze jedna sesja z Surfacerem (troszkę zabrakło a nie chciałem przegrzać kompresora) i wtedy wrzucę fotki ...

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obrobiłem resztę detali i położyłem podkład:

 

Scout.jpg

 

Karabiny zastawiłem na deser

 

 

Teraz czas na preshading i malowanie wnętrza... aha, ponawiam prośbę o namiary na jakieś bambetle, którymi można by trochę zagracić model (może ktoś ma coś na zbyciu)

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

SAGITARIUS-teraz to już chyba za późno, ale damy radę

 

Pierwszy w życiu preshading

obrazek1.jpg

 

obrazek2.jpg

 

obrazek3.jpg

 

obrazek4.jpg

 

obrazek5.jpg

 

obrazek6.jpg

 

Co o tym sądzicie? (do niektórych zakamarków nie udało się dostać aerografem, ale myślę, że następne etapy malowania to zakryją)

 

Oraz to, co znalazłem pod choinką:

obrazek7.jpg

 

Poszperałem troszkę i znalazłem coś takiego do Scout'a:

http://maxhobby.pl/pl/p/35229-Allied-Vehicles-Accessory-Set/328

Warto?

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.