Skocz do zawartości

KW-2 WCZESNY - Hobby Boss 1:48


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bazylms tak - właśnie skończyłem cieniowanie farby Vallejo Olive Green, Citadel Bad Moon Yellow i Model Master jasno szara nie pamiętam nazwy dokładnej.

DSC02998.JPG

 

DSC02999.JPG

 

Następnie lekkie suchopędzlowanie. Miejscami wyszło mi trochę za wyraziste ale myślę, że schowa się to wszystko pod olejami i pigmentami.

Koła na razie założone na sucho.

DSC03000.JPG

 

DSC03001.JPG

 

DSC03002.JPG

 

DSC03003.JPG

 

Na koniec aerograf rzucił współpracę. Na początku zaczął wydawać jakieś dziwne dźwięki a podczas mycia wyszło że puszcza powietrze do tyłu. Powietrze uchodzi gdzieś pod spustem. Zdaje się że jakaś uszczelka wysiadła. Wie ktoś może gdzie można dokupić komplet uszczelek do aerka?

Konkretnie chodzi o taki.

dsc06612fa3.jpg

 

 

Na dziś to tyle.

Jutro jak czas pozwoli i aerograf da rade to sidolux i zabawa z olejami.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciąg dalszy prac malarskich. Zabrałem się za obijanie. Wydaje mi się, że jednak trochę przesadziłem. Jakoś sztucznie wyglądają te obicia zwłaszcza na wannie i błotnikach. Zastanawiam się czy nie wrzucić go do cleanlux'a.

Od samego początku coś mi nie szło z malowaniem tego modelu. A to zacieki jakieś dziwne a to aerograf rzucił współpracę w najmniej odpowiednim momencie. Wyjściem jest położenie zimowego kamuflażu. W sumie jak mam go zmywać to można wcześniej potrenować nowe techniki

Ale koniec biadolenia czas pokazać moje dzisiejsze wypociny.

DSC03013.JPG

 

DSC03010.JPG

 

DSC03011.JPG

 

DSC03012.JPG

 

Myślę, że muszę chwilkę od niego odpocząć - idzie na polkę na jakiś tydzień.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale jakoś to tak się kupy nie trzymają te obicia.

 

O właśnie tego określenia mi brakowało.

Spokojnie ja się rzadko obrażam.

Wygląda jak by dostał wysypki. Ale tak to jest jak się człowiek bierze za robote zamiast dzieciaki spacyfikować w pierwszej kolejności. A tak młodzież biega po pokoju skupić się nie można ech szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wystrzegać się uchylania klapek, które pod swoim ciężarem z oczywistych powodów powinny się zamknąć :] Jak masz co pokazać w środku, to otwórz na maksa, a jak nie to zamknij. Jeśli na modelu nie ma zbyt grubej warstwy farby to możesz psiknąć bazę na to co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuz! Wracając do Twojeg areografu. O ile mnie wzrok nie myli to chyba coś takiego?

http://allegro.pl/precyzyjny-areograf-aerograf-air-brusch-0-3mm-550-i1921031653.html

Jeżeli tak, to daruj sobie kupowanie nowych uszczelek, tylko kup sobie nowy, Koszt uszczelek ( komplet) to 1/2 ceny nwoego areografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponuję wystrzegać się uchylania klapek, które pod swoim ciężarem z oczywistych powodów powinny się zamknąć :] Jak masz co pokazać w środku, to otwórz na maksa, a jak nie to zamknij.

W necie masa jest fotek KW z otwartymi włazami pod różnymi kątami np. te:

kv-2_159.jpg

kv-2_548.jpg

 

Co do dalszego malowania to jeszcze nie wymyśliłem co począć. Jeżeli wrzucę go do Cleanlux-a to spłynie mi farba z silnika który już jest wklejony w przedziale napędowym. Myślę ze następna warstwa farby nie wchodzi w grę. Na modelu są już 2 warstwy podstawowego koloru plus cieniowanie i 2 warstwy sido.

pozostaje mi mozolne zmywanie nasączonymi wacikami.

 

Markuz! Wracając do Twojeg areografu. O ile mnie wzrok nie myli to chyba coś takiego?

http://allegro.pl/precyzyjny-areograf-a ... 31653.html

Jeżeli tak, to daruj sobie kupowanie nowych uszczelek, tylko kup sobie nowy, Koszt uszczelek ( komplet) to 1/2 ceny nwoego areografu.

