Skocz do zawartości

M4-A1 Sherman 1:35 Italeri


revicess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też często mam problem z białą farbą. Na szczęście posiadam aerograf.

 

Model super. Jak na malowanie pędzlem farbą olive drab to super . Sam malowałem nią pędzlem to strasznie słabo mi kryła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bazę kłaść pędzlem ale to frustruje. Ja pędzel rezerwuej dla farb olejnych i weatheringu oraz detali. Podziw dla kolegi, że daje radę mimo braku aero, ale polecam na przyszłość kupić, wydatek mały a efekty śweitne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty, to jest jakaś rzeźba - to nie komuna, ze trzeba ze śmieci tworzyć urządzenia hobbystyczne. Naciągnij ojca na zakup na Allegro zestawu kompresor + aerograf. Takie zestawy taniej wychodzą niż jak kupujesz oddzielnie. Uzasadnij, że jest to zakup na całe życie i już. Tu masz przykładowy zestaw:

 

http://allegro.pl/zestaw-mini-kompresor-do-aerografow-aerograf-tg130-i1769874068.html

 

Takiego właśnie aerografu i kompresora (tylko, że ja mam z dodatkową butlą) sam używam. Cena jest śmieszna to jak za 2 dobre modele Dragona a starczy Ci na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revicess sam oceń czy to wygląda jak śmietnik.A jeśli chodzi o funkcjonalność to nie ma nawet co porównywać z tym głośnym,skaczącym Chińczykiem z Allegro.

 

s6301810y.jpg

By pankot13 at 2011-05-27

 

Koszt urządzenia:

-agregat z odzysku,butla tak samo

-reduktor ciśnienia z regulatorem i odwadniaczem 50 zl

-wyłącznik ciśnieniowy presostat. 28 zł

-reszta to znaczy redukcje,przewód i wyłącznik elektryczny jakieś 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty, to jest jakaś rzeźba - to nie komuna, ze trzeba ze śmieci tworzyć urządzenia hobbystyczne. Naciągnij ojca na zakup na Allegro zestawu kompresor + aerograf. Takie zestawy taniej wychodzą niż jak kupujesz oddzielnie. Uzasadnij, że jest to zakup na całe życie i już. Tu masz przykładowy zestaw:

 

http://allegro.pl/zestaw-mini-kompresor ... 74068.html

 

Takiego właśnie aerografu i kompresora (tylko, że ja mam z dodatkową butlą) sam używam. Cena jest śmieszna to jak za 2 dobre modele Dragona a starczy Ci na lata.

ej, ale co to za różnica, czy "ze śmieci" czy nie? Jak kompresor zbudowany "ze śmieci" możesz mieć za mniej niż 100zł, a jeszcze na dodatek jest cichutki, wydajny i bezpieczny, to gdzie tu logika? Revicess, jak Ty, albo ktoś od Ciebie się zna na tym i wie jak zrobić taki kompresor to nawet się nie zastanawiaj. Wydasz na niego mniej niż na jeden dobry model Dragona, zostanie na areograf i jeszcze na trochę farb (licząc 100zł na kompreosr, 140-150 na aero i resztę na chemię). i komuna tu nic do rzeczy nie ma - po prostu taki kompresor jest tani i dobry. Myślę, że nawet lepszy od tego z allegro, którego pokazujesz, Krisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pankot13

 

No świetnie, ładny kompresorek, do ceny elementów dolicz sobie roboczogodziny na sklecenie tego i Ci wyjdzie cenowo to samo co w sklepie. Chyba, że swój czas taksujesz na 0 PLN/H. Sęk w tym, ze aby złożyć samemu trzeba się z deka znać i mieć ten wolny czas. Nie powiedziane, że adresat posta ma odpowiednie zdolności, sam pisze, że się nie zna. Poza tym bardzo wątpię żeby przechodzony kompresor (pewnie 15 letni, lodówki żyją tyle lub więcej) z demobilu był bezgłośny...

 

Chłopak tu się biedzi z modelem, 7x białą malował, on potrzebuje gotowych rozwiazań a nie dodatkowej zabawy w zrób to sam.

 

Ludzie! Przecież 300 PLN to para średniej jakości butów kosztuje! Czy to Mozambik, że tak się kurczowo trzymacie jakichś tam samoróbek? To nie czasy

kiedy się kładło 1k PLN za zestaw do malowania. Teraz się nie opłaca robić samamu. Idzie się do sklepu lub zamawia na Allegro i ma sprzęt od zaraz, maluje i

jest zadowolonym a nie myśli skąd wziać, reduktor, wyłącznik ciśnieniowy, wężyk itd... RZEŹBA! Może by tak zrobić sam aerograf z długopisu bo tam też jest sprężynka, no i długopisy rozdają za darmo...

 

Nota bene jeśli to taki genialny sprzęt i taki tani w produkcji to może powinieneś otworzyć fabrykę i sprzedając na Allergo zdusić sprzedawców tych

"głośnych, skaczących chińczyków". Produkt roku się szykuje! Teraz Polska może by nawet dostał jeśli by jeszcze dawali...

