Skocz do zawartości

King Tiger 1:72 Italeri


kc13

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

 

Cieszę się że coraz więcej młodych modelarzy pojawia się na froum. Na początek szpary pomiędzy tylną płytą a bocznymi. Trzeba poprawić.

 

Powodzenia. I nie zapominaj że zawsze można o coś zapytać. Aha no i nie spiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kC13 - spokojnie, bez pośpiechu - on jest tutaj najgorszym doradcą, a niestety tutaj go widać (żeby nie było - sam mam ten problem:) ).

 

Przede wszystkim jeszcze raz, spokojnie obejrzyj tylną płytę i popraw te łączenie płyt, bo dalej widać szpary niestety.

 

Ale jest dobrze, walcz, walcz, a efekt będzie zadowalający.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Karolu, ładnie ci idą prace nad modelem. Figurka też ładna ( ja, choć próbowałem to i tak nic z tego nie wyszło ).

Tak się składa, że też mam 13 lat i zajmuję się modelarstwem plastikowym od niedawna. Dobrze, że zdecydowałeś się zamieszczać swoje modele na forum, bo tutaj dużo ludzi Ci pomoże i doradzi.

Mam pytanie, czy malowałeś pędzlem wieżę ? ? ? Na przyszłość staraj się dawać mniej szpachli, ale w kilku warstwach, bo możemy pomaziać jakieś małe elementy i w tedy jest mordęga to usunąć.

Powodzenia w budowie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość staraj się dawać mniej szpachli, ale w kilku warstwach, bo możemy pomaziać jakieś małe elementy i w tedy jest mordęga to usunąć.

Powodzenia w budowie modelu.

Zgadzam się.Poza tym schnąc szpachla niekiedy zapada się w szczelinę, więc i czasem tak trzeba szpchlowac kilka razy. Jeśli przez przypadek zaszpachlujesz jakiś detal, to dopóki szpachla jest mokra możesz ją usunąć zmywaczem do paznokci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunołem szwy na wydechach

i może dzisiaj zabiorę się za malowanie kół.

i zlutuje gumowe gąsienice.Bo już wszystkiego próbowałem i nie pomogło.

Jak ktoś ma lepszy pomysł na gumowe gąski to proszę pisać.

pozdrawiam Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlutuje gumowe gąsienice
jak ty chcesz zlutować gumę? Życzę powodzenia i gratuluję pomysłowości/współczuję desperacji. Gumowe gąski i blaszki fototrawione klej klejem cyjanoakrylowym, czyli kropelkami, super glutami i innymi podobnymi wynalazkami. Co do gąsek Italeri czytałem, że są straszne twarde, sztywne i ciężko je uformować. Czy to prawda?

PS. Mam nadzieję, że inni użytkownicy nie mają mi za złe, że pomagam koledze jak mogę, mimo iż sam nie mam tak wielkiego doświadczenia jak wy. Jeśli popełnię jakiś błąd, to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, te ich gąski to tragedia. Mi nawet superglut ledwie trzymał.

Karol - z boku wanny nad kołami masz takie wystające bolce z plastiku. One pomogą ci uformować gąsienicę w charakterystyczny zwis. Mi zajęło kilka dni, zanim doszedłem, do czego to jest. Pracuj, powodzenia życzę.

I nie musisz pisać dwóch postów co dwie minuty. Po prostu zmień ten poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.