Skocz do zawartości

Stare drewno


wojtas585_PL

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam mały problem mianowicie potrzebuje pomocy w dobranie kolorów do pomolowania płotów i słupów ale tak eby miały kolor starego drewna bardzo prosze doradzenie jkimi kolorami mozna uzyskać taki kolor najczesciej pracuje na palecie MODEL MASTERA z góry diekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 years later...

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc odkopię po 12 latach ten 😉 

Wykańczam sobie całkiem przyjemny zestaw platformy kolejowej - Dragon 6069 Schwerber Plattformwagen Type SSy

Dragon-6069-Wagon-platforma-typ-SSy_6069

 

Jestem na etapie weatheringu i póki co niestety jestem umiarkowanie zadowolony z efekty uzyskanego z drewnianych desek stanowiących "pokład" wagonu.

Do tej pory pomalowałem poszczególne deski na cztery różne odcienie brązu i zrobiłem na nich wash (AK 045 Dark Brow for Green - wg mnie pasował dosyć dobrze).

Niestety wydają mi się one dalej trochę "zabawkowe". Na pewno lakier matowy trochę sytuację poprawki (teraz jest to w błysku, bo robiłem wash), ale boje się, że to nie wystarczy.

 

Tak to wygląda:

 

VRUDFiZ.jpg

zIRr3Dv.jpg

cQv30XZ.jpeg

 

Zastanawiam się co jeszcze mogę poczarować na tym etapie, żeby móc nadać tej platformie bardziej realistycznego wyglądu? Jakieś obicia, suchy pędzel? Jakimi odcieniami i w jakim kształcie?

Docelowo będzie na niej stała Jagdpanthera, ale mimo tego deski będzie trochę widać, więc nie chciałbym ich zaniedbać 😉 

Edytowane przez Dudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: kup sobie zestaw LifeColor do drewna (ten mający szarawe odcienie) i przemaluj. Obecnie to wygląda sztucznie i zbyt regularnie.

 

Jeżeli kupisz sobie zestaw, to ci podpowiem jak to nim pomalować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem sobie, że Lifecolora już nigdy nie kupię, tak mnie wymęczył przy malowaniu Prince of Wales (ciągłę zatykanie dyszy aero mimo używania ich oryginalnego rozcieńczalnika), że postawiłem krzyżyk na tej firmie 😛 

 

Co nie zmienia faktu, że wolałbym uniknąć malowania tego wszystkiego od nowa.

Edytowane przez Dudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dudzio napisał:

Powiedziałem sobie, że Lifecolora już nigdy nie kupię, tak mnie wymęczył przy malowaniu Prince of Wales (ciągłę zatykanie dyszy aero mimo używania ich oryginalnego rozcieńczalnika), że postawiłem krzyżyk na tej firmie 😛 

 

Co nie zmienia faktu, że wolałbym uniknąć malowania tego wszystkiego od nowa.

Lifecolor’a tylko pod pędzel używam i daje to bardzo fajne efekty. Ich farby są idealnie kolorystycznie przygotowane i dają rewelacyjne efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, teraz wygląda jak parkiet.

Weź szerszy pędzel i daj washa po całości ciemnego, nawet nie musisz się przejmować regularnością, a potem spokojnie sobie eksperymentuj. Deski mogły być malowane, ewentualnie brudzone w czasie użytkowania, więc suchy pędzel jakąś emalią w kolorze drewna (zawsze używałem humbroli do tego), obicia gąbką, nawet różnymi kolorami. Swoją tablicę info tak robiłem, no ale ona maleńka taka i zamierzenie mogło być inne. Ale myslę, że za bardzo nic nie zepsujesz.

tablica.thumb.jpg.b30aa46093b2a92db1ec549dbdf3ce6b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.