Skocz do zawartości

Król jest tylko jeden :D czyli Sd.Kfz. 182 Kingtiger 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podstawka spoko, ale te drzewka trochę dziwne. Faktycznie, chodnik bardzo ładny. Bruk można byłoby pocieniować, albo rozjaśnić w całości, a potem podziałać z ciemnym washem i pigmentami. Ławki będziesz robił samemu czy z jakiegoś zestawu ? ? ?

 

P.S. Po co Ci farba Sand, czyżby do rozjaśnień ? ? ?

 

Drzewka nie są pierwszej klasy :/ raczej je zmienię... ale to raczej (zobaczymy) nad brukiem będę jeszcze pracował bo nie jestem do końca zadowolony. Ławki... najpierw spróbuje zrobić je samemu ale jak to wyjdzie nie ciekawie to pomyślę nad czymś zestawowym.

A farba sand tak jak przypuszczasz... do rozjaśnienia.

 

Ja bym jeszcze pozalewał ten bruk rozcieńczonym wikolem.Za bardzo widać szczeliny.Później w szczeliny dał bym różne ziemiste pigmenty.

Coś mi się wydaje,że był przyklejany na plastelinę (może jestem już przeczulony)

W skali 1:35 drzewka to już niestety powinny mieć listowie a nie gąbkę.

Polecam coś takiego;

http://www.exito.sklep.pl/pl/p/POLAK-9002-Naturex-Listowie-na-siatce-mikro-liscie-Zielen-jasna/9717

 

Z tymi szczelinami masz bardzo dobry pomysł zrobię jak mówisz bo mnie to trochę razi

Plasteliny Piotrku tam nie ma wszystko było mocowane na wikolu

Zaś co do drzewek... to dzięki za propozycję albo skorzystam z tego co Ty pokazałeś albo popatrzę za czymś innym

 

 

Po prostu pomaluj poszczególne kostki bruku kilkoma odcieniami szarości, burości itp.

Nie musi być super dokładnie bo i tak wash to później zatrze.

 

U mnie to wyglądało tak.

Baza:

09_01.jpg

Po łośkach:

12_02.jpg

 

Płyty chodnikowe za to wyszły bardzo ładne.

 

A i teoretycznie model na podstawce wygląda lepiej gdy nie jest równolegle do krawędzi.

Ale to tylko teria

 

Dzięki Rafał świetnie to pokazałeś i na tych zdjęciach spróbuję się wzorować.

Napisałem że spróbuję bo nie wiem czy uda mi się uzyskać taki sam efekt jak u Ciebie ale będę walczył o to

PS. Z tym że model na podstawce wygląda lepiej gdy nie jest równolegle do krawędzi... to już słyszałem ale było za późno bo już byłem na końcu z układaniem bruku

Przy następnej podstawce zastosuje się do tego

 

Dziękuję wszystkim za opinię/rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To malowanie wcale nie było takie złe.

Bardziej irytuje mnie jeśli ktoś prowadzi piękna linie przez cały model tzn od dołu przez wieżę i znów w dół.

Pomyślmy jak to możliwe? Przecież malował to człowiek z dwa razy mniejszy od pojazdu.

A niedomalowania i przemalowania można spotkać na zdjęciach pojazdów wojskowych.

Niemcy też mogli mieć nie najlepsze pistolety do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie... jak by ktoś chciał to zostało mi trochę ogniw do króla

DSC_0007.jpg

Nie są one posklejane... tylko połączone ze sobą

 

 

Chętnie bym to dał na mojego edseka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie... jak by ktoś chciał to zostało mi trochę ogniw do króla

DSC_0007.jpg

Nie są one posklejane... tylko połączone ze sobą

 

 

Chętnie bym to dał na mojego edseka.

 

Konrad poszło PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie wcale nie było takie złe.

Bardziej irytuje mnie jeśli ktoś prowadzi piękna linie przez cały model tzn od dołu przez wieżę i znów w dół.

Pomyślmy jak to możliwe? Przecież malował to człowiek z dwa razy mniejszy od pojazdu.

A niedomalowania i przemalowania można spotkać na zdjęciach pojazdów wojskowych.

Niemcy też mogli mieć nie najlepsze pistolety do malowania

 

No malowanie może nie było takie złe

A to co dalej piszesz jest wielce logiczne... król już jest praktycznie w 90% czysty to pomyślę może nad innym malowaniem

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Po czterech dniach walki z wyregulowaniem aero i prowadzeniem przyzwoitych kresek w końcu się udało Fakt jest taki że malowanie jest sf... no chyba że trafiłem przez przypadek w jakieś konkretne. Ale, ale, ale... ja jestem zadowolony

Kingtiger%2048.jpg

Kingtiger%2049.jpg

Kingtiger%2050.jpg

Kingtiger%2051.jpg

Kingtiger%2052.jpg

Kingtiger%2053.jpg

Kingtiger%2054.jpg

Kingtiger%2055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obwódki trochę przesadzone. Zamaluj je na jaśniejsze bo wygląda to jak czołg z kamuflażem japońskim.