 

No offence, ale takie są fakty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetnie, ładny kompresorek, do ceny elementów dolicz sobie roboczogodziny na sklecenie tego i Ci wyjdzie cenowo to samo co w sklepie. Chyba, że swój czas taksujesz na 0 PLN/H. Sęk w tym, ze aby złożyć samemu trzeba się z deka znać i mieć ten wolny czas.

Złożenie takiego kompresora z gotowych elementów, to nie jest jakoś wiele pracy. Zaryzykuję stwierdzenie, że jak jednego popołudnia zrobisz rajd po obi/praktikerach i dostaniesz wszystko to przez wieczór/dwa i noc/dwie sobie to do kupy spokojnie złożysz. Poza tym dla niektórych takie majsterkowanie to przyjemność. Ty do klejenia modeli też sobie ustalasz stawkę? To może od razu kup gotowy model, bo przecież żeby go zrobić to też trzeba mieć czas.

oza tym bardzo wątpię żeby przechodzony kompresor (pewnie 15 letni, lodówki żyją tyle lub więcej) z demobilu był bezgłośny...

Błogosławieni, którzy nie słyszeli, a uwierzyli. zapewniam Cię, że mój kompresor chodzi o wiele ciszej niż np. MA-1000, o wiele, wiele wolniej się grzeje no i ma zbiornik wyrównawczy. DLA MNIE same plusy.

chłopak tu się biedzi z modelem, 7x białą malował, on potrzebuje gotowych rozwiazań a nie dodatkowej zabawy w zrób to sam.

Spoko, ale jeśli MA MOŻLIWOŚĆ(a wszystko się o to rozbija, ja mu przecież nie każę go robić na siłę jeśli nikt tam nie umie u niego mu pomóc) to może sobie taki kompresor sklecić. Zamawiając kompresor na allegro też go nie będzie miał od razu.

Ludzie! Przecież 300 PLN to para średniej jakości butów kosztuje! Czy to Mozambik, że tak się kurczowo trzymacie jakichś tam samoróbek?

No właśnie. I ja 300zł to wolę na buty wydać niż kompresor. Zresztą, nigdy nie kupiłem butów za 3 stówy, zawsze myślałem, że na buty miejskie to już wyższa półka cenowa. Ale widać biedak jestem. Wybacz bogaczu, chyba jednak mam mozambickie korzenie.

To nie czasy

kiedy się kładło 1k PLN za zestaw do malowania. Teraz się nie opłaca robić samamu.

Czemu nie, jakbyś chciał kupić sprzęt najwyższej klasy to i 3k byś mógł wydać. jak się nie umie to się nie opłaca, wiadomo. jak się umie i lubi, to czemu ma się nie opłacać? Nie czaję. Skąd wiesz, co się komu opłaca?

a nie myśli skąd wziąć, reduktor, wyłącznik ciśnieniowy, wężyk itd...

Ze sklepu mój drogi, ze sklepu. Tego samego, w którym byś ów kompresor kupił.

Może by tak zrobić sam aerograf z długopisu bo tam też jest sprężynka, no i długopisy rozdają za darmo...

Tylko, że aerograf z długopisu nie będzie miał startu do pseudo iwaty nawet, a kompresor lodówkowy spokojnie może konkurować z kompresorami MA. a o bestiach 24l nawet nie mówię, bo do celów modelarskich jest 100% lepszy. Chyba, że ktoś lubi 90-100dB buczenie, lub potrzeba mu 24l zbiornik...

Nota bene jeśli to taki genialny sprzęt i taki tani w produkcji to może powinieneś otworzyć fabrykę i sprzedając na Allergo zdusić sprzedawców tych

"głośnych, skaczących chińczyków".

Nie, wystarczy mi mój jeden i radość, że mam kompresor idealnie dopasowany do moich potrzeb, za małe pieniądze i nie męczy mnie brak zbiornika wyrównawczego/przegrzewania się/ w głośnych skaczących chińczykach.

 

 

W ogóle tą złośliwość na końcu sobie daruj, bo to zabrzmiało jakby bolało Cię, że ktoś ma taniej od Ciebie taki sam, a kto wie, może i lepszy sprzęt. Ja koledze recivess nic nie narzucam, stwierdziłem prosty fakt, z którym nie możesz polemizować - jeśli ma możliwości to niech robi/niech ktoś mu zrobi lodówkowca. Wyjdzie taniej, wcale nie gorzej, a jeśli będzie miał po jakimś czasie rozbrat z modelarstwem to i mniej pieniędzy pójdzie błoto. A Ty żeś się czepił jakby mu tu ktoś wmawiał, że weźmie śrubokręt, to złączy tu, tam utnie i będzie fajnie.

