Skocz do zawartości

Król jest tylko jeden :D czyli Sd.Kfz. 182 Kingtiger 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

ehhhhhh Twitch....Z ta 'trawa' to przesadziles solidnie...cokolwiek to jest to wyglada to zle (mix zielonego zoltego i czerwonego ???-wygalada jak sylwestrowe konfetii).Im szybciej to sciagniesz tym lepiej

 

Pozatym brak konsekwencji....bloto na gasienicy (gora) masz tylko tam gdzie masz oderwane blachy - granica jest zbyt wyrazna. trzeba to tak zrobic zeby nie bylo widac.

Dodatkowo gasienice masz maksymalnie doblocone za to blachy z boku i blotniki wzglednie czyste.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesada - jakby za przeproszeniem w g...no wjechał :-) Chyba że będzie na dioramie z gąsienicami częsciowo zakopanymi w błocie.

Tylko dioramka to tak trochę za grubo powiedziane podstawka/vinietka... wydaje mi się że faktycznie z trawą przegiąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale to wygląda jak taka posypka kolorowa w cukierni A jakbyś przejechał po tym pędzlem umoczonym w farbie koloru podobnego do błota? Takimi ruchami jak się robi suchy pędzęl. Po tarciu może część odleci a reszta się zabarwi. Ja bym spróbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do tego modelu koniecznie trzeba zrobić dioramę. King wjechał w bagno, aż do połowy kadłuba, a na skraju grzęzawiska stoi jakiś Sherman czy T-34, a obok niego załoganci przyglądają się Tygryskowi. To oczywiście żart, nie bierz tego na poważnie.

 

A tak na serio to totalnie skopałeś tą trawą nawet fajnie wyglądające błoto. Jeśli nie uratujesz tego modelu to kto wie, może faktycznie trzeba będzie go umieścić na ,,stosownej" dioramce

Tą trawę przyklejałeś czymś, czy jest ona tylko ,,na przymiarkę" ? ? ? Jeśli jej nie przyklejałeś to wywal to i nie dawaj już żadnej trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na dzień dzisiejszy do Króla podchodzę troszeczkę testowo... popróbowałem różne rzeczy z którymi nie miałem wcześniej styczności. Miedzy innymi imitacja wody od vallejo (jak na razie troszeczkę tylko wylałem)

DSC_0073%20kopia.jpg

DSC_0071%20kopia.jpg

DSC_0072%20kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : podoba mi się podstawka , no może z wyjątkiem wody?, smoły?.

Co do modelu to wybacz ale będzie bez znieczulenia.

Całe brudzenie bym zmył, jak się da washa też bym usunął , bo nie wygląda dobrze. Moim zdaniem model nie był gotów do brudzenia. Nie jestem jakimś guru modelarskim, bo sam się ciągle uczę ale moim zdaniem za bardzo się śpieszysz. Myślę ,że tylko na plus zarówno dla modelu jak i dla twojego warsztatu było by pobawienie się z farbami olejnymi. Możesz nimi nawet z modelu cienko bazą maźniętego cuda nawywijać i się o tym ostatnio kilka razy przekonałem. Na necie jest pełno instruktarzy o zastosowaniu olejnych.

Co do weatheringu to pamiętaj zasadę less is more czy jakoś tak :P która idealnie znajduje zastosowaniu przy obiciach ( no akurat tu często ją zapominam:P), i pigmentach. Rób brudzenie etapami , zawsze możesz w kolejnych fazach dany efekt wzmocnić.

No , a na koniec respect za to , że się nie poddajesz, tak trzymać i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolg sie dosc mocno swieci, daj z trzy cienkie warstwy matowego lakieru i zrob jeszcze raz zdjecia, mysle ze moze sie to okazac bardzo pozytywnym zabiegiem i tygrysek przestanie byc "oczojebny" (przepraszam za to slowo, ale przychodzi mi do glowy jak widze taki blyszczacy czolg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolg sie dosc mocno swieci, daj z trzy cienkie warstwy matowego lakieru i zrob jeszcze raz zdjecia, mysle ze moze sie to okazac bardzo pozytywnym zabiegiem i tygrysek przestanie byc "oczojebny" (przepraszam za to slowo, ale przychodzi mi do glowy jak widze taki blyszczacy czolg)

Tygrys musi jeszcze jakieś obicia zaliczyć temu go nie zmatowiłem

Generalnie ciekawa podstawka. Woda to pewnie musi wyschnąć. NIe zapomnij potem o zmoczeniu gąsek, bo przecież po wodzie jechały.

Tutaj już jest poniekąd odpowiedz... trzeba obić mu maskę... zmatowić i dopiero wtedy będę moczył gąski

Powiem tak : podoba mi się podstawka , no może z wyjątkiem wody?, smoły?.

Co do modelu to wybacz ale będzie bez znieczulenia.

Całe brudzenie bym zmył, jak się da washa też bym usunął , bo nie wygląda dobrze. Moim zdaniem model nie był gotów do brudzenia. Nie jestem jakimś guru modelarskim, bo sam się ciągle uczę ale moim zdaniem za bardzo się śpieszysz. Myślę ,że tylko na plus zarówno dla modelu jak i dla twojego warsztatu było by pobawienie się z farbami olejnymi. Możesz nimi nawet z modelu cienko bazą maźniętego cuda nawywijać i się o tym ostatnio kilka razy przekonałem. Na necie jest pełno instruktarzy o zastosowaniu olejnych.

Co do weatheringu to pamiętaj zasadę less is more czy jakoś tak :P która idealnie znajduje zastosowaniu przy obiciach ( no akurat tu często ją zapominam:P), i pigmentach. Rób brudzenie etapami , zawsze możesz w kolejnych fazach dany efekt wzmocnić.

No , a na koniec respect za to , że się nie poddajesz, tak trzymać i powodzenia.

Odnośnie wody to jeszcze będzie wylewana... ta smoła to miał być muł na dnie... fakt trochę nie wyszedł.

A co do tygrysa to się nie wypowiadam... rewelacyjny to on nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.