A dalsze pracę typu wash itp nie z tonują tego?? jak nie to poprawię... dzięki za opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje tak szybkiego opanowania aerografu ,jak by nie Twoja ręką malowane brawo

Już aerkiem nie ruszaj /mi takie przesadzone kreski bardzo się podobają/ a teraz bardzo umiejętnie i z wyczuciem oleje,tylko spokojnie i po woli nie śpiesz się ,plisss

 

ps.aero jeszcze trochę pluje farbą,za małe rozcieńczenie,tak jak na pancernym klinie powiedział Koperek,musisz V air też trochę rozcieńczać ,ale to na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje tak szybkiego opanowania aerografu ,jak by nie Twoja ręką malowane brawo

Już aerkiem nie ruszaj /mi takie przesadzone kreski bardzo się podobają/ a teraz bardzo umiejętnie i z wyczuciem oleje,tylko spokojnie i po woli nie śpiesz się ,plisss

 

ps.aero jeszcze trochę pluje farbą,za małe rozcieńczenie,tak jak na pancernym klinie powiedział Koperek,musisz V air też trochę rozcieńczać ,ale to na przyszłość

 

Moją ręką malowany mi właśnie tez się podoba ta mocniejsza kreska... w razie czego przy dalszych pracach te jaśniejsze plamy z ciemnieją... tak mi się wydaje

Aero fakt jeszcze troszkę pluje... ale pracuje na drugim jaki mam, ten pierwszy chyba rozregulowałem bezpowrotnie... zaś co do olei to będę je ćwiczył na płytce poliestru która jest pomalowana tak samo jak król,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja swoje a rozcienczenie swoje,do air dolej troszkę wódeczki lub ostatecznie wody ,bo oryginalnie mimo swojego przeznaczenia są za gęste

 

To zalezy ja maluje vallejo air bez rozcienczania przy cisnieniu 1,5 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Twitch.Sorry .Przepraszam ze nie lookalem wczesniej twoich postow.Twoj pojazd wygladal duzo lepiej przed ostatnimi zabiegami.Te rozjasnienia sa takie jakies.Moim zdaniem baza jest baza,a filtry robia swoje-czyli kladziesz na tyle odwazna baze jaka chcesz a potem tlumisz do momentu az jestes happy ale po calosci a nie po poszczegolnych kolorach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taka mała aktualizacja... wymalowałem narzędzia i pierdołki... liny holownicze które były z przodu na szeklach zastąpiłem łańcuchem (sama lina była za cienka w porównaniu do ich zakończeń)

Kingtiger%2059.jpg

Kingtiger%2060.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odpisuje tutaj...

 

twoj ''krolik" widzi mi sie zajebiscie, tak jak moj...czy ty przypadkiem farby lekko przygestej niechcaco nie uzyles?

wypas te blotniki uciete i kanistry na wiezyczce lancuszkiem przytroczone i kocyk...linki cacy, ja takich fajowych nie mam...zrobiles czadowy kabelek do lampki...i to cos z przodu miodzio...

na reszcie sie nie znam...

 

uklony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postep jest ale do poprawienia byłoby też sporo. To malowanie z aerografu wyglada tak jak imitacja plynnych przejsc robiona gąbką, widać szczegolnie na krawedziach że aerograf z deczka pluł. No i ten kolor metalowych elementów... chyba nie tędy droga. Wydaje mi sie że lepiej pomalować je na czarno i przetrzeć metalizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postep jest ale do poprawienia byłoby też sporo. To malowanie z aerografu wyglada tak jak imitacja plynnych przejsc robiona gąbką, widać szczegolnie na krawedziach że aerograf z deczka pluł. No i ten kolor metalowych elementów... chyba nie tędy droga. Wydaje mi sie że lepiej pomalować je na czarno i przetrzeć metalizerem.

 

Wiem Tomku popraw jest troszkę... dzisiaj w miarę możliwości spróbuję poprawić trochę kamo te metalowe elementy... i coś co zauważyły dwie osobo, liny są za mocno pozwijane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh i kolejne podejście... mam nadzieje że tym razem nie znajdzie się wiele rzeczy do których można będzie się przyczepić (na wierzy aero mi troszkę skiełzło i wyjechałem poza maskowanie) poprawi się.

Czekam na wyrok

Kingtiger%2061.jpg

Kingtiger%2062.jpg

Kingtiger%2063.jpg

Kingtiger%2064.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.