 

Mój kompresor został złożony ponad dwa lata temu, jak jeszcze nie było poprawionych MA. Z 15 letniej lodówki, co najmniej. Może nawet starszej. Służy mi trzeci rok, nic nie zapowiada katastrofy, jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pankot13

 

No świetnie, ładny kompresorek, do ceny elementów dolicz sobie roboczogodziny na sklecenie tego i Ci wyjdzie cenowo to samo co w sklepie. Chyba, że swój czas taksujesz na 0 PLN/H. Sęk w tym, ze aby złożyć samemu trzeba się z deka znać i mieć ten wolny czas. Nie powiedziane, że adresat posta ma odpowiednie zdolności, sam pisze, że się nie zna. Poza tym bardzo wątpię żeby przechodzony kompresor (pewnie 15 letni, lodówki żyją tyle lub więcej) z demobilu był bezgłośny...

 

Chłopak tu się biedzi z modelem, 7x białą malował, on potrzebuje gotowych rozwiazań a nie dodatkowej zabawy w zrób to sam.

 

Ludzie! Przecież 300 PLN to para średniej jakości butów kosztuje! Czy to Mozambik, że tak się kurczowo trzymacie jakichś tam samoróbek? To nie czasy

kiedy się kładło 1k PLN za zestaw do malowania. Teraz się nie opłaca robić samamu. Idzie się do sklepu lub zamawia na Allegro i ma sprzęt od zaraz, maluje i

jest zadowolonym a nie myśli skąd wziać, reduktor, wyłącznik ciśnieniowy, wężyk itd... RZEŹBA! Może by tak zrobić sam aerograf z długopisu bo tam też jest sprężynka, no i długopisy rozdają za darmo...

 

Nota bene jeśli to taki genialny sprzęt i taki tani w produkcji to może powinieneś otworzyć fabrykę i sprzedając na Allergo zdusić sprzedawców tych

"głośnych, skaczących chińczyków". Produkt roku się szykuje! Teraz Polska może by nawet dostał jeśli by jeszcze dawali...

 

No offence, ale takie są fakty...

Przepraszam Cię bardzo ,ale ja swoją propozycję skierowałem do Revicessa.

A z tobą nie mam ani ochoty ani zamiaru wchodzić w jakiekolwiek polemiki.Za stary na to jestem.

Szkoda mi po prostu czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że jeszcze zaśmiecam - jak Cię to interesuje tu masz plan - nie moje autorstwo (nie pamiętam czyje). Twój wybór.300/400 zł to dla początkującego modelarza kupa kasy - z własnego dośwaidczenia. Sam kiedyś myślałem o takim kompresorze. Wybór należy do Ciebie. Ja nie widzę różnicy między oryginalna sprężarką a składaną z części.

Plan:

schematgh5.png

 

Jak Cię więcej interesuje jest na tym forum.

 

Model pięknie się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim że tak się wczuli w temat mam wujka który sam sobie zrobił kompresor taki duży więc mały pewnie też będzie umiał musze z nim pogadać i zadzwonić do takiego kolegi co się obraca po złomach Xd bo pierw musze zdobyć ten lodówkowy kompresor ;ptsacie temat też już pokazałem i powiedział że bedziemy myśleć ;p Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Zresztą, nigdy nie kupiłem butów za 3 stówy, zawsze myślałem, że na buty miejskie to już wyższa półka cenowa.

 

No to o czym my tu rozmawiamy. My jesteśmy z innej bajki... Przperaszam jeśli uraziłem wypowiedziami ludzi uboższych. W moich kręgach (nie jestem bogaczem jak było sugerowane, klasa średnia, po prostu każdy ma taki "Paryż" na jaki sobie zasłużył) suma 300 PLN to są drobne... No offence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Krisownia do reszty się popisałeś oceniając ludzi po tym jakie kto buty kupuje. Do reszty posta już się nie odniosłeś - też brawo. Masz rację, nie ma o czym gadać. Jedynym urażonym za to chyba jesteś Ty serwując takie żałosne kawałki.

 

Koniec OT, revicess decyzję podjął dzięki dyskusji, więc do końca na marne nie poszła. Pracuj dalej nad Shermanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie mój post kolego. Nikogo w nim nie oceniam. Na podstawie faktów, który sam podałeś (zakup obuwia, rekomendowanie tanich rozwiązań w dziedzinie modelarstwa) wyciągnąłęm wniosek, że jesteś minimalistą jeśli chodzi o jakość kupowanych przez Ciebie produktów. To wszystko. Nie uważam, że jesteś złą bądź dobrą osobą. Po prostu logiczne wnioskowanie nic więcej.

 

Mam różnych znajomych jednych bogatszych ode mnie innych biedniejszych i ze wszystkimi utzymuję poprawne stosunki.

 

Dalej idąc, nie można mnie zbytnio urazić (co sugerujesz) gdyż mam dystans do obecnych tu wypowiedzi, prowadzimy po prostu dyskurs i każdy ma swoje argumenty. Mogę polemizować w niekończoność, lub aż do wyczerpania się argumentów jednej ze stron. W swoich wypowiedziach pozostałem neutralny, ba nawet przeprosiłem.

 

 

Kolega revicess kupi albo zorobi kompresor osobiście i tyle. Każda wypowiedź się liczy gdyż poszerza nam znajomość zagadnienia, w tym się zgadzamy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.