Skocz do zawartości

M4-A1 Sherman 1:35 Italeri


revicess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mozna ulozyc winyle ale nastepuje efekt pamieciowy plastiku.W sumie jakby sobie kopytko jakies stworzyc mozna to przemoc.

W goracej wodzie maczamy razem z forma i gesi sie powinny ulozyc do formy.Jest to chyba bezpieczniejsze niz strumien gorzacego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam takie pytanie czy podkład na czołgu nie zakryje faktury odlewu jak nie to jaki wybrać surfacer 1200 , 50 ,1000 ?? Podkładu do zderzaków niechce bo jak trzeba będzie zrobić preashading to będzie problem z czarnym kolorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz, żeby zakryło Ci faktury to najlepiej mr surfacer 1200. Z tego co się orientuje kolor podkładu dużo nie zmieni (model ew może być jaśniejszy - biały/szary podkład, ciemniejszy-czarny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam do końca tej metody, ale jak chcesz robić coś takiego to pierwsze do ciepłej wody, a potem podkład i następnie malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie surfacera możesz nitro rozcieńczać i maluje też się dobrze .Ja od niedawna używam takiego środka do mycia pędzli z Lidla ,polecam rozcieńcza Surfacer, farby Gunze serii H i C ,Tamiya ,olejne Humbrol cena 10zł za litr .Myje nim również aero

 

bauf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tych gąsienic nie ułożysz... Sztywne i nieprzyjemne w klejeniu... Brak słów

bazylms ma rację- wózki trzeba skleić na stałe...

Albo zmienisz na ogniwkowe (z plastiku, z białego metalu) albo tak Ci zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wózki kleiłem na stałe miałem z tym trochę problemow bo niektore mi calkowicie odlecialy i zaczalem je kleic kropelkom zeby sie to juz elegancko czymalo inne niechcialy sie oderwac i troche sie pokrzywily ale w koncu to pokleilem na stale. potem zalozylem gaski wlozylem do goracej wody (prawie wzacej) uformowalo sie troche ale zostal taki bialy nalot na gąskach i wózkach więc musiałem wózki odświerzac malowałem je jeszcze a gąski pomalowałem podkładem (pierwsze moje malowanie aerografem ) I szczerze to już mi się przy tym podwoziu niechce nic robić jeszcze na dodatek po jednej stronie przedni wózek wygląda jakby niebył połączony z kółkiem. Ale nie jest tak żle to w końcu mój drugi model (pierwszy poważny) jesli mozna tak to powiedzieć.

Dzięki za te ocenki teraz moje pytanie brzmi jak dalej malować te gąski żeby fajnie wyglądało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.