Skocz do zawartości

M4-A1 Sherman 1:35 Italeri


revicess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam, że się jeszcze wtrącę.

 

suma 300 PLN to są drobne
Dla dorosłej pracującej osoby tak - dla (przypuszczam nie pełnoletniego) założyciela wątku raczej nie.

Jak dla mnie problem nie leży tylko w kasie.

ptsacie temat też już pokazałem i powiedział że bedziemy myśleć ;p Pozdrawiam Tomek

Po prostu wydaje mi się, że tata revicessa nie jest pewny, czy syn połknął bakcyla/ będzie robił to dalej - reasumując czy warto wydać takie pięniądze.

 

Podsumowując: dzieląc sumę 300 zł na kilka lat to naprawdę wychodzą drobne. . Różnica cenowa, mimo wszystko jest nie wielka w okolicy ceny modelu. Różnicy w działaniu z tego co czytałem praktycznie nie ma. Więcej się nie wypowiem bo nie mam takiego sprzętu.

 

Zresztą zrobi jak chce.

 

Dyskusja niczego sobie - dawno tak zażartej nie widziałem .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A tak z innej beczki.Zaczelem rowniez tego Shermana i zglebialem mozliwosci zrobienia polskiego Shermana.Cala roznica polega na gaskach-sa innego typu-ale...moze pozniej.Co prawda bylby to czolg ze schylku II Wojny,ale polski.http://MagicalSnap-201108262340-005.png

Zdjecie pochodzi z Wydawnictwo Militaria 192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciałem was poinformować że zaczynnam budowe kompresora wczoraj na złomie kupiłem właśnie agregat ;p a wujek zrobi reszte hehe

teraz trzeba coś pomyśleć nad aero myśle że taki w cenie w granicach 100 zł może TG180 ? i jak dobrze pójdzie to sherman zostanie pomalowany aerografem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za decyzję starania się o aerograf . Zobaczymy co z tego wyjdzie. Daj znać jak zmajstrujecie. Jaką chcesz dyszę -2 czy 0,3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz najtańszy wyłącznik ciśnieniowy na rynku.Ja mam taki zastosowany właśnie u siebie,sprawuje się bardzo dobrze.

http://sklep.eco-pompy.pl/product-pol-254-Wylacznik-cisnieniowy-osprzet-do-hydroforu.html

W tym samym sklepie możesz sobie od razu dokupić manometr

http://sklep.eco-pompy.pl/product-pol-253-Manometr-0-10-BAR-osprzet-do-hydroforu.html

A w tym TG 180 trochę życie utrudnia ten ponacinany kapturek,gdy chcesz np zatkać jego końcówkę palcem i cofnąć powietrze do środka.

Tu masz sprawdzony aerek

http://www.martola.com.pl/pl2524/produkty29318/airbrush_professional_f000_iwata_copy_0_3mm

To tylko moja propozycja wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TG180 Ci nie potrzebny, z nim jest ten problem że końcówka jest rozszczepiona i trudno go przedmuchać - normalnie zatykasz końcówkę palcem, wlewasz wodę i dajesz powietrze - aero sam się czyści. W tym tak nie zrobisz. Lepiej weź tę tańszą wersję - TG 130 ma identyczny typ dysz więc daje taki sam strumień (to ten sam producent dysze pasują do obu modeli a na Allegro weź kompet z dwoma dyszami 0,2 i 0,3) a ma końcówkę w kształcie tuleji bez rozszczepienia więc łatwo się go czysci.

 

Mam oba TG 180 i TG130 i używam tego drugiego. Aha pewnie ktoś zaraz napisze, że w Tg180 jest łatwiej cofać igłę bo jest na to specjalna dziura. To prawda ale w tym TG130 wystarczy odkręcić tylną tulejkę i masz to samo. TG130 ma też trochę głupio położony zbiornik farba trudniej spływa - co jakiś czas trzeba go odchylić do tyłu ale to drobiazg. Piszę o tym bo chcesz jak najtaniej więć zapewniam, że TG130 się sprawdzi. Do tego to będą twoje pierwsze starcia z aero wiec lepiej ćwiczyć na tańszym i prostszym a przez to trudniejszym do uszkodzenia sprzęcie. Przy aerografie łatwość czyszczenia jest najważniejsza a TG130 to zapewnia. Na początku będziesz dużo czyścił i eksperymentował! Poniżej jak to wygląda:

 

aero1.jpg

 

aero2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ci tu pokazujemy to są wszystko i tak chińskie podrórbki. Nie ważne czy dasz 50 PLN czy 100. Prawdziwe aerografy kosztują po kilkaset złotych, ba ceny nawet idą tysiące. Także czego tu nie kupisz i tak kupujesz sprzęt niskobudżetowy. To nie jest wydatek na 10 lat jeśli Ci o to chodzi. Chodź ja moje używam od roku i jest OK. Raz dysza mi pękła, wkręciłem nową. Przeczytaj jeszcze raz co Ci piszemy, to z czego obsadka jest zrobiona nie ma znaczenia. Liczy się dysza, końcówka i dwufuncyjność. Z resztą TG180 jest całe metalowe i ten co pankot rekomenduje też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężara pompuje powietrze do butli aby nie musiała w kółko "chodzić", ciszej przy malowaniu i sprzętu nie męczysz. Bez butli musi chodzić non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie aerografy z tzw.wysokiej półki ma osłonę dyszy tzw.tulipan i to nie jest problem przy czyszczeniu wystarczy odkręcić poluzowac osłonę tę pierwszą od korpusu i też bąbelkuje albo zatkać patyczkiem higienicznym po wcześniejszym cofnięciu igły.

 

Kup na allegro aerek do 50 zł dwufunkcyjny ,na droższe szkoda kasy bo to i tak to samo /ktoś już wcześniej o tym pisał/

 

 

/url/ http://allegro.pl/precyzyjny-areograf-aerograf-air-brusch-0-3mm-550-i1771596785.html /url/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie skleiłem wiezyczke czołgu niestetety chyba się nie obejdzie bez szpachli jeszcze przez moje niedoświadczenie odciąłem 'zawias' włazu uważając że to nadlewka potem dopiero się zkapnąłem ale jakoś trzeba będzie dorobić damy rade oto fotki:

44b9043f81009b4bgen.jpg

3c6f434ec6f21e4bgen.jpg

aae9607101daa320gen.jpg

c89cc9c79301d463gen.jpg

071636dc032dd545gen.jpg

893677762d21d508gen.jpg

oceniajcie! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.