Skocz do zawartości

Król jest tylko jeden :D czyli Sd.Kfz. 182 Kingtiger 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W kwestii bocznych błotników.

W oryginale wyglądały one w ten sposób.

 

Photo0117.jpg

 

Rysunek pochodzi z książki Achtung Panzer - Tiger

 

Po za tym zerknij tutaj.

 

http://public.fotki.com/Liejon/scale-modelling/armour/116/trumpeter-116-kingtiger/page33.html

 

Tam możesz podpatrzeć jak to wygląda na większym modelu.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

No i właśnie na Ciebie czekałem... dla mnie już wszystko jasne

Czyli według tego planu muszę tylko wyciąć tą cześć

Kingtiger.jpg

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Troszeczkę podłubałem dzisiaj przy królu... nie będę ukrywał faktu że starałem się nie wykorzystać wszystkich dostępnych fototrawionek... (trauma została) liny zostały zastąpione przez: EUREKA XXL ER-3518 - 1:35 Liny holownicze do Pz.Kpfw VI Kingtiger

Kingtiger%2033.jpg

Kingtiger%2034.jpg

Kingtiger%2035.jpg

Kingtiger%2036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też się zgadzam z Twich-em. King jest za fajnym modelem, żeby próbować na nim blachy. Model świetny. Jakie kamo wybierasz ? ? ? Zimowe, trzy-kolorowe z ardem czy może jakieś inne ? ? ? Planujesz jakieś figurki ? ? ?

Jedyna uwaga to boczne błotniki. Wyglądają na bardzo grube. Wystarczy je pocienić, a efekt jest dużo lepszy.

Śledzę temat, podpowiadam i podgląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blaszek, to właśnie dlatego uważam, że należy zacząć z nimi zabawę na tanim modelu...

 

Twich się trochę pośpieszył i dlatego się zraził. Nie ma się czego bać.

Ale każdy robi według swoich umiejętności i chęci.

 

Nie wiem, czy w tym zestawie dragon na szablonie PE daje zawiasy do wymiany zamiast tych zestawowych odlanych z narzędziami. A nie chce mi się sprawdzać. Zawsze daje to fajny efekt na Królewskich tygryskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też się zgadzam z Twich-em. King jest za fajnym modelem, żeby próbować na nim blachy. Model świetny. Jakie kamo wybierasz ? ? ? Zimowe, trzy-kolorowe z ardem czy może jakieś inne ? ? ? Planujesz jakieś figurki ? ? ?

Jedyna uwaga to boczne błotniki. Wyglądają na bardzo grube. Wystarczy je pocienić, a efekt jest dużo lepszy.

Śledzę temat, podpowiadam i podgląda.

 

A więc tak co do malowania to jako bazę wykorzystam dunkelgelb'a i wydaje mi się że to będzie na tyle... potem dojdzie kamuflaż zimowy (chce zrobić taki wmiare świeżo położony) więc wydaje mi się że sam dunkelgelb wystarczy Co do figurantów to są w planie no i do tego jakaś dioramka w zależności od natchnienia najprawdopodobniej dodam jeszcze panterę (na niej będę trenował kamuflaż zimowy... jak wyjdzie fajnie to się pomyśli) Co do błotników to widziałem to kiedyś na filmiku... nie zaprzeczam nie potwierdzam prawdopodobnie je odchodzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
tak umocowane kanistry zsunęły by się z wieży.
Dobrze Ci idzie.

Przepleć jeszcze łańcuch przez uchwyt i będzie gites /chociaż w/g mnie tych kanistrów lepiej żeby tam nie było/

 

Dobry pomysł z tym "łańcuch przez uchwyt" poprawie to... a jeśli dobrze rozumiem co masz na myśli z tymi kanistrami to założenie było takie że w nich bedzie woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często na kanistrach z wodą malowano biały krzyż. A no i gdzie zapodział się uchwyt od włazu ładowniczego? Co do malowania to widać że gdzie nie gdzie farba nie dotarła. Nie jestem też pewien czy kolor nie jest za ciemny. Jaką farbką malowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, brakuje uchwytów na włazie ładowniczego i na pokrywie wentylatora ; ) a tak poza tym jest calkiem ładnie.
Często na kanistrach z wodą malowano biały krzyż. A no i gdzie zapodział się uchwyt od włazu ładowniczego? Co do malowania to widać że gdzie nie gdzie farba nie dotarła. Nie jestem też pewien czy kolor nie jest za ciemny. Jaką farbką malowałeś?

spróbuje zaraz dokleić te uchwyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zanim zostanę zlinczowany chciałbym zaznaczyć że to moje pierwsze prace z areografem...

I z mojego punktu widzenia jak na pierwszy raz nie jest źle... dojdzie do tego jeszcze kolor zielony... poprawi się brązowy... i myślę że efekt końcowy będzie satysfakcjonujący...

 

Kingtiger%2040.jpg

Kingtiger%2041.jpg

Kingtiger%2042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będe malował coś podobnego pierwszy raz. Maskowałeś czymś? Na ostatnim zdjęciu widać niedociągnięcia szczególnie w sekcji prawy dół.

W sumie to niczym nie maskowałem... najpierw delikatne linie a potem wypełnianie... a jak pisałem wyżej to będą jeszcze poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.