Skocz do zawartości

M4-A1 Sherman 1:35 Italeri


revicess

Rekomendowane odpowiedzi

A washa myśle zrobić czarnym albo bardzo ciemnym brązem

 

Brąz ok, ale czarny, jak dla mnie nie pasuje do zielonego koloru .

 

będe probował zrobić jeszcze rainsy (to takie co się kropkuje model różnymi kolorami i się zmywa benzyną do zapalniczek)

 

To są zacieki tzw - biedronka. Kolory do niej to pewnie czarny, zielony i żółty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam dziś zacząłem zabawe z biedronką najpierw wierzyczka

578a6007db97bdbcgen.jpg

c601cde7cc7e1e8fgen.jpg

b55c7e9449a562cegen.jpg

 

Narazie tylko tyle dwa pierwsze zdjęcia są bardziej realistyczne to 3 było robione na parapecie i wyszło jakieś blade ,ja jestem zadowolony z efektów staram się nie robić zbyt dużych tych zacieków a wam jak się podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że jestem mile zaskoczony - świetnie to wygląda. Delikatne, cieńkie smugi cudo . Jak tak ma wyglądać reszta to zapowiada się ciekawie.

 

Planujesz jakąś podstawkę,winetkę? Może by wartało, bo model wygląda niczego sobie. Pamiętaj teraz o zabezpieczeniu modelu lakierem.

 

A jeszcze jedno - czemu najpierw wethering a nie kalkomanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze o kalkomaniach to niepomyślałem to efekt mojego niedoświadczenia. ale ciesze się że się wam podoba.A dioramka już chwile temu nawet zaczęła powstawać nawet założyłem temat ale teraz chwilowo stoi w miejscu bo mam problem z tymi ramkami chciałem zrobić scenke w Normandi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak poloze na kalkach biedronke i zaczne maziac benzyna to sie nieodkleja? na wannie czolgu jeszcze nic nierobilem wiec moge nakladac normalnie tylko nie mam tych plynow sid i sol i narazie niezamierzam sie w nie zaopatrzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te płyny do kalkomani to mały wydatek a efekt jest. Radzę Ci kupić, bo świecące się kalkomanie potrafią zepsuć ostateczny efekt modelu.

 

Ja używam tych:

 

http://www.hobbywave.com/modeling_supplies/decal/decal-setter-softer/mr-mark-softer.html

 

http://www.model-hit.pl/539_mr-mark-setter.html

 

Benzyna nie odklei zabezpieczonych sidoluxem kalkomani.

 

Skoro na wannie nic nie robiłeś to poczekaj aż będziesz miał te płyny, połóż lakier błysk, później kalki na to znowu błyski - a później to już wash, biedronka. Zaoszczędzi Ci to roboty - nie będziesz musiał powtarzać tycha zabiegów na kalkomaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jak widać na zdjęciu instrukcji(powyżej) kalkomanie są też z tyłu na błotnikach a ja mam taki mały problem mój czołg nie ma błotników i nie mam miejsca na te kalkomanie czy muszą one być przyklejone ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz podany numer jednostki - sprawdź sobie jakie mieli oznaczenia. Nie rób wszystkiego jak instrukcja każe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.