Skocz do zawartości

F/A-18F - Revell 1/48


slee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wreszcie udało mi się coś skończyć

Przedstawiam model F/A-18F, wykonany z wyprasek f-my Revell. Same wypraski w sumie prezentują się całkiem nieźle, problemy zaczęły się dopiero przy montażu, a to za sprawą idiotycznych podziałów technologicznych poszczególnych elementów. Model niestety wymagał sporo szpachli aby ukryć miejsca łączeń. Dodatkowym utrudnieniem jest słaba instrukcja, utrudniająca montaż, oraz umiejscowienie kalkomanii, np. na schemacie brakuje położenia kilku kalek, a inne są źle umiejscowione. Dzieki temu strzeliłem najbardziej widocznego babola, czyli źle położone kalki z numerem na klapach, powinny być na klapach wewnętrznych. W schemacie tego akurat malowania klaki te nie były wogóle ujęte, a w drugim schemacie numery były umiejscowione właśnie tak jak ja je nakleiłem. Same kalkomanie rewelacyjne, do ich ułożenia wystarczył Gunze pod klaki, czyli ten słabszy.

Model wykonany praktycznie prosto z pudła, jedynym dodatkiem były żywiczne dysze. Z przeróbek to wyciąłem i opuściłem klapy, oraz zmieniłem zestaw uzbrojenia (podkradziony z innych zestawów:) ), dorobiłem też lusterka w limuzynie, ale zapomniałem je wkleić Model od początku planowałem mocno wytyrać, jak wyszło, oceńcie sami. Malowany akrylami MM, brudzony olejami dla plastyków. Werniks matowy też MM, uzbrojenie - rakiety semi-gloss, bomby pół na pół semi-gloss i flat. W modelu pierwszy raz próbowałem przyciemnić oszklenie, ale kiepsko to wyszło niestety.

Zapraszam więc do galerii, oceniajcie, krytykujcie...

 

img0092sj.jpg

img0093jb.jpg

img0094tw.jpg

img0095nj.jpg

img0096yf.jpg

img0098x.jpg

img0100zt.jpg

img0103wx.jpg

img0105dr.jpg

img0106tx.jpg

img0107sz.jpg

img0108sl.jpg

img0109ei.jpg

img0110fw.jpg

img0111jt.jpg

img0112cj.jpg

img0113fn.jpg

img0114yn.jpg

img0115l.jpg

 

Fotki są jakie są, niestety jak na złość dzisiaj się zachmurzyło, jak będzie lepsze światło to zrobię nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Współcześniak . Bardzo ładny i miły dla oka, gratuluję ładnego "maleństwa".

Poza wspomnianymi "103"-kami pasy w fotelach są dwukolorowe to co pomalowałeś na szaro na zagłówku to są pasy i stanowia integralna część z tymi na dole, a wiec nie mogą byc w różnych kolorach.

Brakuje koloru czerwonego na krawedziach klap podwozia.

Zdradź mi prosze jak sie robi te bródne plamy na gondolach silników-bardzo mi wpadły w oko.

Za tematyke i całościowo

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za uwagi. Pasy poprawię przy okazji montażu lusterek, a czerwony na krawędziach jest obecny:)

Plamy robiłem olejami artystycznymi. W skrócie wyglądało to tak: paćkałem pędzelkiem kontur plamy, później na środku kładłem kleksa białej, następnie patyczkami higienicznymi rozsmarowywałem farbę od środka na zewnątrz dopóki nie osiągnąłem zamierzonego kształtu. Na koniec przecierałem ściereczką matującą, tak aby postrzępić krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym utrudnieniem jest słaba instrukcja, utrudniająca montaż, oraz umiejscowienie kalkomanii, np. na schemacie brakuje położenia kilku kalek, a inne są źle umiejscowione.

Dobrze jest budujac model poszperac w internecie za zdjeciami oryginalu. Wystarczy w google wpisac "F/A-18F 165914 image" i wyskoczy lista zdjec konkretnego egzemplarza. Ja tak zrobilem i dzieki temu moge stwierdzic, ze kolega przesadzil z brudzeniem.

1001012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo !

Wedlug zdjecia to i moze za brudny ten model ,ale podoba sie. Na zdjeciu dysze wylotowe sa takze mniej czarne.Ten numer 103 wyglada na to ze powinien byc bardziej w kierunku do kadluba,ale to pestka. Mnie sie podoba ten model. Tak zuzyty bedzie ten samolot za pare lat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogólnie jak dla mnie fajnie. Zwłaszcza kabina, dysze, podwozie

W szczegółach:

Jak już tu było napisane, przesadzone brudzenie (ale to teraz taka moda).

Poza tym, jeśli klapy masz w pozycji do lądowania, to ster wysokości nie może być w pozycji do nurkowania. Daj go lekko wychylony w dół (pierwsza faza) lub mocno w górę (tuż przed lądowaniem). Chociaż... jeśli to jest kołowanie po wylądowaniu tak też może być.

 

Ale czy stery kierunku na skrzydłach nie powinny się odchylać w inną stronę?

Co to są stery kierunku na skrzydłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Zrobiłem parę poprawek, rozjaśniłem suchym (prawie) pędzlem dysze wylotowe, przemalowałem pasy i przykurzyłem opony.

Zrobiłem też kilka nowych fotek na świeżym powietrzu, przy naturalnym świetle. Dysze w rzeczywistości wyglądają lepiej, na zdjęciach dalej się jakieś ciemne wydają.

 

94541791.jpg

83366245.jpg

75814524.jpg

88153572.jpg

93431115.jpg

10559244.jpg

41348545.jpg

63736801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.