Uszczelki już zamówione. Co do modelu to nie ten który wskazujesz w linku tylko z odkręcanym zbiorniczkiem taki jak ten http://allegro.pl/komplet-aerograf-k132-dysze-0-3-szczotki-i1945713099.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty zmywania wyglądają tak. Wieża w kąpieli w całości. Z kadłubem musiałem pokombinować patyczkami do uszu. Nie chciałem stracić malowania wnętrza przedziału silnikowego. Obicia były kładzione na warstwę sidoluxu więc bardzo ładnie się zmyły wraz z sido. Wszystkiego dokładnie nie zmywałem część obić zostawiłem. Bazowa warstwa farby trochę ucierpiała ale nie będę jej usówał do końca. Zastawie tak jak jest. Po tych zabiegach KW wylądował na grzejniku. Jak porządnie wyschnie położę jeszcze jedną cienką warstwę zielonego plus lekkie cieniowanie jak będzie trzeba.

 

DSC03025.JPG

 

DSC03021.JPG

 

DSC03022.JPG

 

Jak wszystko pójdzie z godnie z planem to w następnej kolejności kładę zimowy kamuflaż.

 

EDIT:

 

Położyłem nową warstwę bazowego - tym razem rozcieńczałem alkoholem.

DSC03026.JPG

 

DSC03027.JPG

 

Następnie dodałem cieniowanie.

Teraz zastanawiam się czy najpierw obicia czy malować na biało a obijać na końcu?

Teraz KW prezentuje się tak.

DSC03029.JPG

 

DSC03030.JPG

 

DSC03031.JPG

 

DSC03032.JPG

 

Jakoś wybrnąłem z tych bohomazów.

Jutro maluję wieżę od nowa.

Dzięki Panowie za pomoc i wsparcie

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi obiciami to nie przesadzaj, pierwsza seria pojechała do Finlandii praktycznie nowa. kamuflaż zimowy zupełnie wystarczy jeśli nie zmieniłeś zdania, chociaż letnie malowanie też możesz już z tego wyciągnąć. generalnie KW 2 nie miały wielu okazji żeby się porzadnie poobijać, za krótko walczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za komentarze i cenne uwagi.

 

Po przeszło 48 godzinach w Ceanlux-e z wieży nadal nie mogę zmyć farby. Trzyma się "franca" zawzięcie. Teraz wygląda to tak.

DSC03038.JPG

 

DSC03040.JPG

Wieża wraca do cleanlux-a, niech poleży jeszcze z 24 h zobaczymy co będzie.

 

Tymczasem pytania które mnie nurtują w związku z zimowym kamuflażem.

Czy można zastosować obojętnie jaki lakier?

Czy malujemy cały model czy tylko wybrane miejsca gdzie będziemy zmywać farbę?

Jak długo czekam z naniesieniem białej farby?

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem lakieru Pantene. Ponoć lakier Gloria (taki ręczną pompką) można lać do aero (jeszcze nie testowałem). Ja lakieruję cały model, a farbę nakładałem po ok 1 godzinie. Jak jeszcze nie robiłeś to potrenuj na jakimś złomie. Jak dla mnie (mimo iż robiłem dwa razy) efekt jest ciągle nieprzewidywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mała aktualizacja.

Wieża umyta i wysuszona. Po 4 dniach w Clenlux-sie w końcu odpuściła .

DSC03041.JPG

 

Dziarsko zabrałem się za malowanie koloru bazowego, niestety aerograf stanął dęba na amen. Sprawa wygląda tak że puszcza powietrze do tyłu pod spustem. Wodę jeszcze jako tako rozpyla ale farby już nie daje rady.

Na fotkach widać tyle ile udało mi się pomalować.

DSC03043.JPG

 

DSC03044.JPG

 

Więc mamy wymuszony zastój technologiczny.

Do czasu nabycia kompletu uszczelek lub nowego aerografu robota w tym warsztacie stoi.

Jaki byście polecili aerograf w granicach 150- 170 pln?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako tako połatałem aerograf. Docisnąłem mocniej śrubę wewnątrz która trzyma inkryminowaną uszczelkę. Tym czasowo pomogło, ale i tak czeka mnie zakup nowych uszczelek.

 

Tym czasem prezentuję mój pierwszy zimowy kamuflaż. Wykonałem go metodą na lakier do włosów. Wydaje mi się, że z prawej strony za bardzo zmyłem białą farbę. ale myślę że po kolejnych zabiegach jakoś się to wszystko wyrówna.

DSC03046.JPG

 

DSC03047.JPG

 

Zobaczę co mi wyjdzie finalnie na wieży. Jak będzie w miarę ok to zabieram się za kadłub.

Komentarze i opinie mile widziane.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.