Skocz do zawartości

M4-A1 Sherman 1:35 Italeri


revicess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Są jeszcze zwolennicy szpachlówki i frezowania.

Nitro jest najpowszechniejsze , "klasyczne" niemal.

Efekty będą się różniły.Nie podejmę się wyrokować "która metoda" pasuje do "którego tematu".

Prawa strona Twojego testu pasowałaby mi do powojennych rosyjskich i amerykańskich konstrukcji.

Sherman kojarzy mi się z czymś drobniejszym , "piaskowym".

To całkowicie subiektywne wrażenie.

Sam (zazwyczaj metodą prób i błędów) wybierzesz które techniki są ,dla Ciebie , najodpowiedniejsze.

Czy to będzie wykonanie faktury , czy producent farby.

 

pzdr

mrcin

 

Nie można edytować starszego postu ?

Chciałbym zamienić obrazki na linki.Zaśmiecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można edytować starszego postu ?

Chciałbym zamienić obrazki na linki.Zaśmiecają.

 

Swoje posty można edytować w ciągu 12 godzin. Później napisz do kogoś z moderatorów działu i podeślij mu, jak ma wyglądać poprawiony post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Chciałem was poinformować że kompresor nareszcie gotowy oto pare fotek

fcecf2f0073eb7c9gen.jpg

dc54c847d200b91dgen.jpg

264ead09311e30a9gen.jpg

334681b45471eb2agen.jpg

Zdjęcia nie zbyt dokładne bo z komurki ale w końcu to nie model

No i wkońcu trzeba się wziąść za tego shermana na dniach ide do sklepu po nitro robie fakture doklejam małe elementy i malujemy

Pomyśle też nad małą dioramką coś w stylu Normandzki domek a i jeszcze oczywiście musze kupić aerek

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem dziś fakture odlewu na wieżyczce oceniajcie !

75382f1b40ad7390gen.jpg

fb5d7c4dd89cbed2gen.jpg

9ae283bd47309d08gen.jpg

A to tak dla porównania:

M4A1_on_Panzermuseum_Munster.jpg

 

Przyszedł mi dziś równierz aerograf i wężyk ale jeszcze nie ćwicze malowania bo jeszcze do końca nie rozkminiłem obsługi kompresora a dokładniej reduktora

Narazie oceniajcie fakture wieżyczki jak będzie się podobalo to kończe reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale jak np kompresor pompuje powietrze do butli to na reduktorze też mi się ciśnienie zwiększa im wylatuje powietrze gdzieś zboku zresztą jutro jeszcze musze kupić inną redukcje bo ta ma jakiś zepsuty gwint i wtedy poprubuje , ciesze się że faktura się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli np. regulacja na reduktorze jest podkręcona na full to będzie pokazywał takie samo ciśnienie jakie jest w butli.Sam musisz je zmniejszyć.A powietrze nie leci Ci przypadkiem dołem przy zaworku do odwadniania reduktora?Jeśli tak to w czasie pompowania powietrza przez kompresor pociągnij odwadniacz w dół i prztrzymaj chwilę,wtedy ciśnienie powietrza powinno go docisnąć.Może się tylko źle ułożył.

Albo zwróć kompresor do wujka w ramach reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sidolux pomaga jako podkład?nie wydaje mi sie to lakier akrylowy i tego badziewnego plastiko-gumy nie będzie się trzymał ,kup w spreyu jakiś podkład samochodowy /czarny albo szary/będziesz miał taż na sam pojazd jak znalazł,chyba że masz surfacer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.