Skocz do zawartości

Król jest tylko jeden :D czyli Sd.Kfz. 182 Kingtiger 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Powiem tak, malowanie mogłoby być lepsze, ale jak na pierwszy raz to chyba nawet nieźle ( ja pierwszy model malowałem w jednokolorowy kamuflaż, bo bałem się, że zepsuje go bardziej kolorowym kamo). Konrad ma rację, jeśli nie robiłeś modulacji, to nie będzie problemu i zamalujesz tamto miejsce. Jeśli chodzi o narzędzia to moim zdaniem nigdy nie maluje się ich całych metalizerem. Najpierw kładziesz jakąś ciemną farbę, a później robisz na tym obicia, przetarcia metalizerem itd. Ja nie używam do tego też całkiem czarnej farby, ale jakiegoś bardzo ciemnego szarego np. takiego http://www.mojehobby.pl/Vallejo-Dark-Gr ... 46878.html

Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypychacze na ogniwkach biją po oczach:P No i z osprzetem tym razem przesadziłeś w drugą strone. Ze srebra chyba mieli te narzędzia i liny, tak to teraz wyglada. Tak jak napisałem wczesniej, lepiej pomalowac czarnym, ciemnym szarym czy cos w podobie i potem przecierać metalizerem. Troche powtarza się sytuacja z wartszatu Pantery czyli najpierw robić, a potem dostawać uwagi i zmieniać, zmieniać, zmieniać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osprzętem chyba udało mi się dojść do porozumienia, co do ogniwek na wierzy... to mi się już nie chcę.

Wygląda to tak... w razie czego oszczędźcie mi cierpienia i od razu zabijcie

Kingtiger%2069.jpg

Kingtiger%2070.jpg

Kingtiger%2071.jpg

Kingtiger%2072.jpg

Kingtiger%2073.jpg

Kingtiger%2074.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liny maluję najpierw kolorkiem stali,

później zapuszczam w nie wash z pigmentu Kremera (czerń żelazowa)

A na koniec przecieram miękkim ołówkiem.

Taki jest efekt końcowy ;

 

100_0209-2.jpg

 

Ten wash na modelu jeszcze powycieraj patyczkami higienicznymi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem porządną opcją do malowania tego typu pierdułek (liny, narzędzia) jest humbrol 27003.

Malujemy na czarno (z przyzwyczajenia), później wyżej wymienionym humbrolem, polerujemy (np pędzlem) i cieszymy się fajną metaliczną powierzchnią. Uważam, że farbka ta jest dużo lepsza od znacznie częściej używanego przez ludzi H53 (gun metal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łosz powycierałem... jak na moją opinię to wygląda to całkiem całkiem, choć jest trochę nie widoczny.

Faktycznie ściągnąć to sianko z lufy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.