Skocz do zawartości

Pz kpfw II Afrika korps - 1/35 Tmiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Post za postem ale niech będzie. Miałem kleić gąski, ale znalazłem wypychacze na wewnętrznej stronie kół napędowych. Właśnie się szpachlują. I tu pytanie - czy ta strona kół była w panzergrau czy też na nią dawali pustynne kamo? Koło napinające było metalowe? Jeżeli tak, to będę musiał je potraktować metalizerem. A co wtedy z sekcją gąsienicy pomiędzy zębami, też ma być wytarta metalizerem, bo reszta kół miała bandaze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz zrobic fotke tych zaciekow z bliska (te z boku kadluba nad silnikiem) . Mi sie wydaje ze nie potrzebnie robiles je zeby mialy taka sama dlugosc. Ja bym raczej stral sie je zroznicowac. Pozatym fajnie juz zaczyna wychodzic ta dwojka. Jak ja przykurzysz to bedzie bardzo fajnie. czekam na dalszy ciag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post za postem ale co zrobisz. Dziś założyłem gasienice. Zajęło mi to dwie godziny. Podczas pracy ogarniały mnie różne nastroje jak: furia, rezygnacja, prawie płacz oraz żal że nie kupiłem friuli. Plastikowe gąski na zatrzask rozpadały się co chwila w innym miejscu a po kilku złożeniach zatrzaski się nie nadawały do niczego. Ktoś tu pisał o rzucaniu mięsem. Oj dobrze że całą sprawa działa się w kuchni gdzie obecność mięsa pochodzenia zwierzęcego jest normalna. W dodatku urwała mi się jedna lampa i blacha z tłumika - trzeba je będzie później przykleić. Gąski się kleją aby uniknąć kolejnych problemów. Na razie tylko od strony podłoża, dlatego góra jeszcze lewituje nad rolkami.

 

PICT0084.JPG

 

PICT0085.JPG

 

PICT0086.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła jazda z tymi gąskami patrząc na twój opis. Najważniejsze, że się nie poddałeś.

Czym w rezultacie kleiłeś?

 

Wydaje mi się,że na obecny etap wyglądają dobrze. Czy nie obawiasz się zrywania przy naprężaniu ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleje contactą revella. Narazie są sklejone do osi koła napędowego i napinającego. A potem to tylko na szczęście będę liczył. Chyba najpierw je potraktuję klejem a kilkunastu minutach powkładam jakieś dociski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś go trochę przykurzyłem. No to była moja ocena. W planie jeszcze zalanie szkieł reflektorów i trochę sadzy na wydechu. Nie wiem tylko czy jeszcze raz przejechac gąsienice metalizerem po krawędziach. Macie teraz pole do popisu. I jak wam się widzi?

 

PICT0089.JPG

 

PICT0090.JPG

 

PICT0092.JPG

 

PICT0093.JPG

 

PICT0094.JPG

 

PICT0095.JPG

 

PICT0096.JPG

 

PICT0098.JPG

 

PICT0100.JPG

 

PICT0102.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie

Myślę,że powinieneś jeszcze przetrzeć te gąski.

Piasek to był dobry materiał ścierny i mimo wszędobylskiego kurzu to jednak powinno tam się wszystko ładnie świecić

I kolo napinajace chyba tez-nadadza wiecej realizmu-chociaz tego nie brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z waszymi sugestiami gąsienice i koła przetarte. Wprawdzie na zdjęciach nie bardzo widać, ale się świecą. Dodałem także okopcenie w okolicach wydechu.

 

PICT0103.JPG

 

PICT0104.JPG

 

Teraz lampy dostają imitację kloszy. Używam Vallejo Still Water. Pewnie potrwa to kilka dni zanim będzie ok. Czym lepiej utrawlić pigmenty - fixerem MIG productions (pigmenty też z tej firmy) czy lakierem matowym?

 

Przy okazji pokżę wam co wymodelowała moja żona na urodziny naszej córki. Tylko mi nie piszcie że mam się poddać z moim hobby. I napiszcie też jakiś komentarz o czołgu proszę.

 

Pict0105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No torcik niekiepski!!!!Pokaze zonie...moze sie uda namowic i mi taki zrobi na moje 36 w przyszlym roku ....wszyscy lubia tort (najlepszego dla coreczki)

 

czym bedziesz robil leflektor ?...ja ostatnio eksperymentowamem z witaminizowanym blyszczacym, bezbarwnym lakierem do paznokci zony.....teraz jest juz moj!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to się żona napracowała. Wszystkiego najlepszego dla córeczki.

Co do modelu się nie wypowiadam, lepiej, go zrobić nie mogłeś.

Jak robiłeś okopcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Żona pewnie się ucieszy że się tort podoba.

 

Piotrze dzięki. Psiknę fixerem.

Mateusz, reflektory wypełniam Vallejo Still Water - zobaczymy jak wyjdzie.

Grzesiek, okopcenia to Black Smoke MIG Productions (pigment).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe do dioram z tym tortem a nie tu

Jak będziesz grzeczny to może dostaniesz takiego jak ja:

01.jpg

 

A tak serio, po nałożeniu fixera można jeszcze odrobinę popruszyć pigmentami (z strzepując z pędzla).

Fixer dość mocno "spłaszcza" a tak zostanie trochę drobinek o innej fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.