Skocz do zawartości

M4-A1 Sherman 1:35 Italeri


revicess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć pomalowałem dziś shermiego kolorem bazowym jest to pierwsza warstwa (nieweim czy kłaść drugą) jestem z siebie zadowolony nie sądziłem że wyjdzie mi tak fajny efekt. Nie jestem dobrym fotografem dlatego zdjęcia nie są zbyt dobre, ale zapraszam do oceniania jestem ciekaw co sądzicie o tym malowaniu

b871cbe048efc6b6gen.jpg

 

4b22f6db47315c96gen.jpg

 

c6181aba46e9714dgen.jpg

 

68c03b93e4130d03gen.jpg

 

6ec952584323cbd5gen.jpg

 

01bba5c4b7241a84gen.jpg

 

47dd61564db272f8gen.jpg

 

A na koniec Wesołych ŚWIĄT ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe i daje dosc ciekawe efekty.Wymalowalem tak wnetrze sturmtigera na czarno a potem rozjasnialem srodki powierzchni bialym-ale w tym konkretnym przypadku wyszlo duuuzo bialej.Ale w przypadku innych kolorow mozna sprobowac na boku-napewno bedzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie chce rozjaśniać tylko dać czarny i na to bazowy. Jak dasz czarny jako podkład, to następna warstwa może być ciemniejsza - nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oto co napisał Grzesiek wydaje mi sie ze jest ładniej w tedy.....

A sherman bardzo fajny nie moge sie doczekać końca, będziesz go jakoś brudził jakieś błoto czy coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie tylko wybranych miejsc na czarno powoduje, że po położeniu bazy w tych miejscach masz jakby naturalnie ciemniejszy kolor. Właśnie przy jednolitych malowanych pozwala to na urozmaicenie kolorystyki pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje brudzic podwozie bo bylo malowane pedzlem i niepasuje teraz do nadwozia. oprocz tego jeszcze jest troche do zrobienia gaski sa juz pomalowane na czarno tez musze nad nimi popracowac . a co do postshadingu mam zamiar do bazowego dodac troche bieli zeby go troche przygasic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz-na gore dodajesz jasniejszych kolorow do koloru bazowego,a na dol dodajesz ciemniejszych kolorow do bazowego-mam na mysli podwozie.Jezeli zrobisz to pierwszy raz i bedzie Ci sie wydawalo OK,to po nastepnych zabiegach caly efekt po prostu zniknie jesli chcesz dalej brnac w weathering...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz-na gore dodajesz jasniejszych kolorow do koloru bazowego,a na dol dodajesz ciemniejszych kolorow do bazowego-mam na mysli podwozie.Jezeli zrobisz to pierwszy raz i bedzie Ci sie wydawalo OK,to po nastepnych zabiegach caly efekt po prostu zniknie

jesli chcesz dalej brnac w weathering...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej uważam, że dodanie bieli to nie najlepszy pomysł ( z całym szacunkiem Wojtas).

Najlepiej spróbuj na jakimś złomie, kawałku plastiku zieleń z bielą/żółcią. Każdy ma swój gust i się tego trzymajmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zielonego dodałem białego i chyba mi to niezabardzo wyszło ale teraz moim zdaniem czołg wygląda bardziej realistycznie oto fotki :

42427bd17fafe233gen.jpg

46a68669d2df8b53mc.jpg

e65d6cb9e25e4d56gen.jpg

934a16ead0a9161dgen.jpg

0b0f33db0c3ad738gen.jpg

37e81744f1c4d4e4gen.jpg

74dfaa172323f382gen.jpg

Z malowaniem już chyba koniec teraz musze kupić farby olejne i brać się za łosza i brudzenie tego podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Na pierwszych zdjęciach za wiele nie widać. Ale patrząc na 2 ostatnie powiem, że całkiem fajnie wyszło. Widać, pre i postshading . Może mogłeś dać większe zróżnicowanie kolorów ale i tak jest super. Teraz lakier i wash? Wash dajesz brązowym kolorem?

 

Aha proponuję zakup niebieskiego bądź czarnego bristolu - zdjęcia będą o niebo lepsze za mały wydatek (od 2 - 4 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bristolu to już dawno bym go kupił ale ostatnio złapałem jakiegoś lenia i mi się nawet do sklepu niechce iść A washa myśle zrobić czarnym albo bardzo ciemnym brązem ale itak farb olejnych nie mam z tego samego powodu co bristolu będe probował zrobić jeszcze rainsy (to takie co się kropkuje model różnymi kolorami i się zmywa benzyną do zapalniczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.